Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:39 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Sakrament małżeństwa - dobra książka

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Sakrament małżeństwa - dobra książka

Postprzez rumiana » 16 września 2005, o 08:47

Szukam dobrej książki, która kompetetnie przybliża i pogłębia Sakrament Małżeństwa. Wiem, że Księgarnia na tej stronie jest dość bogata w podobne pozycje, ale czekam Waszych reflekscji na ten temat. Może ktoś mógłby coś dobrego mi polecić? Dzięki za odzew.
rumiana
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 23 listopada 2004, o 13:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Kinia » 16 września 2005, o 09:33

Witaj!!!
Jeśli szukasz jakiś dobrych pozycji na temat małżeństwa, to z chęcią polecę Ci kilka:
1. ks. Maek Dziewiecki- Miłość przemienia
2. Grzybowski- Przed wami małżeństwo oraz Dialog - droga duchowości w małżeństwie i nie tylko
3. Z. Nosowski- Parami do nieba

Ta ostatnia książka zachwyciła mnie niedawno. Ukazuje święte małżeństwa i drogę małżeńską jako powołanie do świętości. Poza tym jest napisana bardzo przystępnym językiem...naprawdę warto przeczytać!!!!

Miłej lektury :)
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez Joanna » 24 września 2005, o 21:42

Ja polecam Ci książkę E. Sujak "Małżeństwo pielęgnowane", Księgarnia św. Jacka - co prawda nie mówi ona o samym sakramencie małżeństwa, ale daje bardzo dobre pojęcie na temat małżeństwa, jego problemów, a przede wszystkim daje jasne wskazówki na temat uczuć, dialogu, rozwiązywania konfliktów w małżeństwie - pomaga spojrzeć realistycznie na małżeństwo.

Jest jeszcze wiele innych ciekawych książek - polecam Ci ksiązki Pulikowskiego - np. "Warto być ojcem", "Warto żyć zgodnie z naturą",
książkę M. i P. Wołochowiczów "Jak w pełni wykorzystywać Boży dar płciowości? czyli Seks po chrześcijańsku",
James Dobson "Miłość na całe życie".
Joanna
Przygodny gość
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 października 2003, o 21:14
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez novva » 26 września 2005, o 12:56

Co prawda to nie ksiazka, ale tez polecam goraco! W tym roku dominikanska szkola wiary (serie spotkan i wykladow w klasztorach dominikanow w calej Polsce) ma edycje rodzinna. Na pewno mozna sie wiele dowiedziec.
http://www.szkolawiary.org.pl/
novva
 

Postprzez Trulek » 7 października 2005, o 15:42

Polecam książkę Karola Wojtyły "Miłość i odpowiedzialność".
Można ją zamówić w księgarni internetowej KUL
http://www.kul.lublin.pl/ksiegarnia/
Trulek
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 7 października 2005, o 12:41

Postprzez Mysza » 7 października 2005, o 17:38

Dorzucam propozycję:

K. Meissner OSB i B. Suszka - "Nas dwoje i..."

Bardzo konkretna książka, napisana w formie pytań i odpowiedzi, pogrupowana na wiele działów. Łatwo znaleźć interesujący wątek (czytelny spis treści - po prostu zebrane wszystkie pytania). Napisana przystępnym językiem, tak że czyta się ją bardzo dobrze.

Książka prowadzi od pojęcia miłości w ogóle, przez płciowość, dojrzewanie kobiety i mężczyzny do wzajemnej miłości, narzeczeństwo i przygotowanie do ślubu, przez dział "Małżeństwo jako sakrament" i "Zadania małżeństwa" oraz "Życie małżeńskie" aż do oczekiwania i wychowania dzieci, życia religijnego w rodzinie i na koniec parę zagadnień o powołaniu innym niż małżeństwo.

Ksiażka ma 140 stron i wydała ją Fundacja "Głos dla Życia", Poznań 1999
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pysia74 » 7 października 2005, o 21:01

Polecam książkę Mieczysława Guzewicza "Małżeństwo - tajemnica wielka. Rozważania o małżeństwie na podstawie wybranych fragmentów Pisma Świętego"
Jest dostępna w księgarni internetowej mateusza http://www.kmt.pl/pozycja.asp?DZ=&KsID=11158&kstr=1
ja sobie wczoraj kupiłam w księgarni DA KUL ( było troszeczkę taniej :wink: )
pysia74
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 19 marca 2005, o 05:23

Postprzez Lucy. » 12 października 2005, o 13:20

A ja bardzo, bardzo gorąco polecam Wam książkę z listami św. Gianny Beretty Molii do męża, dokładny tytuł to "Twoja wielka miłość pomoże mi być silną - listy do męża" (autor - Gianna Beretta Molla, pod redakcją Elio Guerriero). Nie jest to co prawda taki typowy poradnik o małżeństwie, ale to naprawdę wspaniała i bardzo dużo dająca pozycja. Ja książkę przeczytałam jednym tchem (za pierwszym razem, teraz czytam po raz trzeci). To seria ok. 70 zwyczajnych listów błogosławionej do męża, z których tryska normalność, szczęście, niesamowita miłość. Śmiało mogę powiedzieć, że odkąd znalazłam tą książkę i mój związek z ukochanym znacznie polepszył się (choć zawsze był dobry). Ta książka po prostu napawa miłością, czułością i optymizmem, aż chce się kochać mocniej, silniej, cieplej. Polecam wszystkim narzeczonym, mężatkom i dziewczynom, które pragną szcześliwego małżeństwa naprawdę gorąco.
Lucy.
Przygodny gość
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 maja 2005, o 22:46

Postprzez kasiama » 12 października 2005, o 13:48

Dołączam się do postu Lucy. Mam tę książeczkę w domu... i jest niesamowita. Czytając te listy staje się jasnym - co to znaczy być świętym w małżeństwie.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fiamma75 » 25 października 2005, o 11:11

o. Kazimierz Lubowicki OMI "Tajemnice życia rodzinnego. Podstawy duchowości małżeńskiej"
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez rumiana » 20 stycznia 2006, o 18:47

Muszę się z Wami podzielić niesamowitym stwierdzeniem, które znalazłam w książce ks. Lubowickiego " Duchowość małżeńska w nauczaniu Jana Pawła II" ( nawiasem mówiąc ogromnie polecam tą pozycję wszystkim, którzy chcą odkrywać duchowość tego sakramentu )

JPII powiedział, że " w małżeństwie chrześcijańskim nie chodzi jedynie o to, żeby kochać się nawzajem, lecz o to, by czuć i kochać obecność Boga wśród swego małżeństwa"

Bardzo poruszyło mnie to zdanie i chciałam się z Wami nim podzielić.
rumiana
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 23 listopada 2004, o 13:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez pysia74 » 23 stycznia 2006, o 19:21

Dla zainteresowanych :wink: - właśnie znalazłam wśród nowości wydawniczych kul kolejną książkę o podobnej tematyce:
"Płciowość ludzka w kontekście miłości. Przesłanie moralne Kościoła"
red. ks. Janusz Nagórny, ks. Marian Pokrywka
Lublin 2005, Wydawnictwo KUL, format A5, ss. 350, c. 18zł
Osobiście nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z jej treścią, gdyby ktoś miał ochotę na lekturę, podaję linka
http://www.kul.lublin.pl/ksiegarnia/
pozdrawiam, Pysia
pysia74
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 19 marca 2005, o 05:23

Postprzez abeba » 23 stycznia 2006, o 23:38

a ja polecam "Seks po chrzescijańsku" Marioli i Piotra Wolochowiczów. Książkę rozpoznacie po bajecznym zdjęciu bocianów na kościele;)
na poczatku może trochę draznić i śmieszyć, ale jest bardzo bezpośrednia i radosna w przekazie. Wróciłam do niej w kłopotach i mnie rozpogodziła, to ważne. Znajdziecie w niej praktyczne rady co do stroju i organizacji sypialni(!), podstawy komunikacji między małżonkami i praktyczną interpretację PnP. I zabawne rysunki! Bardzo lekka lektura dla odświeżenia związku.
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron