Teraz jest 28 marca 2024, o 17:20 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

urządzenie Ova cue jako metoda odłożenia poczęcia

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

urządzenie Ova cue jako metoda odłożenia poczęcia

Postprzez buszra82 » 12 lutego 2016, o 11:56

Jestem posiadaczką ova cue, służy ono głównie do zaplanowania poczęcia, chociaż można go również używać w celu odłożenia poczęcia. Urządzenie bada pomiary elektrolitów w ślinie jest pomiar oralny oraz sonda do pomiaru waginalnego, która wykazuje okres płodny oraz owulację, przypominam badania naukowe nie zatwierdziły urządzenia jako metody antykoncepcyjnej. Stosuję urządzenie od pewnego czasu, ładnie wykrywa mi dni płodne, dzień szczytowej płodności, do tej pory stosowałam wraz z tym urządzeniem inne metody antykoncepcyjne, czy po wykryciu płodności potwierdzeniu owulacji i pokazywanych dni niemożliwych do zapłodnienia mogę spokojnie współżyć, dodam że cykl obecny ustawiłam na 33 dni moje miesiączki wypadają średnio co 31-34 dni szczyt owulacyjny wypadł w 14 dniu została potwierdzona owulacja, wiem, że komórka może przeżyć jeszcze przez pewien okres, ale wg tego urządzenia wykazuje mi niedługo 3 fazę czyli bezwzględnej niepłodności, zamierzam zacząć stosować to urządzenie łącznie z pomiarami temperatury obserwacją śluzu oraz szyjki macicy, do tej pory nie posiadam takich danych, nie wiem czy mogę temu urządzeniu zaufać odnośnie 3 fazy, czy w cyklu nie macie obaw dotyczących podwójnej czy potrójnej owulacji , czy coś takiego jak podwójna owulacja czy potrójna jest możliwe, czytałam też o cyklu atomowym ta wiedza budzi we mnie duży niepokój, dodam, że mam dwoje dzieci , nie chciałbym kolejnych, z mężem bezwzględnie nie współżyjemy w okresie płodnym.... ale moje pomiary opierają się tylko na tym urządzeniu nie stosuję innych naturalnych metod, w tym miesiącu tak jak napisałam 33 dniowym wykazało 5 dni maksymalnie płodnych w tym szczyt owulacyjny co w ogóle o tym sądzicie, ma ktoś jakieś doświadczenia, wiedzę, otwieram ciekawy wątek dotyczący ova cue, wszelkie informacje w temacie i opinie bardzo mile widziane :)
buszra82
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lutego 2016, o 11:36

Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron