Teraz jest 28 marca 2024, o 12:09 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ślub-protokół a choroba

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Coya » 26 marca 2007, o 12:52

Tajemnica spowiedzi nie obowiązuje, bo to nie spowiedź :)

Ekspertem nie jestem, spisywanie protokołu jeszcze przede mna i to w bliżej nie określonej przyszłości, ale kiedyś przeglądałam pytania do protokołu (gdzies na tym forum byl link) i nie przypominam sobie, żeby było tam miejsce na wymienianie takich chorób, o których piszesz. Jeśli druga osoba wie i akceptuje to chyba nie ma nawet okazji, żeby o tym wspomnieć. A nawet jeśli jest coś takiego, to raczej własnie na zasadzie czy druga strona o tym wie, zdaje sobie sprawę jakie wiążą się z tym ograniczenia, jakie są objawy itp, a nie o historię choroby. To też zalezy chyba od osoby, która taki protokół sporządza, na ile będzie drążyć temat, czy doda jakieś pytania ekstra itp. Jeśli się mylę, to mam nadzięję, że szybko pojawi się poprawka :)
Natomiast nie mam pojęcia kto i na jakich zasadach ma wgląd do spisanego protokołu :(
Coya
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 249
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 21:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez abeba » 1 kwietnia 2007, o 23:27

protokół wypełniony jest przechowywany w szafce w parafii, a nie
'w sercu kapłana". wiec o tajemnicę dopowiedz sobie sama.
Pytań o choroby niezwiazane z możnością odbycia stosunku nie pamietam.
Wieć chyba lepiej nie mowić.
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez kukułka » 2 kwietnia 2007, o 11:38

jest pytanie o choroby psychiczne - własne, perzyszłego współmałzonka lub we własnej rodzinie najbliższej.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez artura » 5 lipca 2007, o 22:13

a czemu boisz się powiedzieć o chorobie kapłanowi?czy coś złego się stanie jakby nie trzeba było mówić a powiesz?gorzej przecież jakby było w drugą stronę, tzn. trzeba powiedziec a nie powiesz.
artura
 

Postprzez magu » 1 kwietnia 2010, o 00:31

Przy wypełnianiu protokołu pada pytanie o choroby psychiczne w rodzinie. Choroby fizyczne, niepełnosprawność, nie są przeszkodą do małżeństwa, trzeba tylko się do nich przyznać, żeby później nie było problemu. Po co chorej osobie dodawać zmartwień??? :)

W temacie zdrowia - przeszkodami do małżeństwa są: niemoc płciowa (również względna, np. dotycząca wyłącznie narzeczonego/ej); niektóre choroby psychiczne; wprowadzenie w błąd co do przymiotów osoby, czyli zatajenie faktu, który powinien być znany narzeczonemu/ej, np. zatajenie poważnej choroby (może być podstawą do stwierdzenia nieważności!).
magu
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 marca 2010, o 09:01


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron