Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 12:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

suknia slubna - szyc czy kupic?

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

suknia slubna - szyc czy kupic?

Postprzez Gracja » 28 marca 2006, o 13:10

Sluchajcie, bardzo potrzebuje wesprzec sie Waszym doswiadczeniem.
Slub bierzemy w sierpniu, niedawno zaczelam rozgladac sie za suknia.
Do tej pory bylam pewna,ze poogladam w salonach, cos wybiore i poprosze krawcowa o uszucie, kilkakronie taniej.
Ale ostatnio przymierzalam suknie szyta na wzor tej wymarzonej, niby wszystkie elementy byly, ale inny material, inny haft, inaczej uszyta i wyszlo, wierzcie mi, straszne paskudztwo i kicz.
To mnie szczerze przerazilo i zrazilo do wersji szycia.
Wiadomo, lepiej kupic gotowa w salonie, ale ceny sa zupelnie nie na moja kieszen:(((
Jakie Wy macie doswiadczenia w tej kwestii?
Moze znacie jakies miejsca w Warszawie, gdzie sa elkeganckie, proste suknie w jako-takich cenach?
Bede wdzieczna za odpowiedzi:-)
Pozdrawiam wszystkich,
gracja.
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pigwunia » 28 marca 2006, o 13:14

A moze odkupic od kogos? Firmowe suknie mozna wtedy dostac naprawde po super cenie! Rozgladnij sie po forach slubnych, kobitki ciagle sprzedaja :wink: :wink: Do tego jestes z Wawy, to tez przewaga :wink:
pigwunia
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 15:13

Postprzez Gracja » 28 marca 2006, o 13:21

Juz przegladalam, niestety mam dosc nietypowy rozmiar: 36/38 przy wzroscie 178 i trudno taka znalezc, ale dzieki za rade, jeszcze poszukam:-)
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kuleczka » 28 marca 2006, o 13:54

Istnieje jeszcze mozliwość wyporzyczennia w wiekszości firmowych salonów. W cenie 50 % kupienia!!! Rewelacyjnie tanio to nie jest, ale zawsze taniej.
kuleczka
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 31 sierpnia 2005, o 14:12

Postprzez abeba » 28 marca 2006, o 14:31

pare linkow wyslalam Ci na priv.
Rada: pooglądaj suknie, które dziewczyny sprzedają, zwykle są skromniejsze niz w salonach - łatwiejsze do podrobienia;)
w jednym z tych linków masz śliczną suknię, którą dziewczyna o Twojej figurze uszyła wg swojego projektu - to też możesz wykorzystać, bo osoby, które szyły suknie też je czasem sprzedają.
Możesz poprosić krawcową o uszycie na wzó jakiegoś pięknego fasonu, a zamiast podrabiać hafty, skup sie na wyborze szlachetnego materiału, np. surówki jedwabnej.
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez Bratka » 28 marca 2006, o 15:05

Witam
Myślę że zamiast sie zniechęcać, poszukaj lepszej krawcowej. Jak? Najlepiej poodwiedzaj małe pracownie sukien ślubnych, w których panie sprzedają tylko to co uszyją i bez problemu szyją również wg wzorów klientek. Będziesz mogła wówczas ocenić na ile Ci sie podobają uszyte suknie, czy są podobne do tych z katalogów, czy materiał jest dobry gatunkowo. Możesz też poprzymierzać i zobaczyć czy panie mają "zmysł" do przeróbek.
Na pewno znalezienie takiej idealnej krawcowej jest męczące. Mi sie udało, bo poleciła mi znajoma- a krawcowa ma zakład w małej wiosce do której sie jedzie 20 minut wśród pól :lol: , więc doprawdy trudno trafić... Ale jest świetna i naprawdę szyje bardzo tanio, prowadzi tez wypożyczalnię sukien (można uszyć na siebie i ją tylko wypożyć- co w ogóle jest tanie). Ostatecznie kupiłam suknię już uszytą,( tylko drobne poprawki- żeby suknia miała indywidualny charakter), choć jadąc do niej bylam przekonana że będę szyć.
Powodzenia!
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez strzyga » 28 marca 2006, o 22:00

na allegro można kupić ładne suknie ślubne /chociaż ostatnio nie przeglądałam/, a w Wawie świetne suknie są na Jana Pawła II przy ogrodowej - nie wiem jak z cenami, ale obsługa i wszystko ok. Tak mi mówiła koleżanka po swoich przygotowaniach do ślubu :)
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Niania » 29 marca 2006, o 10:51

ja biore ślub we wrzesniu, też się rozglądam i nawet znalazłam jedną sliczną i bardzo dobrze leżącą na mnie suknie... 2000zł :!: :!: wypożyczenie 1200zł :roll: właśnie na Jana Pawła II
wyć się chce.......
myślałam o tym by pojechcać gdzieś i kupić suknię gdzies na południu lub nad morzem... tam suknie kosztują 600-1000 + dojazd - i tak wyjdzie taniej......
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez kasiama » 29 marca 2006, o 11:14

Na południe...? A gdzie dokładnie? Bo ja mieszkam w Krakowie, i nie zauważyłam w sklepach sukien za 600 zł... Poniżej 1000 zł można szyć, albo ewentualnie szukać okazji i kupić suknię z wieszaka - taką, która była przymierzana przez ileś tam klientek. Ale tak w "normalnej" sprzedaży to nie za bardzo znajdziesz suknię w tej cenie, przynajmniej w Krakowie i okolicach.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez abeba » 29 marca 2006, o 11:51

nianiu: kilka dojazdów! liczyłabym co najmniej trzy: raz na wybranie, dwa na przymiarkę i przygotowanie przez krawcową poprawek, trzeci na odbiór (chyba że ci wyślą kurierem ale chyba wolałabyś znów przymierzyć) a to przy założeniu ze wybierzesz za pierwszym razem. Jesli jestes z Wwy to dojazdy dokądkolwiek liczyłabym minimum 3*70pln, i to o ile jesteś studentką. A jak fajnie się jedzie z suknią PKSem lub pociągiem;) (samochodem wyprawa bedzie drozsza). Plus zainwestowany czas. i zgadzam sie z kasiamą, że wcale nie musi być taniej. Taniej jest tam, gdzie po prostu (w mniejszych miastach) nie ma czołowych, najdroższych firm. Ale mniej znane firmy są i w wwie i w okolicy. na priv wysyłam link do fajnej pracowni w centrum Wwy.
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez ewerner » 29 marca 2006, o 14:00

Dziewczyny, jasne ze w Warszawie bedziecie mialy strasznie drogo. Ja sie sama zalamalam, szczegolnie ze na moj rozmiar 50/52, to od razu chciali jeszcze 20% prowizji, i nie moglam nigdzie przymierzyc jak by to na mnie wygladalo, bo nie maja takich rozmiarow na skladzie - bierz w ciemno, a jak bedzie lipa, to Twoja sprawa. Cudownie.
W koncu szylam suknie w Grodzisku Maz. - taki maly salon zaraz kolo stacji, na pasazu, Donna sie nazywa.
Olczak Dorota. Salon sukien ślubnych
tel. kom. 502 70 29 05
tel. 046 8552670
05-825 Grodzisk Mazowiecki, 11 Listopada 46
pow.grodziski, woj.mazowieckie
- godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 11-18
sobota: 9-13
niedziela: 10-13

Okazalo sie, ze kobitka szyje w Plocku - stad troszke taniej, a wciskala nam nie 40, zeby zobaczyc czy mi z takim fasonem i z takim chaftem do twarzy :) Niesamowite.
Moja kolezanka zas kupila w Polsancie - Podkowa Leśna, tam mozna dojechac kolejka WKD. I tez jest troche taniej niz w Warszawie. No i mozna wypozyczyc.
http://www.polsanta.com.pl/
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Niania » 29 marca 2006, o 14:20

ewerner nie wiesz ile dała za suknie Twoja koleżanka? Bo są tam ciekawe dla mnie suknie i zaczełam się zastanawiać......

A tanie na południu suknie - w małych wypoczynkowych miastach. Wiadomo że Karaków to jak Warszawa.....
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez ewerner » 29 marca 2006, o 14:51

Nie wiem dokladnie, chyba cos kolo 1500/1600PLN. Wiem ze duze znaczenie ma to jakie sa np. hafy. Bywa ze sama suknia kosztuje 1200, a jej cena podnosi sie, bo ma 7 hafrow, kazdy po 400PLN. Wiec sama rozumiesz. Mysle, ze warto sie przejechac do Polsanty - jak masz taka mozliwosc. Jest tam naprawde milo, i mozna sobie obejrzec suknie, i przymierzyc (ale chyba tylk 3 na raz :)
Pozdrawiam
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Niania » 29 marca 2006, o 14:57

jak 1500 to prawie tyle ile w Wa-wie....
jak to 3? Jak mi będą się podobać np. 4 suknie to 1 dnia przymierzę 3 a ptotem musze przyjechać jeszcze raz by przymierzyć 4-tą? bez sensu :lol:
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez ewerner » 29 marca 2006, o 15:09

jak 1500 to prawie tyle ile w Wa-wie....

Prawie, ale nie dokladnie, to renomowana firma, i musisz sie z tym liczyc :wink: Ale im dalej od Warszawy, tym taniej :)
Ta suknia, co kupila moja kolezanka, to w Warszawie kosztowala ponad 2000. Wiec tam bylo naprawde taniej :)
A co do tego przymierzania dwoch, to tak slyszalam. Nie wiem czy to pewniak, ale wiem ze niektore salony tak maja, ze nie pozwalaja przymierzac wiecej niz 3 sukni slubnych. :(
Podejrzewam, ze chodzi im o to, ze nieraz dziewczyny przymierzaja, przymierzaja, przymierzaja ... i nie moga wyjsc, a potem sie nie decyduja na kupno.
Poza tym, mysle, ze warto np. zobaczyc co ci sie podoba, wziac ich katalog, cos poprzymierzac :)
Apropos, jedna dziewczyna, co kupowala ze mna suknie slubna, w tym Grodzisku Maz., to wlasnie wybrala sobie taka z Polsanty, przyjechala do Grodziska, i uszyla. Nie zauwazylabys roznicy miedzyjej suknia a tym co bylo w Polsancie.
Acha, jeszcze jedno - z moich dosciadczen. Np. w Grodzisku jest taniej niz w Polsancie - bo dalej od Warszawy, a suknie sa ladne i w podobnym stylu co w Warszawie :)
Ostatnio edytowano 29 marca 2006, o 15:11 przez ewerner, łącznie edytowano 1 raz
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez abeba » 29 marca 2006, o 15:14

suknie sa w podobnym stylu co w Warszawie

jesli chodzi o polsantę - polemizowałabym...., niestety w 90% "bezy"
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez ewerner » 29 marca 2006, o 17:23

abeba, zalezy co kto lubi. :lol: Ja nie mowie, ze mi sie podobaja, czy nie, ja tylko uidzielam informacji :)
Niania napisala:
ewerner nie wiesz ile dała za suknie Twoja koleżanka? Bo są tam ciekawe dla mnie suknie i zaczełam się zastanawiać......

Wiec jej odpowiedzialam, co wiem.
Jest wiele takich lukrowanych, i wogole, ale to jest wszedzie. Mozna tez znalezc cos naprawde fajnego, i dla siebie, w swoim guscie. :)
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez novva » 30 marca 2006, o 11:18

Ja w Warszawie mogę ze spokojnym sumieniem polecić
http://www.carmen-slubne.pl/
Wypożyczałam tam suknię (ok. 1 tys.). Ujęła mnie atmosfera - pracująca tam pani prawdopodobnie uratowała mnie przed poważną depresją przedślubną :) po odwiedzeniu kilkunastu salonów i wypożyczalni, w których zostałam zrugana za to, że na 3 miesiące przed ślubem nie mam jeszcze sukni... Pozostawię to bez komentarza. W każdym razie moja była piękna, bardzo dobrze dobrana i - co najwazniejsze - w atmosferze całkowitego spokoju i radości. Więc polecam.
novva
 

Postprzez Niania » 30 marca 2006, o 12:53

ja właśnie tam wypatrzyłam sobie suknie - ale jest strasznie drogo - 1200ł wypożyczenie - kupno 2000zł. nie na moją kieszeń :?
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez kuleczka » 30 marca 2006, o 14:36

Nianiu!
Boje sie, ze bedzie Ci trudno znależć suknie ślubną za mniej niz 1000.... :(
Ale moze sie myle i oczywiście nie zniechecam do poszukiwac.
Moja (własciwie mamy) znajoma kupiła sukienkę za ślub za 600 zł. Nie była to sukienka Ślubna, ale jak Śluna wyglądałą.... nie kupowała w salonie sukien Ślubnych tylko w Nadarzynie w sklepie z eleganckimi i balowymi skuniami. Widziałam zdjecia - wyglądała bardzo ładnie i ślubnie.... Moze to tez jakiś pomysł!
kuleczka
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 31 sierpnia 2005, o 14:12

Postprzez fiamma75 » 30 marca 2006, o 19:41

A czy żadna z Twoich koleżanek nie ma do odsprzedania?

Moja dostałam od koleżanki, ale była za wąska na górze (mocno), więc dół został a góra została uszyta przez krawcową na nowo - koszt materiałów i krawcowej był naprawdę niski a sukienka niepowtarzalna.

Co do wypożyczenia - warto poszukać w jakimś małym miasteczku - ceny bywają połowę niższe.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

pracownia na Ursynowie

Postprzez Gracja » 5 kwietnia 2006, o 14:00

Sluchajcie, znalazlam pracownie na Ursynowie, w ktorej sa bardzo ladne (moim zdaniem) suknie, koszt ok 1700,wiec nizszy niz w inych salonach, a moga uszyc np gore tak jak w jednej sukni, adol jak w drugiej itp.
Ja tam w koncu wybralam suknie dla siebie.
Jesli ktos bedzie zainteresowany, to podam namiary na priva:-)
Pozdrawiam:-)
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasiama » 5 kwietnia 2006, o 19:03

1700 zł za uszycie sukni w pracowni (a nie kupienie oryginalnego modelu z salonu) to IMHO bardzo dużo. W większości salonów można znaleźć całkiem sporą ilość sukien w cenie ok 1500 zł - a jak sie poszuka, to i taniej.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kukułka » 5 kwietnia 2006, o 20:42

A ja mam do sprzedania białą suknię za 700 zł ( do negocjacji), z halka, rozmiar 36/38, wzrost 168 +10 cm obcasy
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez zielona » 5 kwietnia 2006, o 21:07

Ja biorę ślub w lipcu i wpłaciłam niedawno zaliczkę za sukienkę. Będzie szyta, 1200 zł razem z halką i welonem.

Tylko że pierwszą przymiarkę mam miesiąc przed ślubem... No powiedzmy miesiąc i 4 dni. Boję się, czy to nie za późno...

Obrazek
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

???

Postprzez Gracja » 6 kwietnia 2006, o 08:47

ja odwiedzilam bardzo wiele salonow Warszawie i ceny nie schodzily ponizej 2000.
A w pracowni Juliette suknie sa od 1800.
Jesli faktycznie znacie jakies miejsca, gdzie sa suknie po 1500 lub mniej, to wyslijcie mi napiary na priv.
Ja w warszawie nie znalazlam.
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mila » 10 sierpnia 2006, o 15:07

Na pewno znalezienie takiej idealnej krawcowej jest męczące. Mi sie udało, bo poleciła mi znajoma- a krawcowa ma zakład w małej wiosce do której sie jedzie 20 minut wśród pól :lol: , więc doprawdy trudno trafić... Ale jest świetna i naprawdę szyje bardzo tanio, prowadzi tez wypożyczalnię sukien (można uszyć na siebie i ją tylko wypożyć- co w ogóle jest tanie).

Wlaśnie znalazłam cos dla siebie, rewelacja elegancja, ech, ale ponad 3000 :(. Możesz podać namiar na tę panią. Mam nadzieję to 20 min. od Wawy.

Jeżeli któraś z Was moze z czystym sumieniem polecić dobrą pracownię/krawcową to czekam!

mila
mila
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 stycznia 2006, o 11:13

Postprzez mila » 10 sierpnia 2006, o 15:09

to 1. pytanie oczywiście do Bratki, pierwszy akapit jest cytatem
mila
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 stycznia 2006, o 11:13

Postprzez kasiama » 10 sierpnia 2006, o 16:42

Mila, a skąd jesteś? Chyba, że jesteś gotowa jeździć po całej Polsce?
:wink:
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Amazonka » 10 sierpnia 2006, o 21:45

Moja suknia była szyta u utalentowanej krawcowej na osiedlu poleconej przez przyszłą teściową. Kosztowała prawie 1300 zł. Pierwszy raz byłam tam na 5 tygodni przed ślubem. Miałam wizję sukni na podstawie katalogów. Suknia była gotowa 2 tygodnie przed wielkim dniem.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron