Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:10 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

która metoda

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

która metoda

Postprzez Bratka » 17 marca 2005, o 10:46

Chciałabym zacząć na poważnie stosować którąś metodę rozpoznawania płodności. W związku z tym mam pytanie: którą metodę stosujecie i możecie polecić na początek praktykowania NPR
Czytałam trochę o różnych metodach i wydaje mi się że wszystkie są bardzo do siebie podobne. Zatem czy można zrobić taki misz-masz kombinując z różnymi :?:
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez kasiama » 17 marca 2005, o 18:23

Metody NPR są podobne, nieco różnią się Pearl Indexami, ale w żadnym wypadku nie rób "misz maszu". Wybierz jedną, konkretną, a jeśli masz wątpliwości, którą, to zorientuj się, do nauczycieli jakiej metody masz dostęp. Może się okazać, że będą potrzebne ci konsultacje, zwłaszcza na początku i wtedy tak jest najlepiej ze względów praktycznych. Ja osobiście stosuję metodę Rotzera, ale na forum są przedstawicielki chyba wszystkich metod NPR. Polecam metody wieloobjawowe, bo po prostu są pewniejsze, zwłaszcza w czasie choroby, czy innych niestandardowych sytuacjach.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron