Teraz jest 4 maja 2024, o 07:56 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

CTLIFE

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

CTLIFE

Postprzez agusia » 7 marca 2005, o 16:15

Mam pytanie czy ktoś z użytkownków forum spotkał się z programem CTLIFE p. Tomasza Chyry z Opola i czy go stosował?
Czy jest to program godny zaufania? :?: :?:

Podobno ma ułatwiać stosowanie npr.
moze admin coś wie więcej na ten temat. :?

dzięki za odpowiedź
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez NB » 11 kwietnia 2005, o 17:11

Nie wierzę w nowinki technologiczne jeśłi chodzi o NPR. Nic nie zastąpi dobrego podręcznika i solidnej nauki :-)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dzolka » 12 kwietnia 2005, o 15:43

program podobny do programu ovusoft, lub do dostępnego w sieci na stronie ww.fertilityfriend.com. tyle że po polsku i trzeba go sciągnąć na komputer. Ma sporo opcji do zaznaczenia ale nie zaznacza pozytywnego wyniku testu ciążowego. Zainteresowałam się tym programikiem i ściągnęłam go na free-trial (15 dni lub ileś tam uruchomień) , ale wraz z programem musiałam sciagnąć jakieś inne rzeczy bez których program by nie chodził. W rezultacie zajęło mi to pól dnia. Program się w końcu uruchomił, obejrzałam, popróbowałam rysować wykres, ale dla mnie instrukcja po polsku jest bardziej zawiła niż do ovusofta po angielsku. Również grafika programu mi nie odpowiadała. może nie jestem obiektywna bo od dawna rysuję wykresy na fertilityfriend (za darmo), ale miałam też przez chwilkę na komputerze program ovusoft i uważam że jest lepszy ;-)
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Po co program komputerowy

Postprzez SR » 17 kwietnia 2005, o 19:37

Mam prosbę do tych, którzy korzystają z jakichkolwiek programów (Ovusoft, Babycomp, Ctsoft, itp...) o podanie powodów korzystania z nich. Rozumiem przez to, ze komputer daje coś, czego nie da zeszyt, długopis i to co jest w głowie.
Właśnie - co dodatkowo daje komputer?
SR
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 68
Dołączył(a): 25 maja 2004, o 21:38

Postprzez dzolka » 17 kwietnia 2005, o 20:24

Nie chodzi o to, że programy komputerowe do rysowania wykresów są lepsze od wykresów rysowanych na kartce. Ja korzystam z takowych, bo codziennie pracuję przy komputerze ze stałym łączem i wiele rzeczy mam w komputerze. (Jak ktoś lubi komputery to polubi też i takie programy). Wcześniej cztery lata rysowałam sama wykresiki, mam ich cały zeszyt, i też było dobrze. Ale nie ukrywam, że widzę korzyści :-)
1) możliwość i udostępniania wykresów na forum/forach, co ułatwia interpretację przez inne osoby.
2) na ff - codziennie inne pytanie dotyczące cyklu/zachodzenia w ciażę/zdrowia/itp plus odpowiedź - często rozwiewa niejasności, można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy.
3) ovusoft - codziennie szczegółowy komentarz odpowiadający dniowi cyklu użytkowniczki, opisuje co dzieje się w organiźmie (komentarze oparte na wprowadzanych danych). Minus - trzeba dobrze znać angielski (tak samo w przypadku korzystania z ff)
4) osoby początkujące, które mają wątpliwości jak zaznaczac dzień szczytu, ewentualną owulację czy linię poziomą, mają ułatwioną sprawę bo program sam zaznacza (na podstawie danych o temperaturze, śluzie, szyjce) te linie. Dodatkowo można wprowadzić wiele innych danych dotyczących samopoczucia, zdrowia, ew. przyjmowanych leków itp, co jest przez program brane pod uwagę przy zaznaczaniu tych linii.

Oczywiście to wszystko to nie reklama programów komputerowych stworzonych do rysowania wykresów (sama gdybym nie miała komputera lub gdybym nie lubiła na nim pracować, rysowałabym na kartce i byłoby ok :-)) jedynie zadośćuczynienie prośbie SR :D :D
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez rybka » 18 kwietnia 2005, o 00:05

a po co pisze się prace na komputerze a nie ręcznie? np referaty na studiach... na komputerze piszą ci, którym wygodniej jest pisać na komputerze i isę do tego przyzwyczaili. choć mi zawsze podobają się ręczne referaty koleżanek pisane kolorowymi długopisami.
cóż: wygoda decyduje.
rybka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 16 listopada 2003, o 01:15

Postprzez agulla » 20 kwietnia 2005, o 00:13

Witaj SR :)
najważniejszą zaletą ff jest fakt, że każdy użytkownik może pokazać swój wykres innym prosząc o jego ocenę niezależnie od tego co komputer mu sam zaznaczył. Bardzo wiele razy w ten właśnie sposób oglądam wykresy innych starając się im pomagać. Ważne, że program jest darmowy więc nikomu nie robi się "krzywdy" finansowej przez jego używanie :)
pozdrawiam gorąco agulla mama Zuzanki i Mateusza
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez SR » 23 kwietnia 2005, o 17:39

Z dotychczasowych wypowiedzi wynikają trzy podstawowe korzyści:
1/ możliwość prezentacji danych w czytelnej, graficznej postaci innym osobom
2/ forma zapisywania danych odpowiednia dla stylu życia, w którym komputer pełni istotną rolę.
3/ podpowiedź wobec wątpliwości początkujących.
Mnie szczególnie interesuje sprawa przeniesienia na algorytm (program) decyzji o tym czy dziś jest dzień o wysokiej czy niskiej (zerowej) płodności.
Czyli, czy ci którzy korzystają z komputerowej diagnostyki płodności gotowi są zdać się na komputer w decyzji o współżyciu.
Dzieki za już i proszę o jeszcze.
Mile pozdrawiam.
SR
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 68
Dołączył(a): 25 maja 2004, o 21:38

Postprzez dzolka » 24 kwietnia 2005, o 08:57

we wszystkich programach z ktorymi miałam stycznosć są opcje zaznaczenia typu śluzu, charakterystyki szyjki, na na ff i w ovusofcie jest miejsce na zaznaczenie wyniku testu owulacyjnego. Ovusoft komentuje czy użytkowniczka programu zaczyna być płodna (kilka dni po okresie), jest bardzo płodna, najbardziej płodna (dzień szczytu) i "ogłasza" koniec płodności (na podstawie temperatury najczęściej i zmiany śluzu). FF nie komentuje, chba, ze ktoś wykupi sobie tzw VIPa (ok 45 dolarów za rok lub jakoś tak). Ovusoft komentuje wysoką i niską płodność nie tylko na podstawie aktualnego wykresu ale też na podstawie danych z wszystkich poprzednich wykresów wprowadzonych do programu.

A jesli chodzi o decyzję o współżyciu (wybór najlepszego dnia), to bardziej zdawałam się na Pana Boga i jego działanie niż na komputer :wink:
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Tom » 22 lipca 2005, o 11:00

Odpowiadam na pytanie o CTLife (jestem jego autorem):

Program CTLife różni się od innych tego typu programów przede wszystkim tym, że ma interpretację wziętą ze wszystkich metod NPRu i przedstawia wyniki działania wielu reguł "na raz". Do użytkownika należy wzięcie z tych informacji tego, co jest mu potrzebne. Program działa na zasadzie kalkulatora płodności. Zamiast ręcznie coś iczyć i zestawiać wyniki ma się to przeliczone automatycznie i pokazane w ładnej formie, z możliwością manipulacji wskaźnikami na bieżąco oraz możliwością kolorowego wydruku.

Już niedługo program bedzie miał tez możliwośc pokazywania reguł z dowolnej metody i tylko tej metody, zachowa tez dotychczasową możliwosć widzenia wszystkiego na raz.

Co do instalacji programu:
najlepiej zamówić program DEMO i zostanie przesłany na płycie CD do użytkownika. Program taki można po wypróbowaniu zarejestrować i używac w pełnej wersji. Można tez kupić za zaliczeniem pocztowym pełną wersję i od razu z niej korzystac lub komuś podarować.
Opisany wcześniej procej instalacji jest przeznaczony dla osób zaawansowanych stąd może były problemy.

Po całej Polsce odbywają sie prezentacje programu i wtedy można zobaczyć to, na co go stać. Na stronie www.ctlife.com.pl są terminy prezentacji oraz miasta w których się odbywają. Można także taką prezentację zamówić w swoim miescie - koszt jest zerowy, trzeba tylko zwrócić koszty paliwa na dojazd. Podczas prezentacji program mozna kupić 20% taniej.

Program można też "wypracować". Jeśli ktoś włączy się w całe dzieło i coś zrobi, to otrzymuje za to program.

Przy pomocy CTLife prowadzone sa tez badania naukowe nad udoskonaleniem reguł NPR-owych. Program jest w stanie przeliczyć 36tys. cykli kobiecych (przelicza ok 17 reguł/cykl) w 10 godzin. To daje niesamowite możliwości dla naukowego opracowywania reguł.

Program stale się rozwija a jeśli ktoś wykupi licencję na program to wszystkie uaktualnienia ma już potem za darmo, więc jest niesamowicie konkurencyjny w stosunku do FFi ovusoftu.
Tom
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 lipca 2005, o 10:44

Postprzez Tom » 22 lipca 2005, o 11:02

Acha, jesli chodzi o zaznaczanie wyników testów:

Nie ma tego wprost w programie, ale jest na takie zapiski miejsce w notatkach, które można dodać do kazdego dnia.

Ale jest to jakiś pomysł, żeby to dodać do programu.
Tom
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 lipca 2005, o 10:44

Już jest

Postprzez Tom » 2 czerwca 2006, o 09:15

Odwiedziłem ten wątek po długim czasie.

Pragnę poinformować, że program CTLife ma już od wersji 1.11 interpretację wg wszystkich reguł NPRu: Angielskiej, Rotzera, Kippleyów (LMM), Kramarek, temperaturowej ścisłej oraz Billingsa.

Można też tak jak do tej pory widziec zestawienie wszystkich reguł na raz, i porównywac pomiędzy sobą różne metody. Można też wprowadzac do programu oprócz własnych obserwacji codziennych dowolną liczbę niezaleznych cykli ćwiczeniowych - których interpretacja następuje niezaleznie od cykli własnych.

Dużo by pisać o CTLife, bo to program, który tworzy nową rzeczywistość w NPRze - spojrzenie globalne an płodność, uwzględniające wszystko, co do tej pory było w tym temacie powiedziane.

Pozdrawiam
Tom
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 lipca 2005, o 10:44

Postprzez Amazonka » 19 lipca 2006, o 12:36

Wydaje mi się, CTlife to dobre rozwiązanie. Szkoda, że prezentacji jest tak mało. :-(
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tom » 20 lipca 2006, o 16:19

Amazonka napisał(a):Wydaje mi się, CTlife to dobre rozwiązanie. Szkoda, że prezentacji jest tak mało. :-(


Zawsze można zorganizować ;-)

Poniewaz na prezentacji można kupić program o 20zl taniej, to jesli się pare osób zainteresowanych spiknie, to moga kupić pare programów taniej a za reszte zorganizowac prezentację.
Koszt przezentacji jest 0zł, trzeba tylk ozwrócić koszty dojazdu prezentera - z Opola do miejsca prezentacji i z powrotem. Licząc koszt paliwa 95oktanowego*8l/100km*odległość z opola i z powrotem.

;-)
Tom
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 lipca 2005, o 10:44

Postprzez Amazonka » 20 lipca 2006, o 21:02

Co powiesz o prezentacji programu we Wrocławiu dla 4 osób? Dość ekskluzywna, ale może warto?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tom » 24 lipca 2006, o 07:23

Jeśli zwrócicie koszty przyjazdu, to nie wykluczone, że przyjadę. We Wrocławiu prawdopodobnie będe po wakacjach z prezentacją dla studentów, może wtedy się dołączycie?
Tom
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 lipca 2005, o 10:44

Postprzez Amazonka » 24 lipca 2006, o 08:34

Dzięki za info! Daj znać wcześniej, abym znów nie przegapiła prezentacji! :-)
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tom » 24 lipca 2006, o 09:08

Obserwuj co jakiś czas: http://www.ctlife.com.pl/prezentacje.htm
Tam jest lista prezentacji
Tom
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 lipca 2005, o 10:44

Postprzez Amazonka » 18 września 2006, o 18:20

Wrzesień mija, a o obiecanej prezentacji dla studentów ani widu ani słychu. :-(
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tom » 19 września 2006, o 08:19

Bywa... ale np. w międzyczasie odbyła sie w Gorzowie. A we wrześniu i tak nie ma studentów we Wrocławiu... Trzeba poczekać. Zresztą: nie moge obiecać, że ktoś zorganizuje prezentację :-)
Tom
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 lipca 2005, o 10:44

Postprzez Amazonka » 19 września 2006, o 10:08

We wrześniu nie ma studentów??? PIerwsze słyszę.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tom » 19 września 2006, o 10:15

Za moich czasów rok akademicki zaczynał się w październiku... Może cos się zmieniło?
Tom
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 lipca 2005, o 10:44


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości

cron