Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:51 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Podróż poślubna

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Podróż poślubna

Postprzez micelka » 26 maja 2006, o 23:35

Macie może pomysł, gdzie można się wybrać w podróż poślubną na kilkanaście dni? Chcielibyśmy pojechać np. do Grecji (mam wrażenie, że niektóre oferty wyjazdów za granicę są tańsze niż tydzień w Zakopcu ;) ). Co prawda narzeczony już tam był kilka razy i jest zachwycony, ale ja chciałabym uniknąć miejsc zatłoczonych przez turystów, z dyskotekami na każdym rogu, wolałabym coś spokojniejszego, gdzie można nacieszyć się pięknymi widokami. Może ktoś był w Grecji i poleci jakieś fajne i niezbyt drogie miejsce? A może coś w innym zakątku Europy?
micelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 242
Dołączył(a): 9 czerwca 2005, o 12:42

Postprzez kasik » 26 maja 2006, o 23:50

Skandynawia, albo podroz statkiem po morzu srodziemnym :lol:
kasik
 

Postprzez micelka » 26 maja 2006, o 23:57

kasik napisał(a):Skandynawia, albo podroz statkiem po morzu srodziemnym :lol:


Przecież napisałam,że ma być niezbyt drogo ;)
micelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 242
Dołączył(a): 9 czerwca 2005, o 12:42

Postprzez Niania » 27 maja 2006, o 00:20

O tak .. Skandynawia.. ech...

ale My się też nad Grecją zastanawialiśmy, ewentualnie polskie Zakopane, lub dla urozmaicenia - Słowacja czy Czechy....
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez kasiama » 27 maja 2006, o 09:16

A w jakim terminie? Tzn. w sezonie, czy poza? I jaka kwota was interesuje za osobę (z wyżywieniem?)? My wybieraliśmy niedawno wakacje i dość sporo się napatrzyłam na oferty. Może coś pomogę.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kasik » 27 maja 2006, o 12:24

sorki, zagalopowalam sie 8)
kasik
 

Postprzez micelka » 27 maja 2006, o 13:11

kasiama napisał(a):A w jakim terminie? Tzn. w sezonie, czy poza? I jaka kwota was interesuje za osobę (z wyżywieniem?)? My wybieraliśmy niedawno wakacje i dość sporo się napatrzyłam na oferty. Może coś pomogę.


Mój ideał to góry i morze w jednym miejscu ;) W sezonie niestety- najlepiej po 16 lipca, na jakieś 2 tygodnie, chyba bez wyżywienia, do kwoty ok. 1300zł. Narzeczony mówił,że na wakacje zagraniczne zawsze jeździł korzystając z ofert typu "last minute" i było ok, ale jakoś nie jestem co do tego przekonana...To w końcu podróż poślubna. Jak myślicie?
micelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 242
Dołączył(a): 9 czerwca 2005, o 12:42

Postprzez kasiama » 27 maja 2006, o 22:27

No to jak znalazł będzie dla was Chorwacja. Piękne góry i morze tuż obok. Ceny po sezonie tez powinny być ok. - ale sprawdźcie w różnych biurach (osobiście odradzam Neckermana - zagiął mnie cenami...). Jedymy minus, to właściwie brak piaszczystych plaży (chyba, że piasek nawieziony na plażach prywatnych, hotelowych) - są żwirowe, kamieniste i (!) betonowe. Ale widoki na zdjęciach zapierają dech w piersiach - na żywo są pewnie jeszcze piękniejsze...

A, poszukajcie regularnych ofert - bo wtedy da się coś zaplanować, a po sezonie cany są naprawdę atrakcyjne.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Podróż poślubna

Postprzez ola78 » 27 maja 2006, o 23:32

micelka napisał(a): Może ktoś był w Grecji i poleci jakieś fajne i niezbyt drogie miejsce?

Zalezy co lubicie - jeśli wylegiwac się na plaży to polecam Riwierę Olimpijską (oferty wyjazdu sa w bardzo wielu biurach podróży, bo to b. popularne miejsce i stosunkowo tanie). Olimp widać z plaży. Koniecznie zobaczcie Meteory (klasztory zbudowane na bardzo wysokich skałach)!
Ja jeżdziłam do Grecji zawsze po sezonie (pod koniec września było jeszcze gorąco, i nie było tłoku), latem chyba bym się tam nie wybrała - za gorąco. :wink:
ola78
Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 15:45

Postprzez abeba » 27 maja 2006, o 23:37

już tam wpuszczają kobiety? o Meteory pytam
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez ola78 » 28 maja 2006, o 12:16

abeba napisał(a):już tam wpuszczają kobiety? o Meteory pytam

Wpuszczają. Ostatni raz byłam tam wprawdzie kilka lat temu ale żadnego problemu nie robili. Tylko trzeba mieć zasłonięte kolana i ramiona. Przy wejściu stoi zakonnica (w strasznie "zabudowanym" habicie) i kontroluje.
Nie wpuszczają kobiet na Athos.
ola78
Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 15:45

Postprzez abeba » 28 maja 2006, o 12:50

och przepraszam jakoś mi sie skojarzyło że to meteory są miejscem gdzie tylko kury i krowy są płci żeńskiej
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez Bogumiła » 8 czerwca 2006, o 00:48

My byliśmy we Włoszech :) Wspaniale wspominam, w miarę tanio, dobre jedzenie a i papieski akcent :)
Bogumiła
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 czerwca 2006, o 23:29


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron