Teraz jest 28 marca 2024, o 12:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Postprzez justi82 » 5 czerwca 2011, o 14:21

Witajcie!

Wybieramy się niedługo z chłopakiem na urlop w góry. I trochę jestem w kropce. Wolałabym, abyśmy spali w oddzielnych jednoosobowych pokojach. Wstydzę się jeszcze mojego chłopaka a poza tym wiem, że nawet spanie w jednym pokoju (oczywiście w oddzielnych łóżkach) mogłoby nas narazić na grzeszne sytuacje a nie chcę zepsuć sobie radości wyjazdu. Jak przeglądałam oferty noclegów to prawie nigdzie nie ma oferty pokoi jednoosobowych. A jeśli są to drogo.
Jak Wy rozwiązywaliście takie problemy? Urlop ze znajomymi nie wchodzi w grę, bo nikt teraz nie ma urlopu a my jedziemy za tydzień. A łażenie z wielkim plecakiem od schroniska do schroniska to nie na moje możliwości.
Może zna ktoś takie miejsce w Zakopanym, niezbyt daleko dworca, bo my niezmotoryzowani jesteśmy. Jeśli tak to proszę o informację na priv, aby tu niepotrzebnej reklamy nie robić.
Pozdrawiam! :D
justi82
Przygodny gość
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 lutego 2009, o 12:44

Re: wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Postprzez AniaM » 6 czerwca 2011, o 21:22

My byliśmy w Murzasichlu i wzięliśmy 2 pokoje po prostu - gaździna się nie dziwiła bynajmniej:-)
AniaM
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 23:24

Re: wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Postprzez ...und_ewig » 7 czerwca 2011, o 10:48

bonifratrzy w zakopcu maja super baze. i dziwic sie nie beda ze chcecie osobna :D bylismy tam razem z wtedy moim chlopakiem, spalismy razem. tez sie nie dziwili 8)
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Re: wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Postprzez Gianna » 7 czerwca 2011, o 16:05

No to, jak na zakon to dość dziwne postępowanie. Jednak sprzyjali niejako nieczystości przedmałżeńskiej. Powiem Ci, że to mnie mocno zdziwiło... i tak jakoś smutne, że i zakonnicy ulegają powszechnie panującej modzie...
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Postprzez kami79 » 7 czerwca 2011, o 18:37

Moze mysleli ze jezeli para zjawia sie w zakonie po nocleg, to z zalozenia beda dazyc do zachowania czystosci podczas pobytu tam
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Postprzez bejbe » 7 czerwca 2011, o 21:23

wydaje mi się, że ciężko tak sprawdzić czy jakaś para prosząca o nocleg to małżeństwo czy narzeczeni, nie wszyscy noszą obrączki itp. no chyba, że wymagaliby zawsze okazania aktu ślubu, albo lepiej zaświadczenia od proboszcza, bo mogliby mieć cywilny zawsze :)
bejbe
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 lutego 2010, o 13:32
Lokalizacja: Kraków

Re: wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Postprzez ...und_ewig » 7 czerwca 2011, o 23:08

a skad oni mieli wiedziec, ze my nie jestesmy po slubie? i czy my w ogole katolicy? wiecie ile tam roznych ludzi i narodowosci spalo?
zreszta, oni swiadcza uslugi!! mysle, ze ich to nie interesuje. kasa sie liczy :P najbardziej mi sie smiac chcialo, jak przyjechalismy a ojciec odrazu wolal mojego faceta, zeby to z nim formalnosci zalatwic! mnie potraktowal jak powietrze :twisted: oj mina mu zbrzydla jak to ja sie formalnosciami i o zgrozo pieniedzmi zajelam :lol:

do tej pory wspominamy to, bo ubaw mialam niezly wtedy :lol:
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Re: wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Postprzez justi82 » 17 czerwca 2011, o 19:24

no i już jesteśmy z powrotem :D zaszantażowałam trochę Pana Boga, bo nie mogłam znaleźć pokojów jednoosobowych w odpowiedniej cenie i tak sobie pomyślałam: Panie Boże, jak chcesz żebyśmy spali oddzielnie to daj kwaterę, bo ja nic znaleźć nie mogę. i dał :D więc jakby ktoś chciał namiar na niedrogą kwaterę (30 zł!) to piszcie na priv, dam kontakt. dodam tylko, że spaliśmy w domu rekolekcyjnym i mieliśmy tabernakulum nad sobą, co studziło nasze temperamenty :)
justi82
Przygodny gość
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 lutego 2009, o 12:44

Re: wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Postprzez Gianna » 3 sierpnia 2011, o 12:42

Justi!
Gratuluję Ci wytrwałości w dążeniu do dobra :)
Jestem przekonana, że to będzie umacniać w małżeństwie :) Przynajmniej na jego początku ja tak to odczuwam :)
Pozdrawiam serdecznie!
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Postprzez tataJanusz » 1 kwietnia 2014, o 10:43

można wynająć też pokój z 2 łóżkami osobnymi bo czasem 2 pokoje drogo kosztują ;)
nawet dzieciaki (14-18lat) na obozach czasem śpią w tych samych pomieszczeniach i to wcale nie musi oznaczać czegoś złego







gitary
tataJanusz
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 marca 2014, o 11:09

Re: wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Postprzez justi82 » 2 kwietnia 2014, o 08:26

tataJanusz napisał(a):można wynająć też pokój z 2 łóżkami osobnymi bo czasem 2 pokoje drogo kosztują ;)
nawet dzieciaki (14-18lat) na obozach czasem śpią w tych samych pomieszczeniach i to wcale nie musi oznaczać czegoś złego
gitary


no ja wolę nie ryzykować. bezpieczniej jest mieć dwa pokoje niż spać łóżko obok, z którego w każdym momencie można się "prześlizgnąć". natomiast jeśli chodzi o dzieciaki-to one zazwyczaj nie mają pokoi koedukacyjnych. a jeśli już - to śpią w większych grupach a nie parami. wiec z tym argumentem się nie zgodzę. gdybym była rodzicem to nie chciałabym, aby moje dorastające dziecko spało w pokoju z "dzieckiem" przeciwnej płci. poza tym 18 lat to nie dziecko ale nastolatek z szalejącymi hormonami.
justi82
Przygodny gość
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 lutego 2009, o 12:44

Re: wspólne wyjazdy - spanie razem czy osobno

Postprzez tataJanusz » 2 kwietnia 2014, o 10:41

no tak masz racje to były sale zbiorcze i było dużo osób więc ciężej o pokusę niż jak się jest sam na sam z dziewczyną









strona
tataJanusz
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 marca 2014, o 11:09


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron