Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

kurs przedmałżeśnki w Krakowie lub Lublinie

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

kurs przedmałżeśnki w Krakowie lub Lublinie

Postprzez hanus » 11 października 2008, o 15:09

Mam prośbe odnośnie dobrego kursu przedmałżenskeigo, macie jakies namiary?? Gdzie by można było pójść, i coś zyskać, a nie tylko "odbebnić" . Zależy nam na kursie wekendowym w okolicach Krakowa lub lublina. Nie mozemy na dłuższy kurs bo mieszkamy za daleko od siebie bu móc uczestniczyć w takich zwykłych spotkaniach. Wiec zdedydowalismy sie na wekendowy. Tylko nie wiemy gdzie można by było pojśc. Jak moacie jakies info, to proszę o porawde.
Z góry dzieki.
hanus
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 października 2008, o 19:05

Postprzez milgosia » 11 października 2008, o 22:39

Polecam "Wieczory dla zakochanych", prowadzone przez o.dominikanów w Krakowie przy Bazylice Św. Trójcy.

O ile dobrze pamiętam, jest to cykl chyba ok 10-12 spotkań po ok. 2-2,5h, z rozmaitymi małżeństwami, kapłanem i ... sobą nawzajem. Mnóstwo tematów, rozmów, dzielenia się doświadczeniami i problemami małżeńskimi, "prace domowe" dla narzeczonych...

W ramach "Wieczorów" jest też krótki kurs metody Roetzera.

Bardzo polecam, zdecydowanie lepsze niż tradycyjne 4 spotkania na kursie przedmałżeńskim.

Więcej informacji znajdziesz na furcie klasztornej. Zapisywać się trzeba wcześniej, bo są tylko ok. 3 edycje w roku.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez milgosia » 11 października 2008, o 22:42

Oj, teraz zauważyłam, ze Tobie chodziło o kurs weekendowy. W takim razie proponuję zapytać w kościele Św. Anny, kiedyś takie wyjazdowe kursy prowadzili.

Mozesz też poszukać informacji na stronach internetowych parafii krakowskich.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez hanus » 12 października 2008, o 11:25

dzięki, za info. Tak chodzi mi właśnie o kurs weekendowy, bo na taki dłuższy cykl spotkań to naprawdę nie damy rade. Za daleko w tym momencie mieszkamy od siebie, by było to realne. Zapytam u tej Sw Anny, może rzeczywiście coś organizują.
hanus
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 października 2008, o 19:05

Postprzez Marchewka » 12 października 2008, o 11:29

Mam propozycję, co prawda nie z samego Krakowa, ale z woj. małopolskiego. Ośrodek Rekolekcyjny w Gródku Nad Dunajcem prowadzi takie kursy weekendowe. Jest możliwość rozmowy z małżeństwami -nauczycieli npr, psychologiem, możliwość narzeczeńskiej spowiedzi, rozmowy z duchowym przewodnikiem (polecam ks. Cyrana), wiele ćwiczeń i rozmów narzeczeńskich, atmosfera modlitwy, skupienia, no i cudowna okolica, piękne widoki na Jezioro Rożnowskie.
Marchewka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 15:56

Postprzez recarep » 24 czerwca 2009, o 17:25

hej

ja, co prawda juz ponad rok temu chodzilem na weekendowy kurs przygotowawczy w kościele św. Józefa, Rynek Podgórski, ul. Zamojskiego 2

byliśmy zadowleni.


Maciek
recarep
 


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron