Teraz jest 21 maja 2024, o 11:01 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

termometry elektroniczne przeznaczone dla NPR

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez Tomek » 22 stycznia 2006, o 14:39

Witam!

Mam właśnie problem z wyborem termometru. Termometr rtęciowy jest najdokładniejszy ale w moim przypadku owa rtęć go eliminuje. Termometry elektroniczne mają różną dokładność, która podawana jest w ich opisach dla warunków laboratoryjnych. Rozważałem zakup następujących termometrów elektronicznych:
    1. MICROLIFE IR1DE1 - mierzy w sekundę (na podczerwień), ma zakres temp. 0-100°C (przydałby się też do innych rzeczy :) ], nie potrzeba kapturków, ale dokładność tylko 0,2°C :( , jest drogi (ok.150zł na allegro),
    2. Microlife MT 1622 - mierzy ok. 60s., dokładność 0,1°C (podziałka: 0,01°C), z tego co zauwazyłem termometr sprawdzony przez forumowiczki, dodatkowo zachęca cena ok. 21zł,
    3. Citizen CT915 - dokładność ±0.05°C (w przedziale: 35,00~38,00°C), zakres pomiaru: 32,00°C~42,00°C (podziałka:0,01°C), pamięta 120 pomiarów, a na graficznym wyświetlaczu, w postaci słupków, pokazuje ostatnie 31 pomiarów, jest drogi (ok. 185zł na allegro),
    4. Citizen CT810 - szybki pomiar (podczerwień), dokładność 0.1°C (dla zakresu 36,00°C~39,00°C), mierzy w zakresie: 32.0°C~42.0°C, nie wymaga stosowania kapturków, jest drogi (ok. 130zł na allegro).

Zasadnicze znaczenie ma dla mnie dokładność pomiaru dlatego teraz zastanawiam się między tymi dwoma Citizenami. Gdy interpteruje się w tabelkach zmiany rzędu 0,2°C to dokładność 0,1°C termometru wydaje mi się niewystarczająca (ale może przesadzam?). MT 1622 kosztuje tyle, że chyba i tak go kupie, najpierw porobie nim testy a potem ew. będzie do ogólnego użytku domowego :-)

Pozdrawiam!
Tomek
Tomek
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 22 stycznia 2006, o 02:21
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez Tomek » 22 stycznia 2006, o 19:02

Wyniki moich kolejny poszukiwań.

Opis i testy MT 1622 po polsku:
http://republika.pl/apt/microlife_n.html

Czy ktoś z Państwa wie jaką dokładność pomiaru ma BioSelf? To, że wyświetla do jednego miejsca po przecinku to stwierdziłem już po obrazku. Jako, że leniwy jestem a interpretowanie NPR byłoby pewnie na mojej głowie zastanawiam się czy jednak nie pójść na łatwiznę i kupić BioSelfa :-D

Z tego co wyczytałem najdokładniejszym urządzeniem jest Persona (bada poziom hormonów), gdy podaje wskazania dla drugiej fazy (poowulacyjnej). Persona potrafi też przewidywać kiedy wystąpi owulacja ale wskaźnik skuteczności dla tej metody jest już niższy.

Ogólnie polecam całą stronę:
http://www.apt.republika.pl/index.html :-)

Pozdrawiam!
Tomek
Tomek
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 22 stycznia 2006, o 02:21
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez Amazonka » 19 lipca 2006, o 11:32

Różne wartości w kolejnych pomiarach - a może to jest normalne? Czas nie stoi w miejscu, a po przebudzeniu temperatura powoli wzrasta.
Za pomocą termometru rtęciowego zauważyłam małe zmiany w kolejnych pomiarach: o 0,01. Czy to jest normalne?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron