Teraz jest 29 marca 2024, o 00:04 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ślub w niedzielę?

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Ślub w niedzielę?

Postprzez Mimka » 5 listopada 2009, o 17:30

Czy ktoś z Was organizował ślub w niedzielę? Słyszałam, że wiele wesel nie udaje się, bo w poniedziałek do pracy. A ja, jeśli zdecyduję się na ślub w przyszłym roku, to nie znajdę już żadnej dobrej sali na sobotę, dlatego z narzeczonym myślimy o niedzieli.

Czy ktoś może ma podobne doświadczenia i może coś doradzić?
Mimka
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 13:00

Postprzez ...und_ewig » 5 listopada 2009, o 18:29

lepszy jest piatek :)
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Postprzez zielona » 5 listopada 2009, o 20:44

...und_ewig napisał(a):lepszy jest piatek :)


Jeśli ktoś ma w nosie post piątkowy.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez ...und_ewig » 6 listopada 2009, o 10:37

mozna dostac dyspense i dac biednym, zrobic dobry uczynek.
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Postprzez Mimka » 6 listopada 2009, o 11:33

Piątek odpada:]

a może słyszeliście o kimś kto organizował wesele w niedzielę, lub byliście na takim?
Mimka
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 13:00

Postprzez ...und_ewig » 6 listopada 2009, o 12:28

nie slyszalam, ale dlaczego niby nie. poniedzialek niestety naczesciej trzeba do pracy, wiec jakby to bylo wyjazdowe wesele, to wiele ludzi musialoby moze zaraz po slubie wracac, badz pobawili by sie tylko troche i do domu. mozesz miec problemy przez to. ale jak male przyjecie w najblizszym gronie to moze i wypali.
a na listopad nie znajdziesz? to nie jest oblegany miesiac podobno. albo zrezygnowac z wesela jak tak na slubie wam zalezy, mozecie zawsze pozniej odrobic :wink:
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Postprzez zielona » 6 listopada 2009, o 14:13

Moja koleżanka miała ślub w niedzielę, ale nie wiem, co zrobili z weselem. Ale miała ten ślub jakoś w południe. Może to jest rozwiązanie? Wtedy wesele mogłoby być od obiadu do nocy, a nie do białego rana.

No i faktycznie spróbuj z tym listopadem: raz, że bez "r", to niepopularny, dwa, że się kojarzy z brzydką pogodą (choć dziś jest listopad, a pogoda przepiękna), trzy, że się kojarzy z grobami (ale my jesteśmy nowocześni ;) chrześcijanie i radujemy się zbawieniem i zmartwychwstaniem naszych bliskich).
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez Isienka » 15 listopada 2009, o 04:00

Ja brałam ślub w niedzielę:-) Ale zamiast wesela miałam uroczystą kolację w restauracji, od godziny 17 do 24 (ślub był o 15) - nie ze względu na niedzielę, tylko dlatego, że byłam w żałobie i z tego względu trochę skromniejsze przyjęcie. Byliśmy bardzo zadowolenie, goście chyba też;-)
Woleliśmy ślub niedzielny od piątkowego, bo, po pierwsze, uważaliśmy, że dzień jest mniej świąteczny (dyspensa dyspensą, ale ja np. nie potrafiłabym zapomnieć, że to dzień umartwienia, a nie radości), a po drugie - goście wcale nie mieliby mniej problemów: ci z daleka musieliby wziąć wolne, ci, którzy mają bliżej - zwolnić się z pracy.

Gdybym chciała robić dłuższe wesele, pewnie próbowałabym zorganizować ślub trochę wcześniej (o 11-12, a gdyby goście chcieli przyjechać poprzedniego dnia, to może i o 10:-) Tylko wtedy nie da się raczej wziąć ślubu w zwykłym, parafialnym kościele, bo to koliduje zwykłymi, parafialnymi mszami, ale w jakimś kościele przyklasztornym, gdzie mszy jest mniej - czemu nie. A jeśli chcielibyście ślub o 13.00 i później, to większość parafialnych kościołów jest już wtedy wolnych.
Takie wesele w dzień można zorganizować inaczej niż zwykle - ja np. marzyłam o weselu w ogrodzie (niektóre sale takie organizują), ale w końcu zdecydowaliśmy się na termin wrześniowy i jednak na popołudnie, więc musiałam z tego zrezygnować;-) Jeśli sala ma wyjście na ogród, to wesele może być też takie pól na pół.

A pomysł, żeby ślub był w sobotę, ale w jakimś mniej popularnym miesiącu też nie jest zły - tak naprawdę na pogodę zwraca się dużo mniejszą uwagę niż to się wydaje przed ślubem (ja uwielbiam wrzesień, a trafił mi się wyjątkowo nieładny dzień - i ledwie to zauważyliśmy:-) Poza tym ślub latem nie gwarantuje ładnej pogody - np. w tym roku soboty lipca były deszczowo-burzowe.
Isienka
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 lutego 2008, o 12:43
Lokalizacja: arszawa


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron