Teraz jest 28 marca 2024, o 16:06 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Pierwszy taniec na weselu

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Pierwszy taniec na weselu

Postprzez Małgoś » 14 maja 2008, o 22:09

jako że przed akademikiem studenckie juvenalia i muzyka nie daje się uczyć wzięłam się za konkretyzowanie planów ślubno-weselnych:). I tu pytanie do innych forumowiczek (bądź forumowiczów jeśli mają ochotę się poudzielać) jaką piosenkę polecacie na pierwszy wspólny taniec świeżych małżonków :)
Z moim T. mamy co prawda mnóstwo wspaniałych wspomnień muzycznych, naszych piosenek, niestety żadna z nich nie nadaje się do wykonania przez orkiestrę weselną ani tym bardziej do odtańczenia walca angielskiego :( Macie jakiś pomysł na piękny pierwszy utwór???
Małgoś
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 października 2007, o 12:40

Postprzez Kręciołek » 15 maja 2008, o 10:45

Niebieska piosenka :)
mozna pieknego walca zatańczyć, a jakie piękne słowa :)
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Małgoś » 15 maja 2008, o 10:51

no faktycznie śliczna ale moja siostrulka tańczyła ją rok temu na swoim weselu i nie chce się powtarzać :(
ale dzięki za podpowiedź i czekam na kolejne pomysły :)
Małgoś
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 października 2007, o 12:40

Postprzez kamyczek » 17 lipca 2008, o 16:17

Dołączam się do pytania Małgoś. My także poszukujemy jakiejś pięknej piosenki na ten wyjątkowy taniec :)
Poważnie zastanowimy się nad "Niebieską piosenką" bo żeczywiście jest piekna, ale czekamy jeszcze na inne porady :)
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Postprzez Anita_T » 17 lipca 2008, o 16:48

My tańczyliśmy przy piosence "Windą do nieba" :)
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez Anusia21 » 17 lipca 2008, o 17:27

Anita_T napisał(a):My tańczyliśmy przy piosence "Windą do nieba" :)


W sumie mało odpowiednia piosenka na wesele :]



Mi się bardzo podoba "Wielka miłość" Krajewskiego, ale jeszcze nie wiem, co wybierzemy:)
Anusia21
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 14:02
Lokalizacja: okolice Gdańska

Postprzez kamyczek » 24 lipca 2008, o 19:08

A tak przy okazji... U was na weselu była orkiestra czy DJ? Bo my się zastanawiamy nad ta kwestią. Prosimy o radę :)
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Postprzez Anusia21 » 24 lipca 2008, o 23:02

sama się zastanawiam. Dobry dj bywa lepszy niż średniawy zespół. Byłam na weselach i z zespołem i z dj-em, zabawa wszędzie była świetna :)
Anusia21
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 14:02
Lokalizacja: okolice Gdańska

Postprzez lotka » 25 lipca 2008, o 12:04

Myśmy mieli orkiestrę, bawiliśmy się wczesniej na weselu, na którym grała i mimo, że wesele owo było średnio udane (rodzice młodych rozwiedzeni, przybyli sami albo z nowymi partnerami; rodziny skłócone), zdecydowaliśmy się na ten właśnie zespół.
Kosztowało to trochę, bo stawek najniższych nie mieli, a przy tym chłopaków było pięciu, trzeba było zapłacić za każdego "za talerzyk", ale w sumie dzięki nim (no i kochanym rodzinom naszym, nigdy bym nie podejrzewała, że się będą tak fajnie bawić) mieliśmy niezapomniane wesele, aż miło teraz pooglądać wideo i powspominać! :)
Chłopaki nie śpiewali z playbacku, grali na żywo, same przebojowe piosenki, nie tknęli alkoholu, prowadzili rewelacyjnie zabawy nie ośmieszające nikogo, a jeszcze na koniec jak chcieliśmy skończyć godzinę wcześniej (póki tancerze na parkiecie, a nie "dożynki" ogólne) to oświadczyli, że mają zapłacone do 5 to będzie do 5, jeśłi goście chcą się bawić...

Z kolei dj... nie wiem, musiałby być sprawdzony, a jego rola musiałaby wykraczać poza "puszczanie" piosenek; dj i jednocześnie wodzirej, żeby poprowadził toasty, ewentualne "śpiewy biesiadne". Przykre jak się dj lub orkiestra nie znajdzie i goście sami zaczynają tego typu przyśpiewki, i robi się z tego pijackie zawodzenie...

Sorki, że się rozpisałam. Rada taka, że jeżeli aż tak finanse was nieograniczają, to warto wydać ten 1000 zł więcej i mieć wspaniałe wspomnienia z tego jedynego w życiu dnia... :)
lotka
Przygodny gość
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 06:54
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez AnnaMaria » 25 lipca 2008, o 19:58

a ja miałam beznadziejnego dj`a chociaż sporo kosztował....nie ma tutaj żadnej reguły
AnnaMaria
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 31 maja 2006, o 10:51

Postprzez zielona » 24 października 2008, o 09:32

My tańczyliśmy walca wiedeńskiego do Walca Szostakowicza. Pięknie wyszło... :)

Ale fakt, że był DJ, który to po prostu puscił z płyty, więc nie było problemu, czy orkiestra zagra, czy nie.
Chociaż sobie myślę, że nawet "żywy" zespół ma jakiś sprzęt, choćby do półplaybacku, więc może tu nie ma ograniczenia i można sobie poszaleć z wyborem.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez mmadzik » 24 października 2008, o 10:06

My tańczyliśmy walca do piosenki Leann Rimes - You light up my life. Naprawdę jest prześliczna! :)

A muzykę u nas puszczał DJ, który jednocześnie bawił się w wodzireja. Naprawdę rewelacja! Ponadto ten "DJ" to brat cioteczny mojego Męża, który jakkolwiek zna się na sprzęcie i puszczaniu muzyki to robił to pierwszy raz na weselu. Okazało się, że wyszło mu wybornie - ludzie się pytali, czy jest możliwość, żeby zagrał też na ich weselu :D Uzgodniliśmy wcześniej repertuar, a później i tak dostosowywał się do zabawy gości - wyszło lepiej, niż podejrzewaliśmy :)
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez arTemida » 24 października 2008, o 11:27

My mieliśmy orkiestre a tańczyliśmy walca do piosenki Engelberta Humperdincka - The Last Waltz
arTemida
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 19 października 2007, o 19:06
Lokalizacja: poznań

Postprzez mamazo » 13 listopada 2008, o 15:21

A my nietypowo!
Tańczyliśmy do piosenki VooVoo "Bo Bóg dokopie".
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez eppl » 13 listopada 2008, o 19:22

A my tańczyliśmy "oczarowanie" Wodeckiego,piekny walc anglielski mozna do tej piosenki zatańczyc :wink:
eppl
Przygodny gość
 
Posty: 51
Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 23:47

Postprzez justi82 » 28 lutego 2009, o 17:27

a my sobie wymarzyliśmy walca z filmu "Noce i dnie" :) piękny jest!
justi82
Przygodny gość
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 lutego 2009, o 12:44

Postprzez MAKG » 3 marca 2009, o 14:48

My też się właśnie zastanawiamy nad tym tematem...
A może "Zabiorę Cię... (właśnie tam)" - ważne żeby piosenka była w miarę wolna i możliwa do "przedeptania" - z moimi umiejętnościami tanecznymi krucho, nawet jeśli pod długą sukienką nie będzie widać "błądzących" nóg :)
MAKG
Bywalec
 
Posty: 175
Dołączył(a): 30 października 2008, o 11:21

Postprzez basja » 24 czerwca 2009, o 21:03

ja jestem na etapie posuzkiwań piosenki... zastanawiamy sie nad kilkoma z repertuaru Anny Jantar :)
basja
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 czerwca 2009, o 13:59
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez kaja_denisek » 25 czerwca 2009, o 08:21

My dokładnie za miesiąc będziemy tańczyć do piosenki Mietka Szcześniaka "Miłość nie ustaje" (Z kim jeśli z Tobą nie odkryję, że życie ma smak we dwoje... Jak pachnący chleb, jak siedem nieb, znowu we dwoje... Z kim zadumam się, obśmieję Cię, jeśli nie z Tobą...) Super nam się podoba i mamy do niej sentyment :)
kaja_denisek
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 11:23

Postprzez kamyczek » 12 lipca 2009, o 22:49

My tańczyliśmy tydzień temu do piosenki Andrzeja Zauchy w aranżacji Kuby Badacha "Siódmy rok". Pasowała nam ogromnie :)
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Postprzez Anusia21 » 15 lipca 2009, o 14:51

my w sobotę tańczyliśmy do piosenki ze shreka: Dana Glover "It is you I have loved". Piękna :)
Anusia21
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 14:02
Lokalizacja: okolice Gdańska

Postprzez Gza » 29 lipca 2009, o 13:05

"Hijo de la luna" - nie wiem czy pasuje, ale rytmicznie jakoś nam wychodzi:)
Gza
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 marca 2009, o 12:45

Postprzez mmadzik » 30 lipca 2009, o 18:53

Gza napisał(a):"Hijo de la luna" - nie wiem czy pasuje, ale rytmicznie jakoś nam wychodzi:)


Tutaj jest tłumaczenie piosenki:
http://www.tekstowo.pl/piosenka,mecano, ... _luna.html
Melodię ma ładną, ale nie chciałam mieć tego jako pierwszy taniec, zwłaszcza, że kilku gości znało hiszpański...
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez kiniaa » 26 września 2009, o 18:18

My tańczyliśmy walca (wersję skróconą - ok. 2 min) z "Noce i dnie", wyszło super :)

Już po tylu weselach najbardziej przekonuję się jednak do walca - jest elegancki i zarazem romantyczny. Młoda para pięknie się prezentuje. Dodatkowo większość osób jest w stanie się go nauczyć (jak już mój mąż zatańczył i to pięknie to już każdy może :) hihihi)

Byłam kilka razy na weselach, gdzie młodzi robili dziwne "wygibasy" w różnych rytmach, no niby śmiesznie, ale jakoś mi nie pasowały na pierwszy taniec.
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron