Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Późna ciąża??

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Późna ciąża??

Postprzez MisiuMisiu » 28 lutego 2006, o 13:18

Wiatajcie
Jestem z moją dziewczyną kilka lat, planujemy ślub, ale dopiero za jakieś 2 lata. I właśnie o to chodzi, Ona jest starsza ode mnie, teraz ma prawie 30 lat, a jak się pobieżemy to będzie miała prawie 32. Chciałem zapytać, czy nie jest to za późno na ciążę. Ona bardzo dba o siebie, zdrowo się odżywia, ćwiczy i ogólnie jest w dobrej kondycji. Martwię się, żeby ciąża nie była dla niej szkodliwa, żeby wszystko było dobrze z Nią i z dzieckiem. Proszę o wypowiedzi może jakiegoś lekarza, albo kobiet, które w tym wieku rodziły pierwsze dziecko, czy nie jest to niebezpieczne? Z góry bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi.
MisiuMisiu
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 stycznia 2006, o 17:44

Postprzez Nane » 28 lutego 2006, o 20:37

Wg. mnie jeśli kobieta jest w dobrej kondycji (zdrowa idt.) to wszystko powinno być OK ale...wydaje mi się że trudniej w takim wieku zajść w ciążę no i ryzyko wzrast. Moja bratowa ma 37 lat i mimo, że planują dziecko - jeszcze nie jest . Myślę, że abeba dobrze to podsumowała ;)
Nane
Przygodny gość
 
Posty: 91
Dołączył(a): 19 stycznia 2005, o 17:36

Postprzez Maguś » 28 lutego 2006, o 20:52

Nie ma żadnych przeciwskazań medycznych.

Ale,jest medycznie potwierdzone ,że z wiekiem maleje płodność.
Więc nie ma co zwlekać.

(Kobieta rodząc się ma w organiżmie określoną ilość komórek jajowych, każda miesiączka to jedna komórka mniej,każda kobieta ma inną ilośc komórek.Zdarza się,że one mówiąc potocznie,,wyczerpią się'' juz w okolicach 30 -stki.I kobiata,która była zdrowa i płodna już w ciąże nie zajdzie.)

Moja mama urodziła siłami natury zdrowe dziecko w wieku 40 lat:),więc bez obaw:)
Maguś
Przygodny gość
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 września 2005, o 22:51

Postprzez fiamma75 » 1 marca 2006, o 12:00

Maguś napisał(a):(Kobieta rodząc się ma w organiżmie określoną ilość komórek jajowych, każda miesiączka to jedna komórka mniej,każda kobieta ma inną ilośc komórek.Zdarza się,że one mówiąc potocznie,,wyczerpią się'' juz w okolicach 30 -stki.I kobiata,która była zdrowa i płodna już w ciąże nie zajdzie.)

Każdy cykl owulacyjny to kilka komórek mniej - rośnie kilka pęcherzyków, z których jeden lub dwa przekształca się w dominujący a reszta ulega atrezji.
Ale ok. 30-tki się nie wyczerpią. Spokojna głowa :D Prędzej ok. 40-tki. Po 30-tce czasem trzeba dłużej czekać na ciążę, ale to nie reguła (są i 20-tki, które mają problem).
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Julianna » 1 marca 2006, o 12:47

Ja też myślę, że nie masz się o co martwić na zapas. Jeśli Twoja dziewczyna jest zdrowa w sensie ginekologicznym to nie ma powodów do obawy. Teraz wiek, w którym kobiety decydują się na pierwsze dziecko uległ przesunięciu.
Z drugiej strony- może pomyślcie nad wcześniejszym ślubem, skoro znacie się już długo, jesteście siebie pewni, może istnieje taka możliwość ? :)
Wszystkiego dobrego ! :wink:
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez Maguś » 5 marca 2006, o 20:12

To co wyżej napisasałam słyszałam z ust lekarza,ale patrzcie znalazłam inne informacje(też u lekarza medycyny):

Kobieta w momencie narodzin posiada w swoich jajnikach ok. 400000 komórek jajowych, z których dojrzewa ok. 0,1% czyli 400 (średnio 35 lat x 12 owulacji rocznie = 420). Termin menopauzy jest w znacznej mierze uwarunkowany genetycznie i może być przekazywany dziedzicznie.
Maguś
Przygodny gość
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 września 2005, o 22:51

Postprzez admin » 25 marca 2006, o 23:36

Przypominam Drogim Paniom, że na naszym forum staramy trzymać się zasady, że uważnie czytamy, o co pyta autor wątku, i odpowiadamy na temat, jeśli mamy coś konkretnego do powiedzenia - w przeciwnym razie milczymy. Proste jak konstrukcja cepa.

Pozdrawiam
admin
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron