Teraz jest 28 marca 2024, o 17:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

książka przed pierwszym współżyciem

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

książka przed pierwszym współżyciem

Postprzez flipereka » 5 kwietnia 2015, o 14:06

Witam, za kilka miesięcy biorę ślub, co za tym idzie, rozpoczniemy współżycie małżeńskie, dla mnie i mojego narzeczonego będzie to pierwszy raz:) chciałam więc zapytać, czy ktoś z Was miałby do polecenia jakąś fajną książkę przygotowującą na to ważne wydarzenie? Wiem, że będziemy się tego uczyć jakiś czas i nie od razu wszystko będzie idealnie, ale jeśli jest taka możliwość, chcemy jak najlepiej się do tego wydarzenia przygotować:)
Preferuję książki zgodne z religią katolicką:)
A może nic nie czytać?
pozdrawiam
flipereka
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 kwietnia 2015, o 13:59

Re: książka przed pierwszym współżyciem

Postprzez 30tka marchewka » 7 kwietnia 2015, o 16:48

Witaj. Gratuluję przyszłej żonie. Małżeństwo to odważna decyzja i nowa droga życia dla odwojga osób. Warto się przygotować do tego nowego wyzwania - moim zdaniem. Wspólne życie to wiara w Boga, kuchnia, łóżko, finanse, wychowanie dzieci, stosunek do rodziców, rodziny i znajomych. Wszystkie te sprawy są tak samo ważne i warto je omówić wspólnie. Ksiązek o wartości współżcycia jest wiele i każdy może wybrac coś dla siebie. My przed ślubem czytaliśmy ksiązki o naturalnym planowaniu rodziny oraz "Seks po chrześcijańsku" Wołochowiczów, poźniej w czasie małżeństwa ksiązki o.K.Knotza oraz publikacje Pulikowskiego. Wszystko było fajnie napisane i miło się czytało ale problemy z życia codziennego nie są tam opisane za bardzo. To bardzo idealistyczne podejście do życia po ślubie, ale warto... choć należy mieć w głowie ukszałtowany raczej kierunek niż konkretny wzór z literatury do naśladowania czy kopiowania.
Ja i mój mąż za to bardzo sobie cenimy czas spędzony i wiedzę nabytą z przesłuchania "Pachnidła" o. Szóstaka. To prawdziwa przyjemność, słuchać wspólnie konferencje na temat Pieśni nad Pieśniami. Linki masz podane w poście "Ciekawe rozmowy audycje na temat miłości."
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50

Re: książka przed pierwszym współżyciem

Postprzez JustaSz » 8 kwietnia 2015, o 09:14

Witaj!
Książki polecone przez Przedmówczynię zarekomendowałabym również, może z delikatnym wskazaniem, by publikację "Seks po chrześcijańsku" przeczytać w bliskiej perspektywie samej daty ślubu. Autorzy we wstępie to chyba nawet sugerują. Myślę sobie, że nawet bardziej niż czytać książki (swoją drogą bardzo cenne!) warto przed ślubem, przed nocą poślubną - rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać... z narzeczonym - o Waszych oczekiwaniach co do współżycia, obawach, lękach... o Waszej historii - każdego z Was... bo tak naprawdę to z tym konkretnym człowiekiem będziesz tę drogę - piękną ale niełatwą- przemierzać. Pogadajcie o tym, co chcielibyście aby się wydarzyło, w jakiej atmosferze, czy ma być muzyka, czy świece, taniec... czy macie może zupełnie inny pomysł na to WASZE spotkanie. Pierwsze i kolejne... bo to jest, no właśnie, droga. Przyda się na pewno dużo delikatności, otwartości i... poczucia humoru :)
JustaSz
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 09:02

Re: książka przed pierwszym współżyciem

Postprzez Antynata » 22 kwietnia 2016, o 09:22

Też tak myślę :) Chociaz my po ślubie zdecydowaliśmy się nawet na bardziej odważne publikacje takie jak np. blog proseksualnej. Pamiętaj jednak, ze najważniejsza jest rozmowa, bliskość i wzajemny szacunek do siebie, na pewno wszystko się uda!
Antynata
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 kwietnia 2016, o 15:55

Re: książka przed pierwszym współżyciem

Postprzez karolina35 » 12 października 2016, o 10:44

Ciekawy.. :)
karolina35
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 października 2016, o 10:40


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron