Teraz jest 28 marca 2024, o 15:48 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

krótka faza lutealna

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

krótka faza lutealna

Postprzez AnnaJo » 11 października 2015, o 12:31

Wyczytałam na stronie LMM, że przy krótkiej fazie lutealnej zaleca się brać wit. B6 (200-600 mg) magnez (500mg) oraz wapń (1:2 w stosunku do magnezu).

Czy takie ilości należy brać przez cały cykl, czy tylko w fazie lutealnej? Czy istnieje jakiś preparat, który zawiera to wszystko? Czy łykałyście to osobno?

Mam w domu Chela Mag B6, ale w nim jest tylko 2,1 mg witaminy B6 i 100 mg magnezu, do tego zalecane stosowanie to jedna tabletka dziennie (!).
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Re: krótka faza lutealna

Postprzez 30tka marchewka » 11 października 2015, o 21:06

Witaj. Przy krótkiej fl to należy zrobić badanie progesteronu w 7 dniu, gdzie jest najw. poziom. Potem można zrobić jeszcze prolaktynę. Ja barałam Mg i Ca w dolomicie mało przyswajalna ale ma dobry stosunek Mg:Ca. Do tego B compleks i B6. To się bierze po fazie płodnej, bo ten zestaw może zakłocić obraz śluzu, wysusza. Nie wiem ile masz fl. Róznie bywa u kobiet i to nawet u tej samej się zmienia 2+/- dni, a jeszcze wazna jest pora roku i dieta. Jak jest 10 dni i mniej utrudnia zagniezdzanie ale tez odkładanie. 10-11 jest już skrajnie niska. Jak masz 12 dni to już norma a na NPR odkładanie to mało dni III f. Jak chcesz wydlużyć sobie III fazę to polecam jeszcze spr. prolaktynę, bo czasem ona zaburza. Pojawiają się plamienia przed @ i PMS. Na to bierze się leki np.Bromergon i mi wydłużył fl o 2 dni.
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50

Re: krótka faza lutealna

Postprzez AnnaJo » 11 października 2015, o 21:23

Marchewko, dziękuję za odpowiedź.

Mi po ciąży 3 lata temu długo fl wracała do normy (przed porodem zawsze, ale to zawsze 14 dni), bardzo krótko była mniej więcej 12-14 dni, a w przedostatnim cyklu wyniosła 10 dni, w tym plamienia od owulacji, teraz łykałam magnez z B6, plamień nie było, ale i tak 10 dni i znowu mam @.

Byłam u lekarza, zlecił mi badania, (E2, FSH, LH, PRL po MTC 0/60 w 3-5 dc, w 20 dc PRG, TSH i fT4).

Czyli magnez z B6 łykać od owulacji?
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Re: krótka faza lutealna

Postprzez 30tka marchewka » 13 października 2015, o 20:24

Witaj.
Masz wykresy? jesli tak to od początku IIIf. (owu +3 dni) B6 + B compleks + magzez i wapń.
Badania ok, ale ja polecam tarczycę zrobić w 3-5 dc + Progesteron, może warto zrobić aTG, aTPO jeszcze, morfo z Zelazem i mocz
a PRL razem z progesteronem 7 dni po owu a nie na śłepo 20 dc. PRL lepiej nie w czasie @, bo to zawyża wynik.
Sporo badań ale nie wiem czy masz skierowanie czy robisz sama?
Niestety diagnostyka jest skomplikowana.
Zdrówka życzę. Zobacz jak przygotować się do badań, bo w PRL musisz być przygotowana.
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50

Re: krótka faza lutealna

Postprzez AnnaJo » 14 października 2015, o 22:04

Marchewko, obserwację prowadzę, wiedziałam, że nie 20 dc, tylko 7 dni po owu, tak mi się z rozpędu napisało. Dziś 4 dc, zrobiłam to, co mi lekarz zapisał, i tak robiłam prywatnie, więc trochę kasy poszło :x
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Re: krótka faza lutealna

Postprzez niezapominajka89 » 22 października 2015, o 10:20

AnnaJo napisał(a):Marchewko, obserwację prowadzę, wiedziałam, że nie 20 dc, tylko 7 dni po owu, tak mi się z rozpędu napisało. Dziś 4 dc, zrobiłam to, co mi lekarz zapisał, i tak robiłam prywatnie, więc trochę kasy poszło :x
Niestety nie ma, że boli - do kieszeni trzeba zajrzeć
niezapominajka89
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 października 2015, o 09:10


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron