Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 13:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Lęk przed seksualnością:(

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Lęk przed seksualnością:(

Postprzez Małgosia74 » 2 stycznia 2008, o 21:22

Mam 33 lata. Przez całe życie walczę z różnymi chorobami i z tego powodu, iż mam słabe zdrowie, uważałam, że małżeństwo po prostu przekracza moje możliwości fizyczne i psychiczne, choć tęskniłam za prawdziwą miłością. Myślałam też o życiu zakonnym. A los sprawił, że poznałam mężczyznę, który mnie pokochał, a który również nie jest najlepszego zdrowia i prawdopodobnie nie może mieć dzieci, a chce zawrzeć ze mną małżeństwo. Wiele nas łączy i na dzień dzisiejszy nie wyobrażamy sobie życia bez siebie. Ale pojawił się m. in. problem z mojej strony. Zawsze miałam problemy z akceptacją siebie, zwł. seksualności, przeżywam wszystkie te sprawy z ogromnym lękiem i poczuciem winy. Trudno dostrzec mi w tym piękno, jak wokół tyle nieładu, wulgarności w tej dziedzinie życia, poza tym mam złe przeżycia tej sfery życia, sama doświadczam wiele cierpień cielesnych z racji słabego zdrowia, że czasami wręcz nienawidzę tego wszystkiego, co wiąże się z ciałem. Przez to też cierpi mój chłopak, że ja tak podchodzę do tych spraw i odciągam przez to małżeństwo. Jak mogę sobie pomóc? Jest na to jakieś "lekarstwo"?
Małgosia74
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 sierpnia 2007, o 19:20

Postprzez fiamma75 » 3 stycznia 2008, o 10:25

Poszukaj dobrego psychologa i/lub seksuologa.
Z takimi lekami nie można wchodzić w bliską relację.
I wierz mi, nie ma niczego w tej dziedzinie, czego Pan Bóg nie mógłby uleczyć - poprzez modlitwę, terapię i kochającego męża.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez maharet » 19 lutego 2008, o 15:23

Skoro Twoj chłopak chce związać się z Tobą na całe życie to znaczy, że akceptuje Twoje ciało takie jakie jest, wie o chorobach, a mimo to chce być z Tobą.Zaufaj mu trochę i pozwólcie sobie na to by być szczęśliwi.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron