Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:31 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Książka dla "niedowiarków".

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Książka dla "niedowiarków".

Postprzez Lucy. » 5 grudnia 2005, o 16:17

Czy któs mógłby polecić jakąs dobrą książkę poruszającą kwestie wiary w Boga, sensu kościoła, wieczności, zbawienia i innych takich dość trudnych zagadnień? Chodzi o to, żeby książka była w miare możlwiości konkretna (książki szukam dla 2 bliskich mi osób płci przeciwnej, więc oczywiście musi być logicznie ;-)) i przystępna (nie nazbyt "uduchowiona", żeby człowiek niewierzący lub wątpiący jeszcze bardziej się nie pogubił). Wiem, że jedna książka nie załatwi sprawy, ale być może coś pomoże a i ja po takiej lekturze się umocnię i będę mogła być bardziej wiarygodnym świadkiem...A może znacie jakieś przekonujące, dobre artykuły w necie? Będę bardzo wdzięczna! Pozdrawiam:-)
Lucy.
Przygodny gość
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 maja 2005, o 22:46

Postprzez novva » 5 grudnia 2005, o 23:46

No nie wiem... Może o. Jacek Salij "Poszukiwania w wierze"? Ale tam tylko niektóre fragmenty mówią o tym,czego szukasz. Mnie osobiście też pomogła "Przekroczyć próg nadziei".
novva
 

Postprzez NB » 6 grudnia 2005, o 10:40

"Czarne karty kościoła" V.Messoriego. Jest tam i o inkwizycji i o II wojnie światowej i o nawracaniu Indian. Bardzo treściwa i ciekawa książka.
http://www.wpwil.w.duna.pl/wielkapl/fra ... karty.html
http://wysylkowa.com/ks374646.html
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron