Teraz jest 2 maja 2024, o 20:31 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Magnez

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Magnez

Postprzez Anita_T » 14 lutego 2005, o 14:02

Witam,
chyba gdzieś się to pojawiło na forum, ale nie mogę tego znaleźc, czy przyjmowanie magnezu opóźnie owulację? I czy może mieć jakiś wpływ na śluz?
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez m31 » 14 lutego 2005, o 21:33

nie wiem czy ma wplyw na sluz i w ogole zastanawiam sie czy go brac ,skoro na ulotce jednego z preparatow wyczytalam ze dlugotrwale przyjmowanie obniza zawartosc kwasu foliowego w organizmie.
m31
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lutego 2005, o 20:25

Postprzez dzolka » 24 lutego 2005, o 12:48

magnez ma bardzo duży wpływ na śluz (u mnie bardzo się poprawiła jakosć śluzu po przyjmowaniu magnezu), jak i wzmacnia lutealną fazę cyklu. Kobiety które maja krótką fazę poowulacyjną, powinny przyjmować magnez z wit B6. Magnez też jest podawany kobietom w ciąży szczególnie na poczatku gdyż pomaga w zagnieżdżeniu się zarodka. Nie przesadzam z tabletkami, jem jedną dziennie lub rzadziej (zapominalska jestem:-)) ale staram się pamietać. a jeśli magnez obniża zwartosć kwasu foliowego w organiźmie to może należy spożywać go wiecej (kwasu foliowego;-)) - np jeść wiecej płatków owsianych lub suszonych śliwek i moreli.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez anorka » 24 marca 2005, o 18:20

Mi lekarz zalecił magnez z wit. B6 2 razy dziennie po 2 tabl., do tego kwas foliowy 1 x 1, mam długie cykle, wysoką prolaktynę, problemy z tarczycą, plamienia w czasie cyklu. Mam nadzieję że magnez wspomoże powrót do normalnych cykli, efektów jeszcze nie ma bo biorę dopiero 5 dni :D
anorka
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 marca 2005, o 20:53

Postprzez Sasanka » 15 lipca 2005, o 14:58

Na kursie kobieta poradziła mi łykac magnez na wyregulowanie cykli. Mówiła, że ona łykała 6 tabletek dziennie przez 3 miesiące i jej pomogło. Ja nie jestem taka odważna - łykam 2 razy dziennie 2 tabletki od 2 miesiecy i jeszcze trochę za wcześnie, by stwierdzić czy pomaga na długość cykli - na pewno zmniejszył mi krwawienie :wink:

Nie wiem czy to wina magnezu, ale w fazie lutealnej miałam ostatnio podejrzanie równe temperatury - prawie na jednej linii, nigdy tak nie było.
Sasanka
 


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

cron