Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 07:57 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

co na to poradzić ?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

co na to poradzić ?

Postprzez Anita_T » 14 stycznia 2005, o 14:18

Witam,
może nie jest to powazny problem, ale troszkę mnie to dręczy. Otóż mój mąż potrzebuje mojej bliskości bardzo często, w okresie niepłodnym nie stanowi to żadnego problemu, jednal gdy nadchodzi okres płodny, a na razie nie chcemy mieć dzieci, pojawia się problem. Mąż nalega na pieszczoty, które nie zawsze kończą się w odpowiednim momencie. Rozmawiałam z nim na ten temat, nie chce grzeszyć, ale twierdzi, że tego potrzebuje i że jest to jego sposób okazywania miłości. Jak sobie z tym poradzić i jak to zmienić, przecież nie mogę spać oddzielnie, zresztą nawet tego bym nie chciała :) Może ktoś ma podobne doświadczenia i napisze mi jak to rozwiązał. :) Kocham go i nie chcę sprawiać mu przykrości i sprawić, żeby czuł się odrzucony.
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez Martelka » 14 stycznia 2005, o 15:34

Trudne to, ale mimo wszystko do zrobienia, tylko potrzeba duzo silnej woli. Skoro maz nie chce grzeszyc, to sila rzeczy musi sie ograniczyc do niegrzsznych pieszczot, albo wie, ze ryzykuje poczecie. Milosc moze okazywac takze w inny sposob i napewno o tym wie, sproboj porozmawiac z nim jeszcze raz. jesli okazujecie sobie duzo milosci (tej cielesnej) w dniach niepolodnych, to wie, ze masz na to ochote i w dniach plodnych jest to niezbedna koniecznosc, rowniez niemila dla Ciebie wiec nie powinien sie czuc odepchniety, czy zraniony.
A doraznie,moze sproboj chodzic wczesniej spac, albo zajmijcie sie czyms przed spaniem jak czytanie ksiazki, modlitwa...
Zycze powodzenia! :)
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez rybka » 16 stycznia 2005, o 00:25

niech kluczem będzie właśnie okazywanie miłości. przecież nie chodzi o to, żeby wytwarzać kłopotliwe sytuacje... podpowiedz Mu co może dla Ciebie zrobić, pomyśl co Ty możesz zrobić dla Niego... "nakarm zmysły" :wink: czymś innym: ulubiona czekolada, herbata owocowa... drobne, cielesne :wink: , przyjemności.

(dobra książka też się nadaje :lol: )
rybka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 16 listopada 2003, o 01:15


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron