Teraz jest 28 marca 2024, o 15:23 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Problem z NPR, pomocy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Problem z NPR, pomocy

Postprzez akm39 » 16 maja 2016, o 12:03

Witam,
Praktykuje NPR od trzech miesięcy i od trzech miesięcy mój problem kreuje się następująco:
Mam problem z odróżnieniem śluzu płodnego od niepłodnego. Otóż aktualnie jestem w 22 dniu cyklu, skok temperatury miałam 8 dni temu i od 9 dni mam śluz rozciągliwy. Początkowo był on przeźroczysty i miał wszystkie cechy śluzu płodnego. Potem natomiast zanikł na 1 dzień, wrocił i trwa do dnia dzisiejszego. Nie jest już przeźroczysty, raczej mętny, biały.. ale nadal bardzo rozciągliwy (rozciąga się pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym). Tak samo było w poprzednim cyklu. Nie wiem czy to nadal jest śluz płodny, skoro tak dawno miałam skok. Proszę o pomoc.
Chciałabym stosować NPR, ale sprowadza się to do absolutnego braku współżycia z mężem.
Dodam, że mam 25 lat, 6 miesięcy temu urodziłam dziecko, 5 miesięcy temu rozpoczęła mi się miesiączka, od 3 miesięcy nie karmię piersią i mam podejrzenie choroby Hashimoto.
akm39
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 maja 2016, o 11:49

Re: Problem z NPR, pomocy

Postprzez kami79 » 19 czerwca 2016, o 22:39

Po pierwsze: po porodzie i karmieniu piersią organizm wraca do siebie jakiś czas i skutkuje to nieczytelnymi objawami. Jaki miałaś śluz przed skokiem? Bo skok wtedy ma miejsce, gdy nastapi zmiana słuzu rozciągliwego na lepki (plodnego na nieplodny). Jeśli śluz płodny utrzymuje się stale mimo skoku to może wcale nie był to skok. Pomocne będzie też badanie szyjki macicy.
Jak najszybciej zdiagnozuj czy faktycznie masz Hashimoto bo to tez może mieć wpływ na twoje objawy
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: Problem z NPR, pomocy

Postprzez Zakręcona » 23 września 2016, o 10:16

Witam,

nie wiem, czy u Ciebie, po porodzie i z podejrzeniem tej choroby się to sprawdzi, ale ja polecam na problemy ze śluzem suplementację: magnez i witaminę B6 w dużej ilości. Dzięki regularnemu przyjmowaniu magnezu i witaminy B6 obraz śluzu staje się wyraźniejszy, łatwiejszy do interpretacji. Wypróbowałam na sobie. Łykam dwa razy dziennie po 3 tabletki Magne B6, do tego tabletkę witaminy B6 50 mg, do tego witaminę B kompleks. Niedawno włączyłam Chela Calcium D3. Poza tym prowadzę regularny tryb życia, uprawiam sport 4 razy w tygodniu... Do tej pory wykresy temperatury mam piękne, skok bardzo wyraźny, a co do śluzu, to jeszcze jestem początkująca, więc mam pewne obawy i wątpliwości, ale to pewnie bardziej przez brak pewności siebie w obserwacjach. Nie jestem lekarzem, więc nie sugeruj się moim dawkowaniem, ale zachęcam Cię do przeczytania dwóch rzeczy o witaminkach dobrych dla cyklu:

http://www.szansaspotkania.pl/index.php ... y?start=12

http://npr.pl//index.php/content/view/119/42/

Nie sugeruj się tytułem "Krótka faza lutealna", naprawdę warto przeczytać. Mam nadzieję, że się u Ciebie wyklaruje, pozdrawiam :)
Zakręcona
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 września 2016, o 09:57


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron