Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 08:59 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy którejś z was udało się zajść po pozamacicznej?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

czy którejś z was udało się zajść po pozamacicznej?

Postprzez dowa » 21 marca 2005, o 02:04

Wiecie jaki mam problem i strasznie się boję. Ciążę miałam jajowodową ponoć udrożniono mi od razu ten jajowód ale pewności nie ma. Mamy zamiar starać się od tego cyklu. Mam nadzieję że testy owu pomogą.
Czy któraś z was zaszła w ciążę. POMOCY!
dowa
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 marca 2005, o 01:54

czy którejś z was udało się zajść w ciąże po pozamacicznej

Postprzez ala » 21 marca 2005, o 21:29

Witaj
Ja też byłam w ciżąy pozamacicznej, jajowodowej. Niestety nie jestem jeszcze w ciąży, jeśli nie zajdę w nablizszym czasie to pewnie nie ominie mnie zabieg polegający na sprawdzeniu drożności jajowodów. Mi lekarze nic nie mówili że mam niedrożne jajowody, nie wiem czy to widać podczas zabiegu usuwania ciąży czy nie.
Na pocieszenie mogę napisać, że znam kobietę ktora po pierwszej ciąży pozamacicznej ma obecnie trójke dorodnych dzieci.
Nie lękaj się, to Bóg daje życie. Na pewno wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam alicja.
ala
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 14 grudnia 2004, o 22:57
Lokalizacja: poznań

Postprzez dowa » 22 marca 2005, o 20:49

Dziękuję za pocieszenie. Boję się strasznie ale trzeba spróbować. Mój pierwszy lekarz też zalecał mi badania na drożność. Boję się ich strasznie więc udałam się do 4 specjalistów w tej dziedzinie, którzy jednomyslnie stwierdzili że nie ma takiej potrzeby, przynajmniej narazie. Mamy próbowac a jezeli przez pół roku nic to wtedy mam je zrobić.
Alicjo a kiedy Ty zaczynasz starania? Ja od tego cyklu. Zrobiłam wszystkie badania są ok. Mój gin polecił mi testy owulacyjne więc zamówiłam już je w aptece. Zobaczymy. Musi być dobrze. :D
Pozdrawiam.
dowa
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 marca 2005, o 01:54

czy którejś z was udało się zajść w ciąże po pozamacicznej

Postprzez ala » 22 marca 2005, o 23:42

Witaj dowa
W listopadzie zeszłego roku kiedy miałam wizytę u gin. pani ginekolog dała nam czas do kwietnia tego roku, a właściwie do końca marca, bo w kwietniu mam mieć ten zabieg. Ale zmieniłam zdanie co do mojego gin. tzn. postanowiłam, że pójdę do inego upewnić się czy moja pani gin aby nie spieszy się z tym badaniem. Zastanawia mnie to ,że ona nie skierowała mnie na żadne inne badania np. hormonów tylko stwierdziła że zaczniemy wlaśnie od tego badania tzn. drożności jajowodów, z uwagi na to że byłam w ciąży pozamacicznej. Zapisałam się juz do innego gin. i mam nadzieję że będzie to mój ostatni lekarz, bo mam juz dość tego ciągłego szukania dobrego specjalisty. Jesli ten lekarz stwierdzi że zaczynamy od badania drożności no to będę musiała się poddać, choć tak jak ty strasznie boję sie tego badania. Piszesz że wszystkie wyniki masz o.k. a ja właściwie nie wiem czy u mnie jest o.k., bo nikt nie kierował mnie na żadne badania.
A na dodatek czeka mnie jeszcze ostatnia szczepionka przeciw wzw i tez się zastanawiam ile czasu musi upłynąć od ostatniej miesiączki żeby starać się o dzieciątko, jedni mówią że 1 mies. inni że 2 -3 mies. i bądź tu człowieku mądrym, a latka lecą.

my już staramu się od trzech cykli ale jak do tej pory widać nie ma woli Bożej.
Pozdrawiam Cię gorąco i życzę powodzenia :)
ala
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 14 grudnia 2004, o 22:57
Lokalizacja: poznań

do ali

Postprzez dowa » 23 marca 2005, o 00:41

Witam Cię Alu! :D
Widzę że mamy podobne problemy. My zaczynamy teraz. Nie próbowałaś tych testów owulacyjnych?
Mam nadzieję że one mnie pomogą bo nie znam siebie na tyle żeby dokładnie okreslic ten dzień.
Co do wzw to nie wiem bo byłam szczepiona wcześniej. Daj znak jak wrócisz od innego lekarza.
Pozdrawiam
dowa
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 marca 2005, o 01:54

czy którejÂo w was udalo się zajÂoć w ciA!żę po pozamacicznej?

Postprzez ala » 23 marca 2005, o 17:00

W ostatnim cyklu używałam testu owu ale niestety nie udało sie. Pisałaœ że kupujesz testy w aptece, ja znalazłam tutaj na forum adres na alegro - sprzedaż wysyłkowa gdzie można kupić bardzo tanio testy owulacyjne. Jak kiedyœ kupowałam w aptece za 6 szt. płaciłam przeszło 60 zł, natomiast na alegro za 5 szt. test. owu + 1 test cišżowy, płaciłam łšcznie z przesyłkš chyba 29 zł (ale nie jestem pewna, coœ koło tego).
Ja też nie znam się zbyt dobrze, a te testy bardzo pomagajš w okresleniu tego właœciwego czasu.
Ja idę do lekarza dopiero w drugiej połowie kwietnia, więc jeszcze sporo czasu, ale juz nie mogę się doczekać, bo liczę na to że wreszcie zacznie się coœ dziać i zmierzac ku dobremu tzn. poczęciu dziecištka.
Pozdrawiam alicja
ala
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 14 grudnia 2004, o 22:57
Lokalizacja: poznań

Postprzez dowa » 29 marca 2005, o 20:22

Witam Cię Alu! :D
Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Muszę Ci powiedzieć że znaklazłam "o nas" forum które bardzo mnie podbudowało. www.gazeta.pl. Znalazłam topik o pozamacicznej i pisały tam dziewczyny o swoich przeżyciach i wiesz co......... im się udało! Więc Nam też się uda. Testy owu kupiłam w aptece 5 za 23 zł i są chyba ok. Dziś 12 dzień więc czekam. pozdrawiam.
dowa
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 marca 2005, o 01:54

czy którejś z was udało się zajść w ciąże po pozamacicznej

Postprzez ala » 29 marca 2005, o 21:19

Witaj dowa. Dzięki za informację, trzymam kciuki żeby Wam się udało. Dzięki za Tój optymizm.
Pozdrawiam.
ala
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 14 grudnia 2004, o 22:57
Lokalizacja: poznań


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron