Teraz jest 16 kwietnia 2024, o 06:51 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

niektóre leki, a ciąża

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

niektóre leki, a ciąża

Postprzez Tama 1 » 28 października 2003, o 21:31

Problem, który mnie nurtuje dotyczy pewnych leków przyjmowanych przez mojego męża. Jesteśmy małżeństwem od zaledwie kilku miesięcy lecz oczywiście myślimy o powiększeniu rodziny. Tymczasem mam szereg obaw odnośnie wpływu leków, które bierze mój mąż.Chodzi konkretnie o Ditropan (Oxybutynin Hydrochloride), a także-głównie- Cipramil( inna nazwa: Citalopram). Myślę, że nie muszę opisywać działania tych medykamentów (jeśli ktoś je zna, z pewnością wie o co chodzi). Niestety mąż bierze je bardzo długo, ponad rok ( zgodnie ze wskazaniami lekarza, oczywiście). Obawiam się, że możemy mieć problemy z zajściem w ciążę bądź z jej utrzymaniem, a może z rozwojem dziecka...(?). Być może znajdzie sie Ktoś kompetentny w tej kwestii i udzieli mi informacji.
Serdecznie dziekuję.
Ostatnio edytowano 29 października 2003, o 10:29 przez Tama 1, łącznie edytowano 1 raz
Tama 1
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 października 2003, o 20:49
Lokalizacja: T-ń

Re: niektóre leki, a ciąża

Postprzez Tama 1 » 28 października 2003, o 21:52

Będę wdzięczna jeśli na mój post odpowie np lekarz.
...Może ktoś z Was ma lub miał podobne obawy?
Pozdrawiam
Tama 1
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 października 2003, o 20:49
Lokalizacja: T-ń

Postprzez tdmochowski » 31 października 2003, o 23:36

Zarówno Ditropan jak i Citalopram nie mają niekorzystnego wpływu na jakość nasienia. Oba leki a zwłaszcza Citalopram stosowane w dużych dawkach i długo mogą powodować zaburzenia ejakulacji i co za tym idzie uttrudniać lub uniemożliwiać poczęcie. Nie jest to jednak często spotykane działanie uboczne
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez jrodzen » 4 listopada 2003, o 13:22

nie powinno to mieć wpływu na poczęcie i rozwój dziecka
jrodzen
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 października 2003, o 18:39

Postprzez Tama 1 » 4 listopada 2003, o 15:53

Dziękuję za wszystkie informacje. Stanowczo poczułam się lepiej.
Co prawda, wystepują u męża skutki uboczne, wynikające z bardzo długiego okresu brania tych samych leków, niemniej udało mi sie go zmobilizować aby poszedł jeszcze raz do lekarza, i przedyskutował zmianę w/w leków na inne medykamenty.
Pozdrawiam serdecznie
Tama 1
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 października 2003, o 20:49
Lokalizacja: T-ń


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron