Teraz jest 2 maja 2024, o 17:24 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pytanie o poradnię

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

pytanie o poradnię

Postprzez Go » 30 marca 2005, o 15:38

Mam do Was pytanie. Będziemy niedługo prowadzić z mężem poradnię dla narzeczonych. Uczymy metody podwójnego sprawdzenia, tzw. brytyjskiej. Jak myslicie o czym narzeczeni chcieliby usłyszeć na takiej poradni?
Go
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 listopada 2003, o 12:28

Postprzez anusia » 30 marca 2005, o 15:53

:roll:
Oprocz spraw fizjologicznych i metody to problemy mogace sie pojawic w zwiazku z npr i sposoby radzenia sobie z nimi oraz innymi w zwiazku? Jak poglebic milosc?
Ps.
A w jakim miejscu jest ta poradnia? (moze w Warszawie)
anusia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 4 stycznia 2005, o 10:39

Postprzez kasiama » 30 marca 2005, o 16:13

Nie skupiajcie się tylko na NPR. To bardzo ważna, ale nie jedyna strona życia małżeńskiego. Mówcie zakochanym, czym się różni ich miłość - narzeczeńska od miłości małżeńskiej. Pokazujcie (najlepiej na przykładach z Waszego życia), jak rozwiązywać konflikty. uczcie pielęgnacji miłości, mówcie, jak się ona zmienia z wiekiem, wraz z przyjściem dziecka, z przyjściem problemów też.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez madziulek » 30 marca 2005, o 16:46

Hmm, jestem narzeczoną i tak na bieżąco to chciałabym usłyszeć jak wyznaczyć granicę dawania :?: (to się przyda i do dzieci ;) ) I jak to odnieść do miłości- która jest w końcu dawaniem... :?: Chodzi mi o sytuację gdy,np. kobieta chce wszystko zrobić, wszystko dać, wyręczyć we wszystkim w czym może... Facet przestaje zauważać- przecież to normalne :idea: , a ona zaczyna się wściekać... Bo w końcu to wyzysk...
Nie umiem teraz wyznaczyć granicy, a raczej nie chcę być "zrzędą" niewiedzącą o co mi chodzi...
czyli konkretnie :!: jakie zachowanie -to codzienne- będzie wzmacniało ich miłość, a które może spowodować "rozleniwienie" się małżonka...

A co do NPR, to jak bez "kuszenia" męża przeżyć fazę 3 w sposób normalny ( by po niej nie być całemu w nerwach) :?: Jak go stopować, by nie poczuł się odepchnięty :?: No i jak na codzień powinno wyglądać "podporządkowywanie" pragnień pod wykres... [ bo przecież to ja będę prowadziła obserwacje- a mężuś będzie informowany o nich gdy zacznie się zbliżać :twisted: ;) ]

Przede wszystkim, to myślę, że chodzi narzeczonym głównie o konkrety- to może być jeden przykład- ale konkretny
madziulek
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 29 listopada 2004, o 11:46

Postprzez Go » 30 marca 2005, o 19:58

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Poradnia ma być w Poznaniu przy Duszpasterstwie Akademickim. Już trzeci raz będziemy ją prowadzić ale zawsze warto wiedzieć jak można ulepszyć. Faktycznie jak pytaliśmy ludzi, to lubili słuchać o konkretnych przykładach z życia małżeńskiego. Myślę, że ważne jest uświadamiać narzeczonym, że o miłość trzeba się ciągle starać, ciągle ją budować, umieć wybaczać sobie nawzajem i duuużo rozmawiać. Jeśli ktoś jeszcze by coś proponował, to proszę o podpowiedzi.
Go
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 listopada 2003, o 12:28

Postprzez NB » 31 marca 2005, o 11:55

A może by tak coś o rolach mężczyzny i kobiety . Na podstawie Pisma św. , bo często ludzie nadużywają nauk św. Pawła o tym, że "żony powinny być poddane swoim mężom" a mało się mówi o ty, że "Mężowie , miłujcie swoje żony!" i wtedy jedno z drugiego wypływa. To coś o czym p.Pulikowski pisze w swoich książkach. Powodzenia :-)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości

cron