Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

poradnia rodzinna

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

poradnia rodzinna

Postprzez sosenka » 17 sierpnia 2006, o 16:46

Czy ktoś z was jest zorientowany na temat poradni rodzinnych w Wwie?
Może znacie namiary na poradnię czynną jeszcze w sierpniu, gdzie można by było odbyć spotkania dla narzeczonych (przy czym jesteśmy już po kursie dla narzeczonych).
Większość poradni nie pracuje w wakacje, więc mamy nie za ciekawie.
Poza tym pozostało 1,5 miesiąca do ślubu :shock:

Będę wdzięczna za pomoc.
sosenka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sierpnia 2006, o 15:36

Postprzez Derbunia » 17 sierpnia 2006, o 17:55

Jeśli już jesteś wtajemniczona w NPR, masz trochę obserwacji, to spoko. My byliśmy bardzo dobrze obeznani w temacie i załatwiliśmy co trzeba w 2 tygodnie, tzn. w czasie 2 spotkań po pół godziny. Zdążycie! My odbyliśmy "kurs" w parafii Św. Katarzyny. Może tam zadzwoń.
Derbunia
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 23 października 2004, o 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez abeba » 17 sierpnia 2006, o 21:27

http://www.draw.warszawa.opoka.org.pl/teksty/par_por_sierpien_2006.htm
pełan lista. nei powinno być problemów. my bylismy na rakowieckiej u p. Magdy i była super, jeszce do niej wracałam po slubie.
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez Amazonka » 17 sierpnia 2006, o 21:33

Eeee, w czasie kursu nie miałam żadnych obserwacji jeszcze. Wysłuchałam trochę teorii o cyklu i tyle. Niczego się nie dowiedziałam ze szczegółów.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mila » 18 sierpnia 2006, o 09:15

A powiedzcie, jak wyglądają takie spotkania w poradni - to sam kurs, indywidualne spotkania z daną parą, trzeba się umawiać itp? Jak to się ma do kursów LMM? Wolałabym ten ostatni, myślę, że będzie dużo bardziej dogłębny itp, choć i za to dłużej potrwa... Ale mam czas do maja :)
mila
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 stycznia 2006, o 11:13

Postprzez abeba » 18 sierpnia 2006, o 10:43

większość osób mówi że to indywidualna nauka NPR - i dlatego ytrzeba mieć obwserwacje i spotkania w pewnym odstępnie, żeby omówić choć 1 cykl.
Wychodzac z tego przyszliśmy do poradni wyposażeni w moje zeszyty z 2 lat, a tymczasem chyba ta pani planowała porozmawiać coś wiecej o rodzinie, o rozwiązywaniu problemów. Chyba warto wykorzystać tę szansę, bo NPR lepiej uczyć sie na bardziej szcególowym kursie
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez sosenka » 18 sierpnia 2006, o 11:08

Dzięki za info,
podchodzę sceptycznie do takich poradni, gdyż mieliśmy super kurs przedmałżeński (6 miesięczny). Tam mieliśmy szczegółowo omówione NPR, były spotkania z małżeństwami, mogliśmy zadawać pytania do nich.
sosenka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sierpnia 2006, o 15:36

Postprzez mila » 18 sierpnia 2006, o 11:36

Sosenka, a co to był za kurs??? Bardzo byśmy chcieli coś ekstra.

Póki co nastawiam się na wieczory dla zakochanych, dialogu nam potrzeba :), w Św. Annie lub u Dominikanów - zobaczymy, który termin będzie lepszy.
mila
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 stycznia 2006, o 11:13

Postprzez sosenka » 18 sierpnia 2006, o 15:37

Polecam kurs dla zakochanych u Św. Jakuba prowadzony przez parę małżeńską Grabowskich. Jest naprawdę rewelacyjny, ale spotkania zaczynają się dopiero od października.
Poleciłabym spotkania Grabowskich wielu parom i małżeństwom.
sosenka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sierpnia 2006, o 15:36

Postprzez Edwarda » 18 sierpnia 2006, o 19:52

sosenka napisał(a):Polecam kurs dla zakochanych u Św. Jakuba prowadzony przez parę małżeńską Grabowskich. Jest naprawdę rewelacyjny, ale spotkania zaczynają się dopiero od października.
Poleciłabym spotkania Grabowskich wielu parom i małżeństwom.


Tak też miałam okazję posłuchać kiedyś państwa Grabowskich, choć od stolicy dale......ko mieszkam :wink: Prowadzili konferencje o wychowywaniu dzieci. Do dziś wracam do notatek z tych spotkań.
Naprawdę fajni ludzie. Polecam
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez anusia » 19 sierpnia 2006, o 11:26

A mozecie podac jakies blizsze namiary i moze jakis kontakt na kurs do Grabowskich. Ja tez slyszalam o tym kursie i tez ze trwa 18 tygodni? Czy spotkania sa prowadzone "w stylu" wieczorow dla zakochanych czy bardziej wykladowo i na co jest poswiecone najwiecej czasu tematycznie (jak to sie rozklada) :wink: ?
anusia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 4 stycznia 2005, o 10:39

Postprzez mila » 21 sierpnia 2006, o 12:10

U Św. Jakuba czyli na pl. Narutowicza, tak? Od października to by było po prostu super. Sosenka, znasz szczegóły??? Jak, gdzie dokładnie o od kiedy, no i jak miejsce zaklepać :D

Oby to właśnie wieczory dla zakochanych, na te forme poluje, a tu na Ochocie mielibyśmy bliżej.
mila
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 stycznia 2006, o 11:13

Postprzez sosenka » 1 września 2006, o 16:59

Dokładnie terminy są podawane na mszy niedzielnej o godz. 19.
Jest jeszcze trochę czasu, myślę że do połowy października można spokojnie się zapisywać.
Rok temu spotkania odbywały się w środy o godz. 20.
sosenka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sierpnia 2006, o 15:36

Postprzez ewerner » 1 września 2006, o 17:25

One zawsze odbywaja sie w srody o 20, tylko nie wiem od kiedy. Na pewno nie wczesniej niz w pazdzierniku.
My chodzilismy w sezonie 2003/2004. :D
Jakby co, sa nagrania z ostatnich dwoch sezonow, na stronce:
http://www.wodazycia.warszawa.opoka.org.pl/
jak klikniesz AKTUALNOSCI, a potem na dole strony "Nagrania audio - wiecej".
Nazywaja to "Zanim powiesz - Ja biore ciebie"Jak ktos nie moze chodzic, to chociaz posluchac warto. A potem wrocic do tego co bylo, nawet w malzenstwie, jak taki "jez" z "malpa" chca sie dokgadac. :? Przydatne :lol:
Naprawde warto. :wink:
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mila » 4 września 2006, o 09:44

Dzieki za info. Rozumiem, ze to jest traktowane jako kurs przedmalzenski, ale chyba trwa dluzej niz npwieczory dla zakochanych, prawda?
mila
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 stycznia 2006, o 11:13

Postprzez ewerner » 8 września 2006, o 18:28

Trwa chyba z pol roku,
nie pamietam dokladnie, ale wiem ze skonczylo sie dopiero gdzies w kwietniu. Z tym, ze jest przerwa prawei miesiaca na czas sesji, i ferii zimowych.
Nie wiem ile trwaja wieczory dla zakochanych. ALe ten kurs jest w formie warsztatow.
Normalnie jest traktowane jako kurs przedmalzenski, i na koniec trzeba isc jeszcze do poradni rodzinnej.
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mila » 10 października 2006, o 10:39

Hej, Sosenko, Ewerner i wszystkie babeczki, które byłyście na tym kursie u pp. Grabowskich u Sw. Jakuba,
powiedzcie, czy na tych warsztatach NPR jest omowiony na tyle szczegolowo, ze nie trzeba fachowego kursu?? Nie mysle tu o doszkalaniu siebie, ale o zapoznaniu z tematem Narzeczonego, czy to naprawde wystarczy?? Wybieramy sie tam i chcialabym wiedziec, ze to wystarczy, a potem tylko pokaze moje wykresy (do w styczniu bedzie akurat 12) w poradni rodzinnej, gdzie, wiadomo, szczegolow nie bardzo mozna sie spodziewac.

Poradzcie, wolalabym juz nie zapisywac sie na osobny kurs npr, jezeli to -oby- wystarczy.
mila
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 stycznia 2006, o 11:13

Postprzez sosenka » 24 października 2006, o 12:20

Żaden kurs przedmałżeński nie jest traktowany jako wizyty z poradni. Tak czy innaczej będziecie musieli pójść do poradni.
U nas było tak, że jak pani z poradni dowiedziała się że jesteśmy po kursie u Jakuba (t.j. u p. Grabowskich) to potraktowała nas zupłanie innaczej niż pozostałe pary. Po prostu omówiliśmy parę moich wykresów, rozmowa była luźna :wink:
sosenka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sierpnia 2006, o 15:36

Postprzez Amazonka » 22 listopada 2006, o 13:05

Właśnie wróciliśmy ze Spotkań Małżeńskich w Bardzie Śląskim.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ewerner » 24 listopada 2006, o 16:07

mila napisał(a):powiedzcie, czy na tych warsztatach NPR jest omowiony na tyle szczegolowo, ze nie trzeba fachowego kursu?? Nie mysle tu o doszkalaniu siebie, ale o zapoznaniu z tematem Narzeczonego, czy to naprawde wystarczy?? Wybieramy sie tam i chcialabym wiedziec, ze to wystarczy, a potem tylko pokaze moje wykresy (do w styczniu bedzie akurat 12) w poradni rodzinnej, gdzie, wiadomo, szczegolow nie bardzo mozna sie spodziewac.


Przyznam szczerze, ze my bylismy w poradni przy sw.Krzyzu, i byla totalna klapa. Tzn. pani zaczela nas wprowadzac w NPR (mowiac czesto sprzeczne informacje). WIzyta trwala 1godz, i byla tylko jedna. Nawet nie spytala nas czy juz znamy NPR (a my od 4 lat prowadzilismy wtedy obserwacje). Ogolnie nie bylam zadowolona.
Co do kursu u Jakuba, to gdybym nic nie wiedziala o NPR, to ja sama bym sie nie nauczyla z tych dwoch spotkan. Ale jak juz wiedzialam o co chodzi, chociaz podstawy, to bylo to naprawde ok. Mysle, ze jesli Ty znasz NPR i chcesz w to wprowadzic Narzeczonego, to te spotkania z pania doktor beda pomocne. Niemniej trzeba potem o tym pogadac, usystematyzowac, i przede wszystkim wybrac jedna metode.
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron