Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:57 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

rekolekcje dla zakochanych i małżeństw!

Narzeczeni wszystkich krajów - łączcie się... w związki małżeńskie (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

rekolekcje dla zakochanych i małżeństw!

Postprzez rumiana » 9 czerwca 2005, o 23:32

witajcie,

dzisiaj wpadła mi w ręce ulotka dominikanów, zapraszająca na różne sesje organizowane latem. Rekolekcje są wyjazdowe!
Np. kurs przedmalzenski lub na rekolekcje dla malzenstw i zakochanych

więcej znajdziecie na stronie www.hermanice.dominikanie.pl


może ktoś będzie zainteresowany - ja dosłownie modliłam sie o takie rekolekcje.... i proszę, ulotka sama do mnie przyszła:)
rumiana
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 23 listopada 2004, o 13:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Nane » 10 czerwca 2005, o 08:32

ja dosłownie modliłam sie o takie rekolekcje.... i proszę, ulotka sama do mnie przyszła


powiem tak - Boża interwencja ;)

Mam nadzieję, ze kiedyś będe na takie uczęszczła z narzeczonym - tylko gdzieś blizej :)
Nane
Przygodny gość
 
Posty: 91
Dołączył(a): 19 stycznia 2005, o 17:36

Postprzez Gość » 10 czerwca 2005, o 19:24

dzięki za info, rumiana.
Nane, jeśli jesteś z Górnego Śląska, to nie jest daleko do Ustronia.
Gość
 

Postprzez Nane » 11 czerwca 2005, o 10:46

Atka napisał(a):dzięki za info, rumiana.
Nane, jeśli jesteś z Górnego Śląska, to nie jest daleko do Ustronia.


Mieszkam niedalego Katowic a ustroń to jakieś 80 km ode mnie. Jeszcze nie jesteśmy narzeczeństwem ale jak będziemy to musimy sie koniecznie na takie spotkanie wybrać.
Nane
Przygodny gość
 
Posty: 91
Dołączył(a): 19 stycznia 2005, o 17:36

Postprzez rumiana » 11 czerwca 2005, o 18:19

My też nie jesteśmy narzeczeństwem, ale myślę, że takie rekolekcje mogą wiele pokazać, dać tematy do dyskusji i przemyśleń a niekoniecznie nakłaniać do szybkiech oświadczyn.

Wydaje mi się, że warto wziąć w nich udział nawet jeśli się jest na etapie chodzenia, oczywiście pod warunkiem, że myślimy o sobie poważnie.
rumiana
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 23 listopada 2004, o 13:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Kinia » 13 czerwca 2005, o 00:14

Rumiana!!
weszłam na tą stronkę, ale nic tam nie widzę...nic o takich reko jak mówisz :? czy możesz napisac coś więcej???
Aha, mi też spadloby to z nieba, choć najlepiej, żeby były mozliwie najtańsze...i w okolicach Wawy...i metodą dialogową...chyba mam za dużo wymagań :(
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez gosieńka » 13 czerwca 2005, o 09:41

Byłam na tych rekolekcjach 2 razy i naprawdę gorąco polecam przede wszystkim sesje dla narzeczonych i dla rodzin (znam z autopsji). Trudno porównać je do jakichś innych, zwłaszcza jeśli są prowadzone przez P. Pulikowskich. Można dowiedzieć się wielu rzeczy, które na prawdę ułatwiają później życie i pomagają unikać niepotrzebnych konfliktów. Warto jechać choćby na drugi koniec Polski. Koszty nie były wysokie, warunki raczej dobre (wtedy spaliśmy pod namiotami - oczywiscie razem tylko małżeństwa :lol: , atmosfera rewelacja. Tematyka nie tylko dla narzeczonych (były też niektóre osoby jeszcze poszukujące drugiej połówki), ale dla wszystkich zainteresowanych dobrymi relacjami między kobietą i mężczyzną. jeśli tylko macie czas i mozliwość to jedźcie, będziecie je jeszcze wspominać przez długi czas, można naładować akumulatorki na cały rok :wink:
Mam nadzieję, że nam z mężem uda się jechać w tym roku na sesję dla rodzin (nasza niedługo się powiększy!!!),podobno też prowadzą Pulikowscy.
gosieńka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 11 stycznia 2005, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kinia » 13 czerwca 2005, o 12:24

Jejku!!!ale jak się o nich dowiedzieć czegoś więcej, jak się zgłosić???
My naprawdę bardzo potrzebujemy własnie czegoś takiego!!! Proszę pomóżcie!!!! bo póki co coraz bardziej upewniam się, że to jest to czego szukamy... :)
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez gosieńka » 13 czerwca 2005, o 16:45

My dostaliśmy z Hermanic maila, myślę, że jest on skierowany również do innych osób :lol: , o następującej treści:
"Tegoroczne Kolokwium Dominikańskie zapowiada się bardzo ciekawie.
Przygotowaliśmy pięć sesji:
sesja I (wiara): "Tajemnica Kościoła" (3-9.07) - wykładowcy: Jacek Salij, Robert Reguła, Tomasz Węcławski, Tadeusz Dola
sesja II (kultura) - "Szkoła Mądrości" (10-16.07) - wykładowcy: Krzysztof Mielcarek, Jan Andzrej Kłoczowski, Marek Pieńkowski, Jan Góra, Michał Paluch
sesja III (miłość) - "Kurs przedmałżeński"(17-23.07) - prowadzą państwo Pulikowscy i Górowie
sesja IV "Rekolekcje dla małżeństw, rodzin i zakochanych" (24-30.07) - p. Pulikowscy, Katarzyna Olbrycht
sesja V "Dominikański Tydzień Liturgiczny" (31.07 - 6 sierpień) prowadzi o. Paweł Gużyński OP.
Serdecznie Ciebie zapraszam.
Przekaż informacje o Kolokwium w Hermanicach Twoim przyjaciołom i znajomym
Dokładne informacje (także plik z ulotką) znajdziesz na stronie: www.hermanice.dominikanie.pl
Możesz także zadzwonić na moją komórkę: 609 303476 lub napisać maila: robertop@dominikanie.pl
Jeszcze raz pozdrawiam.
o. Robert Reguła OP


Ja osobiście szczerze was zachęcam do udziału
gosieńka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 11 stycznia 2005, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rumiana » 14 czerwca 2005, o 12:28

Przepraszam za ciszę z mojej strony.

na stronie http://www.hermanice.dominikanie.pl/ należy kliknąć w prawy górny róg - tam jest taki plakacikk odnośnie Hermanic. Znajdziesz tam wszystkie informacje o rekolekcjach, to co napisała gosieńka.


Pozdrawiam mocno i może się tam z kimś zobaczymy???? :)
rumiana
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 23 listopada 2004, o 13:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez gosieńka » 16 czerwca 2005, o 11:51

Chciałam dopisać jeszcze pewe informacje, których nie znalazłam na stronce www (moze źle szukałam), ale są na ulotkach rozsyłanych prze organizatorów do uczestników z lat poprzednich. Oto one:
"Warunki uczestnictwa:
Hermanickie kolokwia przeznaczone są dla młodzieży uczącej się w szkołach srednich, studiującej i pracującej. Dolna granica wiekowa uczestników to 18 lat.
Koszt uczestnictwa w jednej sesji wynosi 150 zł (wyżywienie w cenie). Osoby, które zechcą uczestniczyć w kilku sesjach za każdy kolejny tydzień płacą o 20 zł mniej. Wpłaty dokonuje się na miejscu.
Zgłoszenia (indywidualne) proszę przesyłać na adres Klasztor oo. Dominikanów, ul. Dominikańska 14, 43-450 Ustroń - Hermanice lub mailem : robertop@dominikanie.pl
Jeśli nie uda ci się przesłać zgłoszenia do 25.06.2005 będziesz mógł zapisać się na miejscu po przyjeździe.
Zabierz ze sobą: Biblię, namiot, śpiwór, karimatę, menażkę, kubek, sztućce, ciepłą i wakacyjną odzież, dobre buty, instrument muzyczny (jeśli na czymś grasz). Weź też coś przeciwdeszczowego.
Każda sesja rozpoczyna się w niedzielę Mszą Św. o godz. 19.00, a kończy w sobotę po południu. Prosimy przyjeżdzaćpunktualnie.
Na hermanickiej łące nie ma wspólnego zamieszkiwania pań i panów w jednym namiocie (wyjątek stanowią małżeństwa)"
To by było tyle ze szczegółów, o których mnie wiadomo.
gosieńka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 11 stycznia 2005, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Niania » 16 czerwca 2005, o 13:05

tzn nie mam tam domu rekolekcyjnego tylko pole tak? no to jak wybierze się tam starsze małżeństwo to bedzie miało przeboje :lol:
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez gosieńka » 17 czerwca 2005, o 06:54

Nianiu! Jak wyzej napisałam "Hermanickie kolokwia przeznaczone są dla młodzieży uczącej się w szkołach srednich, studiującej i pracującej. Dlaczego więc miałoby się wybrać jakieś starsze małżeństwo? :shock: Dla nich są organizowane inne rekolekcje.
A warunki, no cóż nie są takie złe (np. ładne i czyste łazienki w budynkach), a nawet jesli komus nie odpowiada spanie pod namiotem mozna sobie gdzieś wynająć pokoik u ludzi i noclegować gdzie indziej (my niestety chyba tak będziemy musieli zrobić, trochę się boję tydzień pod namiotem z dwudziestoparotygodniowym brzuszkiem)
gosieńka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 11 stycznia 2005, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Niania » 18 czerwca 2005, o 10:43

mi chodziło np o kurs przedmałżeński.... bo warunki sa jedne i takie same nie?
a są tam jeszcze rekolekcje dla małżeństw więc i troche starszych pewnie też nie tylko tych z rocznym starzem :lol:
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57


Powrót do Narzeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron