Teraz jest 7 maja 2024, o 14:17 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Co ze śluzem który pojawia się w trzeciej fazie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Co ze śluzem który pojawia się w trzeciej fazie?

Postprzez MP » 8 maja 2005, o 23:10

mam pytanie - mój cykl przebiega normalnie. nie wierzę w podwójne jajeczkowanie i niby czytałam że jesli temperatura wzrosła wyraźnie i się utrzymuje to nie należy się przejmowac że pojawia się jakiś objaw śluzowy, jednak ja je mam już w pewnej na 100% trzeciej fazie. i jakoś mnie cođ gryzie czy z tego na pewno nic nie będzie? i czy na pewno mogę wierzyć że to okres niepłodny?
:(
MP
 

Postprzez MP » 8 maja 2005, o 23:12

aha, a ten objaz śluzowy w trzeciej fazie pojawia się kilka dni po okresie kiedy wszystko się "uciszyło" i powysychało.... i tak sobie trwa do miesiączki.
MP
 

Postprzez kasiama » 9 maja 2005, o 07:55

MP napisał(a):ten objaz śluzowy w trzeciej fazie pojawia się kilka dni po okresie

Nic nie rozumiem, jak to w trzeciej fazie i kilka dni po miesiączce??
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MP » 9 maja 2005, o 09:47

aaaa... wybacz mówiąc "okres" nie miałam na myśli miesiaczki tylko "czas płodny" = okres w którym jest śluz
MP
 

Postprzez kasiama » 9 maja 2005, o 19:25

Jeśli masz jakieś wątpliwości, wyślij po prostu do kogoś zapis swojego cyklu, albo umieść go w tym wątku, kto będzie coś wiedział, napisze. To forum od tego jest. W prawidłowo wyznaczonej "trzeciej" fazie nie ma fizycznej możliwości poczęcia, i nie jest to kwestia wiary, tylko nauki i rozumu.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez agulla » 9 maja 2005, o 22:25

witaj
jeśli na 100% rozpoczęła się potwierdzona skokiem temperatury, jak piszesz, trzecia faza cyklu to pojawiającym się śluzem nie należy się przejmować. Niektóre kobiety tak właśnie mają że w trzeciej fazie pojawia się u nich śluz, najczęściej taki mleczny i nierozciągliwy.
Sama jestem przykładem takiego zjawiska, z tym że czasem tuż przed miesiączką śluz bywał u mnie nawet trochę rozciągliwy, co mogło by faktycznie zdezorientować człowieka gdyby nie dokładne notatki i świadomość trzeciej fazy cyklu.
Pozdrawiam agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez zielona » 17 maja 2005, o 22:17

Ten śluz w ostatnich dniach cyklu, przed samą miesiączką jest czymś zupełnie normalnym. Jest związany po prostu z hormonami (chociaż już nie pamiętam dokładnie mechanizmu).

Ja mam ciekawiej: często bywa tak, że śluz w wyznaczonej już trzeciej fazie, bardziej lub mniej rozciągliwy, pojawia się kilkakrotnie na jeden dzień. I mówiono mi, żebym się nie przejmowała. Jak wzrost temperatury jest, szczyt śluzu mamy za sobą, trzy dni odczekane (można dla pewności odczekać czwarty), to owulacja na pewno już była, jajeczko obumarło i nie ma się czym stresować. Amen. :)


[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrazek
[/url]
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron