Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:46 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

papierkowa robota ;)

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez novva » 2 grudnia 2005, o 11:49

Nie chodziłam na Wieczory dla Zakochanych, ale od wielu znajmych słyszałam, że świetne jest przygotowanie do małżeństwa u dominikanów, np. na Freta zobacz http://www.freta.dominikanie.pl/?przedmalzenski Powodzenia.
novva
 

Postprzez kuleczka » 2 grudnia 2005, o 12:01

Tak masz racje Zielona, zaświadczenie o kursie mamy w reku, ale zależy nam na pochodzeniu na coś jeszcze....

dziekuje navva - ale tam kurs niedawno sie rozpoczoł niestety!
kuleczka
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 31 sierpnia 2005, o 14:12

Postprzez kuleczka » 5 grudnia 2005, o 12:58

Nie ma żadnych fajnych kursów w Warszawie??????? :( :( :( :(
kuleczka
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 31 sierpnia 2005, o 14:12

Postprzez Ewa M » 6 grudnia 2005, o 01:10

Ktoś się pytał o dokumenty z USC, prawda? Otóż nie ma sensu ich załatwiać wcześniej jak na 3 miesiące przed ślubem, bo po owych 3 miesiącach tracą ważnośc :lol: i trzeba jeszcze raz.
O naukach w Warszawie niestety nie wiem, bo myśmy je też "odbębniali", niestety :cry: . Ale proponuje sprawdzić u św Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Jest tam bardzo fajna poradnia rodzinna. Może będą tam jakieś ogłoszenia.
A w ogóle to nie ma się co stresować, myśmy wszystko załatwili w 3 tyg, no tylko nauki mieliśmy wcześniej. Ale to też zależy od parafii, u nas np są tylko 2 zapowiedzi, w innych są 3. nam się ze wszystkim udało "na styk".
Hm, to był szalony okres!
Ewa M
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30 listopada 2005, o 15:38

Postprzez mag_dre » 6 grudnia 2005, o 01:59

Ewa M napisał(a):Ktoś się pytał o dokumenty z USC, prawda? Otóż nie ma sensu ich załatwiać wcześniej jak na 3 miesiące przed ślubem, bo po owych 3 miesiącach tracą ważnośc :lol: i trzeba jeszcze raz.


Nie wiem jak jest w Wa-wie, ale w Krakowie jeśli przyjdzie się wcześniej niż min 3 mies. przed ślubem do USC to nie wydadzą tego zaświadczenia. Pytaja się wszystkich kiedy jest ślub. Jeśli jest dłużej niż 3 mies. to każą przyjść w innym terminie.

Pozdrawiam
[/b]
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ola78 » 6 grudnia 2005, o 12:25

Wszedzie jest tak samo - i w Warszawie i w Krakowie (przynajmniej powinno być :) ). Zgodnie bowiem z art. 4 (1) par. 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego zaświaczenie od kierownika USC traci moc po upływie trzech miesięcy od dnia jego wydania.
ola78
Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 15:45

Postprzez mag_dre » 6 grudnia 2005, o 18:50

zielona napisał(a):

I jeszcze mam jedno pytanie. Czy odpis aktu chrztu ma jakąś określoną ważność? Jaką? Bo on chyba tez wchodzi w skład tej całej piapierkowej roboty:)



Tak 6 miesięcy ! Jest wypisywany na innym :shock: "papierku" :lol: niż do komuni czy bierzmowania. :D
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez novva » 10 stycznia 2006, o 13:53

Nowy kurs na Freta, dla zainteresowanych:
http://www.freta.dominikanie.pl/?aktualnosci/30
novva
 

Postprzez kuleczka » 10 stycznia 2006, o 17:02

"Polecam 10 spotkaniowy kurs w parafii przy ul. Powstańców Śląskich 67a (Jelonki) we wtorki. Początek kolejnego kursu 31 stycznia o godzinie 20:30. Wspolprowadzi je malzenstwo Magda i Wieslaw Grabowscy (wspolautorzy ksiazki "Zanim wybierzesz" ). Jak dotad slyszalam tylko pochlebne opinie na temat tego kursu. "

Szukajcie a znajdziecie. Ja szukałam długo i dostałam na innym forum taka informacja. A słuchałam kursu przedmałżeńskiego prowadzonego przez tych Państwa w internecie i bardzo mi sie podobał!
kuleczka
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 31 sierpnia 2005, o 14:12

Postprzez kuleczka » 12 stycznia 2006, o 16:11

Mam pytanie

Czy licencja ma jakiś okres wazności??
kuleczka
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 31 sierpnia 2005, o 14:12

Poprzednia strona

Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron