Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:26 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

TEMAT: Wstrzemięźliwość przed ślubem ma pewną wadę.

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez susa » 24 czerwca 2005, o 10:32

Ja propaguję zasadę chrystocentryzmu, czyli stawiania Chrystusa w centrum życia, także i małżeńskiego. Tajemnica Boga bogatego w miłosierdzie daje wewnętrzną harmonię w przeciwieństwie do seksu, który często zadaje rany. Czasem odnoszę wrażenie, że za nie długo dojdzie do zmiany przykazania na "Nie będziesz miał bogów cudzych prócz seksu" Osoba, która zaprosiła Jezusa do swojego życia w dziedzinie czystości raczej nie ma większych problemów.
susa
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 grudnia 2004, o 18:55

Postprzez Gość » 24 czerwca 2005, o 14:28

Asv, czy ja Cię dobrze zrozumiałam? Bo wyszło mi na to, że przeciwstawiasz Boga seksowi. A to przecież On go wymyślił! I dobrez że pojawiło się slowo "raczej", bo wiele osób, mimo że Jezus jest dla nich najważniejszy, ma problemy w tej dziedzinie, zresztą nie tylko w tej. Tylko, że ta jest bardzo wrażliwa, delikatna i łatwo rani emocjonalnie, może inne grzechy - ktorych jest wiele - inaczej działają na naszą psychikę, choć może i mocniej niszczą ducha.
Gość
 

Postprzez admin » 24 czerwca 2005, o 21:44

Drodzy,
dziękuję za kulturalną i rzeczową rozmowę.

Jako uzupełnienie proponuję lekturę książki Władysława B, Skrzydlewskiego pt. "Seks przedmałżeński - ma sens czy nie?", Wydawnictwo m, Kraków 1999.
Do kupienia tutaj:
http://www.xlm.pl/sklep.php?a=4&id=1054

Pozdrawiam
admin
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Poprzednia strona

Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron