Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 10:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Włoski

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Włoski

Postprzez mmadzik » 10 marca 2008, o 12:52

Mam bardzo głupie pytanie, które mnie od jakiegoś czasu nurtuje... :oops: Co zrobić z włoskami TAM przed nocą poślubną?... :oops: Kwestia jest taka, że mam dosyć bujne, ciemne owłosienie, które wydaje mi się mało estetyczne. Normalnie je trochę po prostu podcinam, dla higieny i żeby nie przeszkadzało, bo golenie odpada ze względu na późniejsze męki i słabe efekty, a wszelkie kremy, itp. też zbytnich efektów nie dają (ew. na bardzo krótko). :oops:

jakie jest Wasze doświaczenie?...
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez Kręciołek » 10 marca 2008, o 12:58

Zrób tak jak zawsze.
Mąż pozna Ciebie taką jaka jesteś, nie musisz sie wstydzić :wink:
On z pewnością niczego konkretnego nie oczekuje.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zosia_samosia » 10 marca 2008, o 14:22

Czyli rozumiem, że wybranek jeszcze tam nie zaglądał :wink:

Powiem Ci, że sa różni panowie. Jedni wolą całkiem ogolone, jedni przygolone, inni znowu cale zarośnięte...kwestia gustu i różnych upodobań. Ale radzę dbać o ta część ciała, bo oni sa wzrokowcami :wink:

Nie wiem dlaczego golenie u Ciebie odpada?? Można podgalać do dwa-trzy dni i nie powinno być problemu. Kwestia przyzwyczajenia skóry :) Napewno w trakcie będziecie odkrywać pewne zalety golenia, a szczególnie mąż podczas pierszczot oralnych. Wtedy włoski mogą trochę psuć odczucia :wink: A i kobiecie może być w tych momentach lepiej bez nich 8)
zosia_samosia
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 29 stycznia 2008, o 11:03

Postprzez fiamma75 » 10 marca 2008, o 14:26

Nie sądzę, żeby było to aż tak ważne. Zrób jak Ci wygodniej.
A świeżo ogolone włoski moga pokłuć.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Kręciołek » 10 marca 2008, o 14:38

fiamma75 napisał(a):Nie sądzę, żeby było to aż tak ważne. Zrób jak Ci wygodniej.
A świeżo ogolone włoski moga pokłuć.


Dokładnie. Lepiej, zebyś miała komfort i fizyczny i psychiczny.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mmadzik » 10 marca 2008, o 14:42

No właśnie - golenie odpada ze względu na te późniejsze nieprzyjemności z odrastaniem (zresztą mam wrażenie, że w ogóle "nie da się" tak zgolić całkiem gładko), a później jeszcze kwestia, że mam wrażenie, że odrastają coraz grubsze i twardsze - bałabym się, że mi się zrobi normalny zarost :oops:

Dzięki za odpowiedzi! :)
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez Szarlotka » 10 marca 2008, o 15:13

Ech... Skoro to takie istotne w małżeństwie, jak kto się goli, że aż trzeba pytać na forum publicznym, to może należy porozmawiać z narzeczonym i zapytać, jak on by wolał... Na łyso, czy z zarostem? :wink: Nie wiedziałam, że sprawy "zarostu" stanowią istotny element przygotowania do SAKRAMENTU małżeństwa... :shock: Ale ja się nie znam. W końcu jestem tylko zgryźliwą, starą panną 8) :lol:
Szarlotka
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 12:51

Postprzez Małgoś » 10 marca 2008, o 18:07

faktycznie, zgryźliwie to to zabrzmiało!!
Przygotowanie do skaramentu małżeństwa ma wiele aspektów: emocjonalne, duchowe, kulinarne i na pewno też seksualne! W końcu małżenstwo zmienia życie w każdym jego przejawie (a przynajmniej ja się tego spodziewam) i fajnie być na każdą z tych zmian przynajmniej trochę przygotowanym. I fajnie, że są miejsca gdzie na każdy z tych dylematów można szukać odpowiedzi.
I oczywiści, naklepiej zapytać osobę najbardziej zainteresowaną (narzeczonego) jakie są jego ewentualne oczekiwania czy preferencje. Ale chyba nie oczekujesz, że jakikolwiek facet udzieli Ci informacji jak te "preferencje" masz wcielić w czyn?? Tutaj nie ma jak babska porada :) - wiem, bo ten temat przerabiałam ostatnio z moją przyjaciółką!!

aa, wracając do tematu, to alternatywą dla niechcianego owłosienie jest depilacja laserowa - w całości lub z ograniczeniem do okolic bikini. Raz na zawsze możesz pozbyć się problemu, jednak niestety trzeba za to naprawdę sporo zapłacić.

Pozdrawiam wszystkich zestresowanych przygotowaniami do sakramentu małżeństwa!! :)
Małgoś
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 października 2007, o 12:40

Postprzez strzyga » 10 marca 2008, o 22:57

eeee, myślę, że nie warto tym się przejmować na samym początku :wink: zrób tak jak czujesz się najlepiej. I tak będzie trochę stresu, nie?
Ja do oklic bikini używam kremu veet przeznaczonego do tychże miejsc. Sprawdza się ok :) Golić próbowałam kiedyś, ale niestety wyskakują mi potem czerowne swędzące krostki i mojej skóry nie da się to tego przyzwyczaić :?
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mmadzik » 11 marca 2008, o 11:05

Szarlotka napisał(a):Ech... Skoro to takie istotne w małżeństwie, jak kto się goli, że aż trzeba pytać na forum publicznym, to może należy porozmawiać z narzeczonym i zapytać, jak on by wolał... Na łyso, czy z zarostem? :wink: Nie wiedziałam, że sprawy "zarostu" stanowią istotny element przygotowania do SAKRAMENTU małżeństwa... :shock: Ale ja się nie znam. W końcu jestem tylko zgryźliwą, starą panną 8) :lol:


No wiesz, Szarlotka - do sakramentu mi to nijak i rzeczywiście trochę przykro mi się zrobiło czytając Twój (jak sama napisałaś) "zgryźliwy", lekceważący post. Pytam na forum publicznym, bo nie chodzi mi o teksty z reklam depilatorów, ani z pisemek kobiecych, tylko o to, jak to wygląda w realnym ŻYCIU. A temat jest publiczny, jak każdy inny - bo jak to? O sposoby radzenia sobie z owłosieniem na nogach można pytać bez skrępowania, a o okolice bikini to już nie? I wiem, że mojemu - już wtedy - Mężowi będę się podobać taka, jaka jestem. Jednak (co już zresztą pisałam) mi samej niektóre rzeczy nie odpowiadają i nie podobają, dlatego pytam, co można zrobić, aby to zmienić, niekoniecznie w kontekście ślubu, bo taki sam problem np. pojawia się, gdy chcę iść na plażę w bikini...

Małgoś - zgadzam się z Tobą :) Tylko na depilację laserową mnie raczej nie stać... :(

Strzyga - no właśnie mam ten sam problem, mam bardzo wrażliwą skórę i włoski zaraz zaczynają wrastać (zresztą to jest problem całego mojego ciała - zarówno przy depilacji nóg jak i pach) :( Próbowałam jakichś kremów, ale jeszcze nie Veet - może ten właśnie spróbuję?
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez strzyga » 12 marca 2008, o 00:01

mmadzik, tego kremu są dwa rodzaje - normalny i do wrażliwej skóry. Ja używałam róznych, ale chyba ten był najlpeszy. Tylko raz nie było po pl napisane i pomyliłam tubki i się dziwiłam, czemu to nie działa :oops: :oops: :oops:
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Anulka » 28 marca 2008, o 17:07

Odnośnie tych czerwonych, swędzących krostek po goleniu...

Panowie po goleniu używają płynów "po goleniu" opartych głównie na alkoholu. W ten sposób dezynfekują sobie skórę i wybijają bakterie - sprawców krostek. A my na pupkach mamy tak delikatną skórę, jak oni na twarzy :) Nóg chyba żadna z nas nie dezynfekuje, a pupki - warto, choćby spirytusem salicylowym. Piecze, aua.... ale nie ma potem krostek.
Anulka
Przygodny gość
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 lipca 2004, o 17:10

Postprzez Juana » 28 marca 2008, o 19:27

Jeśli chodzi o krostki, które u nadwrażliwców pojawiają się nawet na nogach po goleniu to mnie bardzo ale to bardzo pomaga krem lub balsam alantan. Może to kwestia indywidualna, ale odkąd go odkryłam trudno mi z niego zrezygnować. Jest też świetny jak za bardzo przypiecze nas słoneczko. Mężowy nos po jednym posmarowaniu ładnie brązowieje i nie schodzi z niego skórka :-)
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez mielikki » 4 kwietnia 2008, o 21:22

zosia_samosia napisał(a):Powiem Ci, że sa różni panowie. Jedni wolą całkiem ogolone, jedni przygolone, inni znowu cale zarośnięte...kwestia gustu i różnych upodobań. Ale radzę dbać o ta część ciała, bo oni sa wzrokowcami


Nie wiem jak "wolą" inni, ale skoro nie widział, to pewnie i wyobrażenie nie ma, więc będzie lubił to co dostanie! I będzie mu się podobało właśnie takie! Tak więc popieram wygodę ;)
mielikki
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, o 17:25

Postprzez mmadzik » 5 kwietnia 2008, o 22:00

Nie widział jak nie widział, ale z wyobrażeniami to często zupełnie inna sprawa... :wink: :oops: :?
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron