Teraz jest 28 marca 2024, o 13:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

hiperprolaktynemia

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

hiperprolaktynemia

Postprzez filifionka » 12 marca 2015, o 20:15

Witam, to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.
Borykam się z problemem, jakim jest hiperlipoproteinemia. Dziś dowiedziałam się, że najprawdopodobniej mam gruczolaka i dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny. Do tego za miesiąc wychodzę za mąż, moje cykle mają ok. 38 dni, a ostatnim najprawdopodobniej nie miałam owulacji - nie potrafię tego stwierdzić, nie mógł też tego stwierdzić pan z poradni rodzinnej. Nie do końca umiem określić u siebie objawy płodności, a jednocześnie nie wiem, czy w ogóle je mam - jestem w kropce. Kiedy powiedziałam pani endokrynolog o NPR, zaśmiała się i powiedziała, że ten mój kalendarzyk to się nadaje do wyrzucenia. Co w takim razie robić? Chciałabym się normalnie, po Bożemu kochać z moim Lubym po ślubie, a nie czuję się gotowa na dziecko, zwłaszcza, że ze względu na gruczolaka może być duży problem z utrzymaniem ciąży, a jednocześnie zajście w ciąże jest dużo trudniejsze, no ale wszystko się może zdarzyć. Nie mam pojęcia co zrobić z tym problemem i do kogo się zgłosić. Pomocy :cry:
filifionka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 marca 2015, o 21:34

Re: hiperprolaktynemia

Postprzez 30tka marchewka » 18 marca 2015, o 22:23

Witaj ja też mam hiperprolaktynemię czynnościową, tzn. miałam podwyżwszone wyniki PRL plus po metokroplamidzie bardzo ponad normę. Dostałam na to od ginki endo Bromergon na noc na zbicie prolaktyny. Wykresy miałam 3 fazowe z tym i jeszcze nadczynnością tarczycy,bo to się lubi łączyć. Polecam ginekologa endokrynologa, takiego od NPR. Ja byłam u s.Elżbiety Woźnej. Jak chcesz wiecej info napisz.
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50

Re: hiperprolaktynemia

Postprzez filifionka » 23 marca 2015, o 20:50

Dziś byłam kolejny raz u ginekologa -endokrynologa i dowiedziałam się, że w sumie nie mam ani gruczolaka, ani czynnościowej hiperprolaktynemii- stwierdził, że sam nie wie czemu PRL jest taka wysoka, zalecił mi kolejny raz badania prolaktyny i tym razem jeszcze progesteronu.
Wygląda na to, ze nie mam owulacji - ani temperatura, ani śluz na to nie wskazują. Pytałam lekarza co robić, jak rozpoznać dni płodne, na co on tylko powiedział, że przy cyklu 38 dni, koło 24 powinna być owulacja - poza tym nie był w stanie nic mi doradzić, to już trzeci lekarza,który nic konkretnego mi nie powiedział, tylko odesłał na kolejne badania. zastanawiam się czy oni nie wiedzą na czym polega NPR, czy po prostu mój przypadek jest beznadziejny.

Pomocy, z a 3 tygodnie ślub i jestem kompletnie bezradna :(
Czy skoro nie ma objawów owulacji, to dużym ryzykiem jest teraz współżycie? A co jeśli ginekolog jako lek zapisze mi środki antykoncepcyjne, które są niezgodne z nauka Kościoła? Może ktoś wie, jak ta kwestia wygląda moralnie? i czy w tak dziwnym przypadku jak mój powinnam po prostu zrezygnować z seksu i nawet nie skonsumować małżeństwa? :(
czy mogłabym poprosić o namiary na tą ginekolog? na bujacwoblokach@gmail.com Dziękuję
Ostatnio edytowano 23 marca 2015, o 21:13 przez filifionka, łącznie edytowano 1 raz
filifionka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 marca 2015, o 21:34

Re: hiperprolaktynemia

Postprzez 30tka marchewka » 23 marca 2015, o 22:43

Ja stosowałam NPR od początku w małżeństwie, wcześniej robiłam wykresy i obserwację. Miałam czytelne fazy. Fajne cykle i wszystko było w nich jasne i przewidywalne. Po około pół roku od śłubu miałam kryzys w związku, przez to ogromny stres. Rozjechały mi sie chyba wszystkie hormony. Plamienia przed i po@, cykle krótkie itp, mega PMS ogolnie wszystko nie tak. Po 2 latach od ślubu chcieliśmy znów podjąć starania o dziecko. Nic nie wychodziło, więc badania. W tym własnie PRL na czczo, po 1h z metaklopramidem i po 2h. To badanie nazywa się PRL z obciążeniem i od niego zależy czy ma się PRL w normie czy nie. Mi wiele pomogła naprotechnologia rozwiła wiele niejasności i polecam, choć to drogie "hobby". Stres przed śłubem może burzyć cykle, bo stres podwyższa PRL. W cyklach bezsprzecznie bezowulacyjnych nie możńa zajść w ciążę!!! Opieranie sie na suchych liczbach przy NPR to pomyłka więc nie słuchaj lekarza co zgaduje kiedy powinna być owulacja. Wyśle ci na prive wiecej info
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50

Re: hiperprolaktynemia

Postprzez 30tka marchewka » 23 marca 2015, o 22:58

Na temat leczenia hormonami zajrzyj na stronę www.szansaspotkania.pl. Polecam stronę do poczytania przed ślubem szkoda ze ja jej nie czytałam przed swoim. Byłabym może bardziej świadoma swojego małżeństwa i jego celów...
30tka marchewka
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 lutego 2015, o 18:50


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron