Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 20:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Szyjka ciąg dalszy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Szyjka ciąg dalszy

Postprzez Maria » 29 grudnia 2004, o 14:32

Obawiam się, ze moje próby badania szyjki juz naprawdę muszą się zakończyć. Jak już pisałam - mimo wielu starań nie jestem w stanie poczuć jej palcem. Ale nie to jest najgorsze. Od kiedy próbowałam aplikować sobie gynalgin, nie jestem w stanie W OGÓLE włożyć palca tam gdzie trzeba. Od razu wszystko się mocno zaciska i czuję koszmarny ból. Jeszcze nie wiem jak współżycie, bo w niepłodne miałąm infekcję a teraz są płodne dni.

CO ja mam z tym zrobic? :(
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez mfiel » 31 grudnia 2004, o 19:31

Wyluzuj się i odpuść sobie szyjkę. :)
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez NB » 1 stycznia 2005, o 03:42

A może weź sobie lusterko , skoro nie wiesz gdzie trafiasz. Bywa, że kobiety wciskają sobie globulki do cewki moczowej i wtedy dopiero jest kłopot. A może ból jest spowodowany infekcją jak mniemam- w pochwie? Rozumiem, ze dziewicą już nie jesteś. Szyjkę rzeczywiście sobie na razie odpuść , ja sie jej dopiero po pierwszym porodzie nauczyłam.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Maria » 1 stycznia 2005, o 16:14

Rozmawiałam o tym z moją przyjaciółką z 5 roku medycyny ( własnie jest po egzaminie z ginekologii) i powiedziałą, ze reakcja mojej pochwy - zacisniecie) jest normalną reakcją obronną. WIem, ze wkładałam to tam, gdzie trzeba :wink: I wiem też, ze moja "budowa" TYCh narządów ciut odbiega od standardów 8) W kazdym razie wiem gdzie jest cewka moczowa :D
Cóz zostaje narazie to co mam. A znowu tempka w góre nie idzie a ja juz sie cieszyłam. Szczyt sluzu dwa dni temu. W zeszłym cyklu miałam na współzycie ok 6 dni, temperatura skoczyła o wiele pozniej niz wysechł śluz a okres był w 14 dni po szczycie własnie.
Zaczynam się przyzwyczajać.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez biedronka » 1 stycznia 2005, o 16:47

Mario, ja mam takie same problemy z badaniem szyjki jak Ty. Odpuściłam sobie. Jak dostałam od gin globluki dopochwowe i z montowaniem ich był koszmar. Ból i opór. Bałam się wspołżycia ale jekst ok.
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron