Teraz jest 25 kwietnia 2024, o 09:16 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Poród w domu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Poród w domu

Postprzez Joanna » 29 października 2003, o 21:33

Czytałam troszkę na temat porodu w domu,
bardzo chciałabym w przyszłości urodzić w swoim własnym domu.
Nie wiem jednak czy to będzie możliwe w moim mieście.

Chciałabym jak najwięcej dowiedzieć się na ten temat, proszę o podanie źródeł (książek, linków).

Może ktoś zna położną w Koszalinie lub okolicach, która nie bałaby się przyjąć porodu w domu?


Czy wiecie, że Światowa Organizacja Zdrowia uznała pozycję na plecach za najbardziej niekorzystną do rodzenia zaraz po staniu na głowie? :idea:
Joanna
Przygodny gość
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 października 2003, o 21:14
Lokalizacja: Koszalin

Re: Poród w domu

Postprzez baby » 31 października 2003, o 21:47

Joanna napisał(a): Czy wiecie, że Światowa Organizacja Zdrowia uznała pozycję na plecach za najbardziej niekorzystną do rodzenia zaraz po staniu na głowie? :idea:

Bo kręgosłup jest bardzo obciążony. Ja mam, niestety, duży problem z kręgosłupem i nie będę mogła rodzić na plecach, bo chyba umrę z bólu... ale panie, które mają zdrowe plecki też narzekają. Każda kobieta powinna wybrać wygodną dla siebie pozycję. Wtedy poród nie będzie aż taki ciężki. Dobrze, że czasy się zmieniają. Może w końcu zechcemy rodzić więcej dzieci :?: :roll:
baby
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 15 sierpnia 2003, o 00:13
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez baby » 31 października 2003, o 21:49

"Poród w domu

Moda na porody domowe zaczęła się kilka lat temu i nadal trwa. Zwolennicy tego typu porodów twierdzą, że rodząc w znanym sobie otoczeniu kobieta czuje się bardziej komfortowo, swobodnie i bezpiecznie. Jest to oczywiście prawda, jednak z porodem domowym wiąże się pewne ryzyko: co będzie, jeśli pojawią się komplikacje? W domu mogą więc rodzić wyłącznie kobiety, u których nie stwierdzono żadnych zagrożeń ciąży i których dziecko jest prawidłowo ułożone i nie zbyt duże (stwierdza to lekarz w czasie badania kontrolnego pomiędzy 32 a 36 tygodniem ciąży). Zgodę na poród domowy wyraża lekarz prowadzący lub położna po stwierdzeniu, że nie zagrozi to bezpieczeństwu matki i dziecka. Lekarze odradzają rodzenie pierwszego dziecka w domu. Jest to również niewskazane w przypadku zaawansowanego wieku rodzącej, nadciśnienia, nieprawidłowego położenia łożyska, krwawień i plamień w czasie ciąży oraz historii wcześniejszych poronień.

Decydując się na poród domowy musisz pamiętać, że nie będziesz mogła liczyć na znieczulenie. Ryzyko stanowi też niemożność szybkiej interwencji medycznej w razie komplikacji. Warunkiem rodzenia w domu jest obecność wykwalifikowanej położnej oraz – jeśli to możliwe – lekarza. Po urodzeniu dziecko powinien koniecznie obejrzeć umówiony wcześniej pediatra. Częstym przeciwwskazaniem do porodu domowego jest zbyt duża odległość od najbliższego szpitala – dojazd nie powinien trwać dłużej niż pół godziny. Poród w domu nie zwalnia z zajęć w szkole rodzenia – przeciwnie, są one w tej sytuacji szczególnie przydatne.

Do domowego porodu trzeba się odpowiednio przygotować: niezbędna będzie folia chroniąca łóżko lub podłogę oraz czyste ręczniki, sterylne bawełniane tamponiki, spirytus do dezynfekcji, odkażone ostre nożyczki do przecięcia pępowiny i miednicę na łożysko. Wysterylizowane akcesoria niezbędne przy porodzie powinna dostarczyć położna. Pokój, w którym będzie się odbywał poród powinien być odpowiednio ogrzany i łagodnie oświetlony. Położna może dodatkowo potrzebować reflektorka do oświetlenia krocza.

Pierwszą fazę porodu kobieta powinna spędzić w wannie – ciepła kąpiel rozluźnia i zmniejsza ból w czasie skurczów. Następnie rodząca może przenieść się na łóżko lub przyjąć wybraną przez siebie pozycję, w której jest jej najwygodniej. Warto zadbać o odpowiednie oparcie pod plecy – odciąży to kręgosłup. W czasie porodu w domu bardzo ważna jest pomoc i zaangażowanie ojca dziecka. Jeżeli Twój partner lub Ty nie życzycie sobie wspólnego porodu, lepiej zrezygnować z rodzenia w domu."
baby
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 15 sierpnia 2003, o 00:13
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez baby » 31 października 2003, o 21:50

baby
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 15 sierpnia 2003, o 00:13
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez NB » 3 listopada 2003, o 11:19

Kochani! Ja rodziłam drugie dziecko w domu z panią Chołuj . Jak będzie następne to też urodzę w domu, bo to dla nas jedyne stosowne miejsce .Bez znieczulenia, nacinania, niepotrzebnego grzebania Może w Stowarzyszeniu Na Rzecz Naturalnego Rodzenia i Karmienia mają dane położnych domowych z pomorskiego. Podaję maila do pani Ewy Niteckiej : ewanitecka@wp.pl Ona z pewnością doradzi. Pozdrawiam!
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Joanna » 12 listopada 2003, o 19:16

Bardzo dziekuję za cenne informacje,
chętnie skorzystam ze wskazanych adresów. :D
Joanna
Przygodny gość
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 października 2003, o 21:14
Lokalizacja: Koszalin


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron