Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:04 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

od kiedy zacząć?

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

od kiedy zacząć?

Postprzez rybka » 28 maja 2004, o 22:41

od kiedy należy zacząć obserwacje, żeby się nauczyć, i żeby to w miarę skuteczne było?
Ostatnio edytowano 20 września 2004, o 22:27 przez rybka, łącznie edytowano 1 raz
rybka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 16 listopada 2003, o 01:15

Postprzez Maria » 28 maja 2004, o 22:51

Im wcześniej zaczniesz prowadzić obserwacje tym lepiej. Z tego co czytałam, to powinno się mieć co najmniej 6 obserwowanych i zinterpretowanych przez n-la NPR wykresów (mówimy o sytuacji przed ślubem, tak? :wink: ). Ja przed ślubem mialam tylko 2 wykresy, ale za to obserwacje śluzu prowadziłam przez dłuższy czas. No, ale teraz I faza cyklu jest dla mnie i męża "zamknięta", przynajmniej dopóki nie zgromadzimy więcej danych 8)

Pozdrawiam gorąco
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez rybka » 28 maja 2004, o 23:06

czyli "tylko" sześć miesięcy. to mam dużo czasu :D
rybka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 16 listopada 2003, o 01:15

Postprzez Maria » 28 maja 2004, o 23:11

Co najmniej 6!
Im więcej tym lepiej. W sumie było by miło, gdybym I fazę też mogła brać pod uwagę jako dni (no chociażby 2-3) niepłodne. A tak, to z nocą poślubną musiałam czekać 2 tygodnie!
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Glos mezczyzny

Postprzez Lukasz » 16 czerwca 2004, o 17:47

Witaj,

Zaczelismy chodzic (jako para narzeczonych) na kurs NPR w lutym bodajze... Slub mielismy 9 sierpnia zeszlego roku :) Bylo cudownie :)

Znajomi stosujacy metody NPR polecali nam minimum pol roku obserwacji, co sie nam akurat udalo...

Z noca poslubna (ta prawdziwa) czekalismy ponad poltora cyklu... ale bylo CUDOWNIE! Kocham moja Zone :)

Jesli zas chodzi o to, jak rozmawiac z mezczyznami... Bywa to roznie...
Przede wszystkim musicie oboje byc przekonani do NPR. Twoj mezczyzna (oczywiscie - Ty takze! :) ) powinien uswiadomic sobie konsekwencje wyboru metod naturalnych - przede wszystkim jesli chodzi o okres plodny i nieplodny, o zaniechanie zblizen w okresie plodnym (jesli nie planujecie pociechy w danym momencie).

Z drugiej strony - dzieki NPR latwiej nawzajem siebie zrozumiec - naprawde: prosty wykres w zeszycie pozwala facetowi na uswiadomienie sobie, ze... akurat dzis jego Zona potrzebuje wiecej czulosci, ze moze sie gorzej czuc...

Moja Ukochana konczy studia medyczne - nie musielismy siebie nawzajem przekonywac o slusznosci wyboru NPR. Dla nas to bylo naturalne (jak to metody naturalne ;) )

Pozdrawiam,
Lukasz
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 czerwca 2004, o 17:31
Lokalizacja: Poznań

Re: od kiedy zacząć?

Postprzez mfiel » 19 czerwca 2004, o 09:24

rybka napisał(a):mam dwa pytania: od kiedy należy zacząć obserwacje, żeby się nauczyć, i żeby to w miarę skuteczne było?

i... :oops: ... jak rozmawiać ze swoim mężczyzną o cyklu menstruacyjnym? chłopcy też uważają na biologii, wiec niby wiedzą że z kobietami "coś sie dzieje", ale jak to jest w praktyce? cykl ma wpływ na zachowanie kobiety - myślę o tak prostych sprawach, jak basen, albo to ogólne oslabienie, które przynajmniej niektóre z nas dopada pierwszego dnia.
tego jaki wpływ mają hormony na mój nastroj jeszcze sama nie rozumiem :lol:


Mogę potwierdzić im więcej obserwacji przed ślubem, tym większy komfort stosowania NPR po. U mnie były to chyba trzy lata. Poza tym polecam prowadzenie obserwacji nie tylko potencjalnym pannom młodym. Pozwala to na lepsze zrozumienie siebie jako kobiety, np. jak zmiany hormonalne w całym cyklu wpływają na wygląd czy samopoczucie. A nawet kiedy najlepiej zafundować sobie wizytę u fryzjera czy wakacje. :) . Nie mówiąc już o tym, że prowadzenie obserwacji może działać jak system wczesnego ostrzegania w przypadku jakiś dolegliwości czy chorób kobiecych (co ma przecież wpływ również na późniejszą decyzję o poczęciu - w końcu NPR to nie antykoncepcja, ale świadome planowanie rodziny).

Co do rozmów z facetami. (to co napisał Łukasz jest piękne, ale skutkuje jedynie na facetów wyedukowanych, którzy wiedzą jak kobieta jest zbudowana, a nawet jak funkcjonuje :lol: w cyklu miesiączkowym). Rzeczywistość nie zawsze jest tak różowa, a ponadto to także kwestia oswajania samej siebie z faktem, że ktoś poza moim lekarzem zostaje dopuszczony do tak intymnej sfery mojej osobowości.
Przede wszystkim stopniowo oswajać faceta z faktem, że nie jesteś mimozą, zawsze piękną i uśmiechniętą, ale człowiekiem z krwi i kości.
Po prostu jeżeli akurat zbliża się miesiączka i zamiast romantycznego spaceru mam ochotę poleżeć w łóżku lub spałaszować duuużą porcję lodów - po prostu poinforuj o tym mężczyznę. Jeżeli musisz akurat zrobić intymne zakupy, nie bój się kupić podpasek, tylko dlatego, że nie wiesz jak zareaguje Twój rycerz. Itd, itp. Następnie przyjdzie czas na NPR i wspólne analizowanie wykresów. U nas, np. już w trakcie narzeczeństwa mój przyszły ślubny rysował mi wykresy, czy wykreślał tabeli do obserwacji. :) . I fakt ... stosowanie NPR w małżeństwie jest dla nas tak naturalne, jak przepraszam za porównanie, codzienne mycie zębów.
Pozdrowionka
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Re: od kiedy zacząć?

Postprzez SR » 19 czerwca 2004, o 22:22

rybka napisał(a):mam dwa pytania: od kiedy należy zacząć obserwacje, żeby się nauczyć, i żeby to w miarę skuteczne było?
:lol:

Prawdziwy problem z niedouczeniem się własnych obserwacji ma miejsce wtedy, kiedy bez umiejętności obserwacji takich objawów jak zmiany sluzu szyjkowego czy zachowania samej szyjki macicy małżonkowie wejdą w okres powrotu płodności po porodzie. Mianowicie wtedy jedynym żródłem informacji o powracającej płodności jest właśnie szyjka lub zmiany śluzu. Jeśli kobieta nie ma dostatecznego doświadczenia sprzed ciąży, pozostaje dłuuugi czas abstynencji, albo spore prawdopodobieństwo poczęcia kolejnego dziecka.
Dlatego czas półrocznej obserwacji własnego organizmu jest dobrym sposobem przygotowania się do małżeństwa.
To nie jest trudne, tego się można nauczyć, ale to trochę trwa.
Wiele osób z powodzeniem uczy się we własnym zakresie. Zafunduj sobie Kurs Domowy NPR w www.rodzinna.pl i daj sobie troche czasu.
Pozdrowienia.
SR
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 68
Dołączył(a): 25 maja 2004, o 21:38

Re: od kiedy zacząć?

Postprzez Madzia23 » 30 lipca 2004, o 11:45

rybka napisał(a):mam dwa pytania: od kiedy należy zacząć obserwacje, żeby się nauczyć, i żeby to w miarę skuteczne było?

i... :oops: ... jak rozmawiać ze swoim mężczyzną o cyklu menstruacyjnym? chłopcy też uważają na biologii, wiec niby wiedzą że z kobietami "coś sie dzieje", ale jak to jest w praktyce? cykl ma wpływ na zachowanie kobiety - myślę o tak prostych sprawach, jak basen, albo to ogólne oslabienie, które przynajmniej niektóre z nas dopada pierwszego dnia.
tego jaki wpływ mają hormony na mój nastroj jeszcze sama nie rozumiem :lol:


Chyba twój chłopak zan pojęcie okres,miesiączka i chyba raczej wie,że w tych dniach pewnie może boleć cię brzuch,możesz być osłabiona itp.
Mój chłpak wie,że przed okresem jakiś tydzień to lepiej się do mnie nie zbliżac i być grzecznym,bo inaczej może tego nie przeżyć.Uważam,ze normalna rozmowa i nie robienie z okresu i ogólnie z całego cylku tematu tabu to najlepsze wyjscie. :D
Madzia23
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lipca 2004, o 20:08
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Martelka » 2 sierpnia 2004, o 18:57

Zgadzam sie z tym, ze nalezy byc naturalnym. Ot tak funkcjonuje cialo kobiety. Im szybciej zaglebisz go w tajniki cyklu miesiecznego tym mysle lepiej dla was. Moj narzeczony baaardzo chetnie interesowal i inetersuje sie wszystkim co dotyczy mojego cyklu i takie samo zainteresowanie przejawial na kursie przedmalzenskim. Stalo sie to dla niego ciekawe i naturalne i chce tym samym stosowac NPR w naszym zyciu malzenskim, co mnie bardzo cieszy. Sama obserwuje sie juz od dluzszego czasu i widze te cuda natury na samej sobie :)
Ty Rybko zacznij obserwowac sie juz od dzisiaj, a jak chlopak ma jakies pytania, to mu odpowiadaj zgodnie z prawda!
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron