Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:25 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

co dalej?

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

co dalej?

Postprzez kukułka » 21 czerwca 2004, o 13:32

Prosze Was barzdo o modlitwę,niedługo pobieramy się z narzezconym i chciałoby się zbudowac własne gniazdko, nie musieć mieszkać z rodizcami. Juz było wszystko na najlepszej drodze, atu kaplica... w tym kraju to graniczy z cudem, żeby młodzi mogli mieć swoje gniazdko w jakimś rozsądnym czasie.Pomóżcie. Modlitewnie oczywiście.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kartofelka » 21 czerwca 2004, o 13:44

może sposobem jest wyjechać za granicę? póki jeszcze nie ma dzieci i jest większa mobilność..nie mówię, że na stałe, ale choćby po to żeby zarobić na to mieszkanie?
kartofelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 12 stycznia 2004, o 10:16
Lokalizacja: imperium ziemniaków

co dalej

Postprzez agusia » 29 czerwca 2004, o 14:54

Kukułko my też mamy taki problem. Pukam w tej sprawie do św. Józefa, może on coś podpowie. Za granicę nie jest łatwo wyjechać jeżeli ma się już tutaj pracę.
głowa do góry
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez Maria » 29 czerwca 2004, o 21:52

Ja narazie nie mam co myślec o własnym mieszkanku, ale skoro tak, to zauważam plusy w mieszkaniu z rodzicami. Przede wszystkim oszczędzamy pieniążki, które się na mieszkanko wlaśnie przydadzą. Jeżeli wracam późno, czeka na mnie obiad zrobiony przez teściową :wink: Mogę liczyć na ich pomoc itd itd...Oczywiście, że jest to sytuacja przejściowa, wiele spraw musieliśmy uzgodnić (np zamek w drzwiach naszego pokoju) 8) ale skoro tak w tej chwili ma być, to ciesze z tego co mam.
Więc głowa do góry, nawet jeżeli przez moment przyjdzie wam mieszkać u teściów, to może Bóg ma w tym jakiś cel? :)
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez zielona » 6 lipca 2004, o 23:17

Przeczytaj książkę Jacka Pulikowskiego "Warto żyć zgodnie z naturą". Tam znajdziesz parę słów na temat mieszkania z teściami. Polecam:)

[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrazek
[/url]
Ostatnio edytowano 23 czerwca 2005, o 17:19 przez zielona, łącznie edytowano 1 raz
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez Kinia » 13 lipca 2004, o 13:29

My mamy zamiar dopiero za 2 lata się pobrać, ale już wiem, że będziemy mieszkać z teściami. Tez mnie to przeraża, ale próbuję polubic ich i już teraz przygotować, żeby się nauczyli nie ingerować w nasze sprawy. Nie jest to łatwe...szczegolnie gdy przyszly mąż nie umie postawić się rodzicom...ale mam nadzieję, że jest to do wyćwiczenia. Poza tym szukam radości w tym że będziemy rodzina wielopokoleniową :) może nie będzie tak źle... :wink: A co do porzadnego zamku w drzwiach to racja...inaczej nie ma nawet mowy, to podstawa! I przyłaczam się do zdania Zielonej o ksiazce Pulikowskiego...i jeszcze drugiej "Warto pokochac teściową" też jego.
A swoją drogą uściski dla Zielonej :lol: i dla wszystkich na forum!!!
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez Martelka » 2 sierpnia 2004, o 19:28

No my wyjedziemy zaraz po slubie, juz wiekszosc rzeczy przygotowana do wyjazdu. Ja skonczylam studia w czerwcu i nie podjelam prcy wlasnie z powodu wyjazdu. Chcemy jechac na kilka lat i wrocic. Moj przyszly mąż przelamal pierwsze lody wyjazdowe. Wierze, ze razem, tam bedzie nam razniej, bo napewno nie latwo, wszystko z pomoca Bożą.
Życzę powodzenia, a modlityw nigdy za wiele :wink:
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron