Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:19 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

wesele w Warszawie

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

wesele w Warszawie

Postprzez zuza26 » 5 września 2007, o 22:06

No i przyszła chwila i na mnie... :) w maju przyszłego roku bierzemy ślub z moim ukochanym narzeczonym.
Mamy zarezerwowany kościół i... wodzireja:) I to by było na razie na tyle :))
Szukamy miejsca w Wwie lub bliskich okolicach na wesele. Część niestety już pozajmowana np. Akant, który mnie zachwycił.
Czy możecie polecić jakieś miejsce? W przyzwoitej cenie i do tego z klasą?
Za każdą podpowiedź będę bardzo wdzięczna/ będziemy :)
zuza26
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 września 2006, o 19:01

Postprzez asikp » 6 września 2007, o 10:39

Zuza polecam równiez http://www.proma.jon.pl/ , poza tym sprawdź tutaj http://www.waszewesele.pl/index_sale_do ... le&miasto=

pozdrawiam
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Kręciołek » 6 września 2007, o 11:31

Ja bardzo polecam : http://www.canwa.pl/
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 6 września 2007, o 12:23

Naprawde fajne
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez zuza26 » 7 września 2007, o 10:49

Dziękuję:))
Canva niestety też już zajęta... co fajniejsze to już pozajmowane :x
Nie mamy aż tak dużo osób ok 60-70 więc nie tracę nadziei że coś się jeszcze znajdzie. W sobotę jedziemy na wielkie ogladanie :wink: różnych lokali. Hmm...
zuza26
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 września 2006, o 19:01

Postprzez Gracja » 7 września 2007, o 11:28

Nam sie bardzo podobala sala na Bielanach, W Osrodku Rekolekcyjnym przy UKSW, w lasku bielańskim.
Mozemy spokojnie polecic, obsluga bardzo dobra, ceny przystepne.

jedyne ale to to, ze oni tam robia wesele bez wodki, nie wszystkim to odpowiada :wink:
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuza26 » 7 września 2007, o 11:46

Brzmi ciekawie:) Dzięki Gracja. My chcielibysmy wesele z winem. Wino przejdzie? :)
zuza26
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 września 2006, o 19:01

Postprzez Gracja » 7 września 2007, o 13:03

Z tego co pamietam, to wino przechodzi, tylko bez wodki.
My mielismy bezalkoholowe.
to jest ten sam dom rekolekcyjny co Dobre Miejsce, nie wiem czy slyszalas, tam jest tez sklep z chrzescijanska muzyka.
Nie mam nru tel, ale pewnie znajdziesz w necie jakby co:)
Warto tam zadzwonic zanim pojedziecie, mysmy kiedys pojechali tak po prostu w jakas sobote i byl tylko portier... :wink:

Jakby co, to sie podziel wrazeniami :D
serdecznie pozdrawiam :)
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuza26 » 24 września 2007, o 23:13

Znaleźliśmy :) :) :)
W granicach Wwy mily hotel o niezlym standardzie za te same pieniadze co inni chcieli za duzo gorsze warunki.

Choc powiem Wam że już w międzyczasie straciłam nadzieje i zastanawialismy sie nad opcja nie robienia wesela wcale (nie tylko z powodow lokalowych ale też finansowych i rodzinnych).
Widzieliśmy mnóstwo miejsc, to co proponują też jest rozmaite.
Wypisze pare moich refleksji po tym niezłym polowaniu... może ktoś z tego kiedyś skorzysta.

1) Płatności
Czasem chca zaliczki tylko kilkaset zlotych np. w centrum Wawy na Wiśniowej chyba www.bilardrestauracja.pl- calkiem mi sie to miejsce podobalo- dobry, kwadratowy uklad sali.
Czasem chca nawet polowe w dniu podpisania umowy!! - to sala na Dewajtis www.drf.mkw.pl - w zasadzie juz bylam na to zdecydowana gdy okazalo sie ze za wynajem sali placi sie oddzielnie, za jedzenie oddzielnie- firma cateringowa no i od razu tyle z gory. Choc samo miejsce jest piekne, zielona okolica, ogromna sala, dobry standard.

2) Menu

Tego trzeba pilnowac niby wydaje sie ze menu weselne to taki standard a tu guzik prawda. Raz 4, raz 5 cieplych dan. Raz tort i powitalny szampan w cenie, innym razem nie. Zazwyczaj bez alkoholu, czasem jednak wliczony. Czesto tez bez dekoracji. Czesto gdy to hotel apartament dla mlodych gratis.

Np. W niezle wygladajacym Centrum Konferencyjne Wojska Polskiego na Zwirki i Wigury 9/13 tel. 022 684 72 59 cena nie obejmuje owocow. Tam zazwyczaj sa dwa wesela rownoczesnie. .

3) Parkiet

Jak macie wybór to bierzcie salę z parkietem- powiedzial nam wodzirej.
A co jeszcze wazniejsze jesli zalezy Wam na dobrej zabawie gosci- niech stoly i miejce do tanczenia beda razem, a nie w dwoch oddzielnych salach.
Tez co do ustawienia- ponoc najlepsze jest ustawienie stolow w podkowke na ile to mozliwe bo wszyscy w miare sie widza, no i widza mlodych.

4) Dojazd

Miejsce pod Wwa np. w dalekich Markach www.amfitrion.pl/wesela.html moze i bylo tansze ale jak pomyslec ze do tego trzeba doliczyc autokar i wiekszej ilosci osob zapewnic nocleg wychodzi cenowo porownywalnie do tego w centrum Wwy

5) Niby szczegóły

- czy miejsce jest na wylacznosc czy przypadkiem obok nie ma klubu nocnego po drugiej stronie korytarza, jak z parkingiem etc.
-czy jest kawalek miejsca na szatnie, jakis pokoj dla mlodych
- mozliwosc noclegow w poblizu lub na miejscu

W tym ostatnim punkcie polecam(!) zajrzenie do chocby jednego pokoju i przekonanie sie czy to co mowia to tylko mowia czy jest prawda...

Dla nas bylo wazne zeby w poblizu byla mozliwosc noclegu- mamy troche przyjezdnej rodziny. I tu tez pulapka. To co wydaje sie normalne- dla mnie wystarczy by pokoje byly czyste i schludne - wcale takim nie jest choc cena za pokoj obiecuje cos innego... np Morfeusz www.domweselny.oit.pl/index.php ma niezla sale o dobrym ukladzie, przyzwoite menu, sympatycznego szefa-kucharza, niezla dekoracje i przystepna cene i w zasadzie juz to wzielismy... ale tknelo mnie zeby pojsc zobaczyc pokoje... moze niech Wam wystarczy ze pierwszym widokiem bylo ujrzenie pani ktora w niby-recepcji tasakiem traktowala surowe mieso (czyzby na wesele ktore tam bylo kilka godzin pozniej??!? :?: )... bez komentarza...

To tylko moje doświadczenia, nie zaluje tych naszych poszukiwań, choc byly czasochlonne i stresogenne :)
A najlepsze w tym jest to ze nasz hotel znalezlismy czystym przypadkiem na samym koncu :D Nie, to nie byl przypadek :) Wierze, ze to wlasnie nasza modlitwa zwlaszcza ostatnio w tej sprawie bardzo goraca, zostala wysluchana i jakis maly aniolek nas podprowadzil troche :)
zuza26
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 września 2006, o 19:01

Postprzez strzyga » 30 października 2007, o 09:55

Zuza, a który hotel dokładnie?
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuza26 » 30 października 2007, o 13:06

Eh, ladnie wyglada ale nie polece- bo nas wystawili (wlasciciel czy tez tajemnicza "szefowa" sa nierzetelni). Robimy w rezultacie w mniejszym hoteliku, nienajladniejszym ale tanszym i majacym dobra sale do zabawy-wszyscy goscie sa razem, a na tym nam bardzo zalezalo. No nic marzenia rozbiuly sie o bruk troche...
zuza26
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 września 2006, o 19:01

Postprzez strzyga » 30 października 2007, o 19:10

aha... szkoda...
Moja znajoma robiła swoje wesele w Restauracji śpiewających Kelnerów. Fajnie było, ale za dużo miejsca do tańczenia to nie mieli...
Ja się własnie zaczęłam zastanwiać gdzie by tu swoje urządzić, dlatego spytałam o konkret :D
Ale to na razie odległe plany... :roll:
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuza26 » 30 października 2007, o 20:27

Strzyga jak chcesz mieć wesele w jakiejś konkretnej sali i konkretnym terminie, to rezerwacja 1,5 roku przed mysle ze w Wwie nie jest przesada. My szukajac we wrzesniu na koniec maja- moglismy o tych ladniejszych miejscach zapomniec. Inna sprawa ze bylismy uparci i nie chcielismy zmieniac terminu...
zuza26
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 września 2006, o 19:01

Postprzez strzyga » 30 października 2007, o 23:02

To niedługo chyba będę musiała się w takim razie zacząć rozglądać :D
Nie lubię aż tak długoterminowych przedsięwzięć. :? przecież "wszystko się może zdarzyć"
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kręciołek » 31 października 2007, o 15:59

Strzyga ja polecam moją salę http://www.canwa.pl
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez strzyga » 31 października 2007, o 23:15

hmmm.... dzięki. szkoda, że nie ma cen...
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Roca » 1 listopada 2007, o 16:35

wiesz, cen to nigdy nie ma :wink: , tak oficjalnie podanych, raczej powstają w momnecie oglądania klienta, tak to już jest, przemysł weselny po prostu. Poza tym, chyba nie ma tak, żeby się cena wyjściowa nie zmieniła na wyższą na przykład. Zwłaszcza jeśli planuje sie wesele z rocznym wyprzedzeniem, to coś zdrożeje, czegoś nie będzie i trzeba będzie domówić samodzielnie, taki lajf.
Roca
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 marca 2006, o 11:43

Postprzez Bright » 2 listopada 2007, o 10:12

W jakim świecie wy żyjecie?

Rezerwując salę spisuje się umowę przedwstępną - muszą być w niej podane ceny oraz co w ich skład wchodzi razem z klauzulą o sposobie waloryzacji cen. Inaczej właściciel zawsze krótko przed ślubem może wam bez uzasadnienia podnieść cenę, ile on chce. Wtedy wy stoicie w nieciekawej sytuacji, jak cena za osobe rośnie o 30PLN, do wesela 2 miesiące i na zmianę sali szanse mizerne.

Nie bójcie się - jak ktoś w branży siedzi n lat, to jest w stanie oszacować, ile co będzie kosztować (w przykładowych menu muszą być podane gramatury!). Jeśli w menu są świeże owoce i wina, to można w umowie napisać tak - za talerzyk zgodnie z załącznikiem nr X (menu) cena Y, koszt owoców i win skalkulowany będzie zgodnie z fakturą zakupu plus Z% marży.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21

Postprzez Kręciołek » 2 listopada 2007, o 10:56

Bright dziewczynom chyba chodziło o to, że na stronie internetowej nie ma cen. W umowie jak najbardziej :)
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez strzyga » 3 listopada 2007, o 03:31

mi w akżdym razie właśnie o to chodziło. chociaż przybliżone ceny powinny być. po co mam oglądać coś na co mnie nie stać? i czas tylko tracić. :?
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kręciołek » 5 listopada 2007, o 09:47

Można zadzwonić :)
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mmadzik » 5 listopada 2007, o 10:23

My teraz szukamy sali w Lublinie, ciężko jest cokolwiek znaleźć, jeszcze żeby odpowiadało rozmiarami - ok.250 osób. No i chcą wynajmować sale tylko "full serwis", czyli z jedzeniem, obsługą, itd., a my mamy już umówioną kucharkę i obsługę (znajomi rodziców) - pojawia się problem.

A tak poza tym to znacie salę w Warszawie na ok. 300 osób? No i oczywiście w konkretnej cenie? Przyda się u mojego narzeczonego w rodzinie...
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez zuza26 » 5 listopada 2007, o 11:31

Wesele na 300 osob wow :) u nas bedzie max 80 :D Na tak ilosc osob to sa sale trudniej dla nas bylo znalezc. Ladan sale byla pod Wwa w str Janek Elgrom sie nazywala- z zew wyglada niepozornie ale w srodku super. http://www.elgrom.fp.pl/sala.html
Co do cen trzeba dzwonic, a jesli cena wam odpowiada to i tak koniecznie trzeba obejrzec i spotkac sie na zywo z osoba odpowiedzialna. (
zuza26
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 września 2006, o 19:01

Postprzez Bright » 5 listopada 2007, o 12:09

To wejdź na świeckie forum np. "ślub i wesele" czy "ślub w 2008 roku" na gazeta.pl i zapytaj.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron