Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Co czytacie????

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Co czytacie????

Postprzez Gość » 19 listopada 2004, o 11:49

Witam wszystkich serdecznie!

Od pewnego czasu szukam wartościowej 'babskiej' gazety. W ktorej byłyby inne tematy niż na okrągło :!: czym zaskoczyć partnera w łóżku, co zrobić jak zdradza, jaką antykoncepcję wybrać, szokujące doniesienia z życia jakieś gwiazdy, itp.
Proszę podzielcie się co Wy czytacie?
Gość
 

Postprzez kasiama » 19 listopada 2004, o 21:39

Ja też się pod tym podpisuję :D

Swego czasy czytałam miesięcznik "Charaktery", ale to nie jest tzw. babskie pismo, tylko raczej poularninaukowe w kierunku psychologii... Za to jeśli już coś pisali o tematach damsko-męskich, to naprawdę godne czytania! Ma wg mnie tylko jedną ,ale poważną wadę-kosztuje 7.5 zl, co w porównaniu z ceną innych pism jest raczej dużo...
No ale trzeba też przyznać, że wystarcza naprawdę na okrągły miesiąc czytania :wink:
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Julianna » 19 listopada 2004, o 22:56

Ciekawe pytanie, Bertruda :) .
Ja nie mam takiej "swojej, babskiej" gazety. Kiedyś czytałam "Przekrój" a najbardziej lubiłam stare, archiwalne numery, jeszcze nie redakcji warszawskiej, ale starej, krakowskiej. Było to wtedy pismo (jak na mój gust) o wiele lepsze niż obecnie. Więcej informacji o literaurze, kulturze...Teraz to już nie to... :( Ale to nie jest typowe pismo "babskie" :roll: ."Charaktery" też bardzo lubię, ale fakt- cena straszna więc podczytuję w internecie 8) . Kiedyś, w liceum uwielbiałam "Cogito". Chyba jeszcze "Wysokie obcasy" polecę- czasem bywają ciekawe artykuły, a gazeta jest zdecydowanie "babska" 8) ,a jednak na jakimś-tam poziomie (w porównaniu z gazetkami za złotówkę).

Z innych gazetek- czytujemy namiętnie te o tematyce górskiej :D :D
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez Kręciołek » 20 listopada 2004, o 12:38

Z babskich to chyba najlepszy jest Poradnik Domowy.
A z innych - Wiedza i Życie.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 20 listopada 2004, o 18:25

HMMMMMM, babskich gazet nie czytuję, ale polecam "Chraktery" i tygodnik forum "Forum". Mają tylko jeną wadę - cięzko kupowac każdy numer, bo trochę kosztują, ale.swoją drogą, nie spotkałam jeszcze gazety dobrej, która by kosztowała niedużo.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez mfiel » 20 listopada 2004, o 22:31

No cóż... Jeżeli chodzi o typowe babskie gazety, to chyba tylko w "Avanti" i pismach typu "Moje gotowanie" nie ma przepisów na zdradę i informacji o tym jaką bieliznę nosi Brad Pitt :wink:
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rybka » 21 listopada 2004, o 01:46

u mnie w domu (3 niewiasty) stale są tylko "wysobie obcasy", bo są dodatkiem do gazety. często się też pojawiają pisma do których były dołączone filmy... i kiedy je sobie przeglądam zatrzymuję się chwilę na modzie. no i jeszcze listy do redakcji (najlepszy dział WO).

jest luka na rynku - czasopismo kolorowe, z modą i przepisami (chociaż sama nie korzystam - raczej z książki, a i to są inne kobiety w domu) z działem psychologi, relacji międzyludzkich, z informacją kulturalną... ja bym sobie jeszcze życzyła działu "zrób to sama".

jakiś czas czytałam burdę (9,50), mogę poświadczyć że nie ma treści niemorlanych - ubrania, kosmetyki, przepisy... ale jego główną zaletą są wykroje. tyle, że mam dość prosty gust i raczej bym upraszczała ich wykroje (mam też niewymiarową figurę, więc opłaca się na jednym wykroju zrobić kilka ciuchów, oczywiście z modyfikacjami) a że zebrałam już komplet podstawowy - prosta bluzka, spódnica, spodnie... przeglądam już tylko w empikach czy nie ma jakiegoś ładnego wykroju albo pomysłu. ale już nie kupuję, bo to nie takie częste.

gazet nie"kobiecych" jest u mnie w domu tak dużo, że nawet nie jestem w stanie czytać....
rybka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 16 listopada 2003, o 01:15

Postprzez Gość » 23 listopada 2004, o 13:45

Witam

Też w liceum kupowałam Cogito, czasem Charaktery. Teraz zaglądam do różnych gazet czekając u dentysty lub fryzjera (dobre miejsca na prasówkę :lol: ). Ale żeby wydać na którąś pieniądze? :? Nie warto :!:

Chyba z kupnem gazet poczekam na ciążę, bo wtedy wybór pism zwiększy się o te kierowane do rodziców.. :lol: :lol:
Gość
 

Postprzez rybka » 23 listopada 2004, o 20:24

tak, dziecięce są dobre.

ale jeśli chodzi o prasę kobiecą to sytuacja nie jest tak zła jak z prasą dla panów... spójrzcie na półki w księgarni: pod taką nazwą jest "playboy" itp. :? to ja już wolę głupiutkie, a naiwne pisma dla gospodyń domowych. :wink:

ostatecznie przede wszystkim jesteśmy... ludźmi :D
rybka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 16 listopada 2003, o 01:15

Postprzez Amazonka » 13 października 2007, o 20:36

Obecnie trudno wybrać cokolwiek poza hobbistycznymi.
"Wysokie Obcasy" jakimś cudem (albo specjaliści ds. ideologii tego nie przyuważyłi?) zamieściły wypowiedź lekarza, że metody naturalne mogą być skuteczne. Niesamowite...

W poczekalni u lekarza przejrzałam coś kolorowego.
Seksulog i seksedukator Depko radzi matkom nastolatków, jak odpowiedać na najczęstsze pytania młodzieży o seks. Na pytanie o dni płodne i niepłodne wyjasnia rozkład płodności w 28-30-dniowym cyklu i zaznacza, że od 21dc zaczyna się niepłodność, pod warunkiem że owulacja się nie przesunie ani nie będzie dodatkowej owulacji.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez strzyga » 14 października 2007, o 18:04

No cóż... taka wiedza...

Ja czytam "charaktery", ale obecnie coraz rzadziej, bo wg mnie psują się. A z pism kobiecych to jeśli już to "świat kobiety", pomijając kilka stron /nie tak dużo ich jest np. w numerze na pździernik 3 na 160 stron/.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mmadzik » 14 października 2007, o 18:55

Mi się czasami podoba "Zwierciadło". Ale ogólnie kiepsko z tym...
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez Amazonka » 14 października 2007, o 20:28

Poradnik Domowy też się zepsuł, odkąd nie wydaje go Prószyński.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kamienna » 14 października 2007, o 20:41

Dlaczego babskie? Może lepeij po prostu mądre...???

Swego czasu bardzo dobry był "Ozon" - ale z braku zainteresowanie wycofano się z tego projektu (profilował się w stronę chrześcijaństwa).

Z dobrych czasopism to pozostaje "List" czy "Fronda".
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Amazonka » 15 października 2007, o 09:49

"Ozon" rzeczywiście był wyjątkowy i poruszał współczesne tematy tabu. Bardzo żałuję, że już go nie ma.

Podobno dużym powodzeniem cieszy się "Gość Niedzielny" w nowej szacie. Ostatnio zamieścił szokujący artykuł o handlu środkami wczesnoporonnymi przez inet, które są dostępne tu i teraz, na wyciągnięcie myszki.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mmadzik » 15 października 2007, o 10:27

O! Właśnie - zapomniałam o Gościu Niedzielnym, szczerze polecam! Naprawdę dobra gazeta, porusza MASĘ ważnych tematów, często nie tak wzmiankowo (lub wcale) jak inne gazety...
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez kamienna » 15 października 2007, o 12:05

Amazonka napisał(a):"Ozon" rzeczywiście był wyjątkowy i poruszał współczesne tematy tabu. Bardzo żałuję, że już go nie ma.



Tematy tabu jeszcze częściej porusza "Fronda" . Zresztą naczelny "Ozonu" - Grzegorz Górny - pisze też do "Frondy".

"Fronda" ma tez niepowtarzalne koszulki:)

"Ozon" miał jednorazowo fajny dodatek: "Fitness duchowy" - można go przeczytać tu: http://www.fitnessduchowy.pl/
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Amazonka » 15 października 2007, o 12:19

Nie wiedziałam.

Na Fitness Duchowy trafiłam. Są tam opisane nawet Spotkania Małżeńskie. :-)
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kamienna » 15 października 2007, o 13:10

http://www.fronda.pl/

tam można poczytac jakieś archiwlane numery.
Mają też swoją księgarnię.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Kinia » 20 października 2007, o 13:45

Mnie zadziwia ostatnio Gość Niedzielny, bo coraz częściej pojawiają się świetne artykuły. W dodatku napisane nie jednostronnie i bez ideologizowania, ale po prostu, dla ludzi. Dla mnie to ważne, bo korzystam z tych artykułów dla młodzieży w szkole (wychowanie do życia w rodzinie)... a młodzież boi się indoktrynacji jak ognia ;)

Jeszcze dla nauczycieli śiwtny jest "Wychowawca". Może nie każdy numer od deski do deski, ale coś ciekawego można znaleźć :)
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez agab » 21 października 2007, o 21:57

Również należę do wielbicielek Ozonu- strasznie szkoda, że go nie ma :(

Frondę też bardzo lubię- ma format książki także czasami jest niewygodna, ale za to zawsze ciekawa.

Obecnie szczerze mówiąc nie wiem co kupować, czytam dzienniki.

Polecacie Charaktery? a to nie jest tak czasem zideologizowane pismo?
agab
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 11 września 2005, o 08:43
Lokalizacja: Wawa

Postprzez NB » 22 października 2007, o 09:10

"Gość Niedzielny"
Babskich nie kupuję.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron