Teraz jest 19 lipca 2024, o 05:10 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Wyjaśnienie w sprawie dyskusji na forum

Moderatorzy: admin, NB

Wyjaśnienie w sprawie dyskusji na forum

Postprzez admin » 4 lipca 2006, o 13:45

Drodzy Goście www.forum.npr.pl

W związku z pojawiającymi się co pewien czas pytaniami o powody usuwania wątków lub postów na naszym forum, pragnę wyjaśnić wszystkim, którzy odczuwają takie zachowania admina lub moderatorów jako zamach na wolność słowa w Internecie, iż:

1. Nasze forum jest moderowane i z założenia nie ma charakteru dyskusyjnego, ponieważ doświadczenia z początków jego funkcjonowania pokazały, że skłaniające do dyskusji pytania (głównie o kwestie etyczne) bardzo szybko obrastają w wypowiedzi dalekie od merytorycznej rzetelności i odbiegające od pierwotnego tematu. W efekcie wątki stają się miejscem budzących ostre emocje sporów, w których bardzo szybko na daleki plan schodzi problem osoby zadającej pierwsze pytanie.
Obowiązują tu zatem zasady: "wiem - doradzam - nie oceniam"; "nie wiem - nie piszę wcale"

2. Nie mamy ambicji ogarniania tutaj wszystkich problemów dotyczących kwestii płodności czy moralności małżeńskiej. Zależało nam jedynie na stworzeniu forum służącego praktyczną pomocą osobom praktykującym metody naturalnego rozpoznawania płodności.

3. W działaniu naszego stowarzyszenia próbujemy kierować się zasadą: "Lepiej zapalić świeczkę niż narzekać na ciemność" i koncentrować nasze skromne siły na konkretnych działaniach pozytywnych zamiast na angażowaniu się w absorbujące dyskusje, a ponieważ nie mamy na razie możliwości odpowiedzialnego moderowania forum dyskusyjnego, postanowiliśmy ograniczyć zakres aktywności.

4. Widzimy potrzebę istnienia w Internecie miejsc poświęconych rozważaniu trudności w wypełnianiu nauczania Kościoła i takie serwisy działają od dawna: Pytania o wiarę, Zapytaj, Porozmawiajmy o wierze, czy Szansa spotkania - lepszych ekspertów nie mamy.

5. Zapraszamy do naszego serwisu internetowego: www.npr.pl gdzie publikujemy wciąż nowe artykuły pomocne w praktykowaniu NPR. Poszerza się także grono naszych instruktorów prowadzących kursy w różnych zakątkach Polski; wiele osób znalazło pomoc w wydanych przez nas materiałach (zwłaszcza w "Domowym kursie NPR".

6. Zasady forum są jawne i jeżeli kogoś niemiłosiernie uwierają zakreślone przez nas granice i brakuje mu możliwości dyskutowania, z łatwością może znaleźć w Internecie wiele miejsc, w których można to robić bez przeszkód.

7. Nie podzielamy poglądu, iż nauczanie Kościoła w pewnych kwestiach etyki seksualnej można traktować swobodnie tylko dlatego, że zachowanie zasad nie jest łatwe, a nasze postępowanie czasami czy nawet często się z nim rozmija. Nie wydaje nam się także, żeby Internet był najlepszym miejscem do rozstrzygania indywidualnych problemów moralnych.

Serdecznie pozdrawiam
admin
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Powrót do Zasady forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron