Teraz jest 28 marca 2024, o 12:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Termometr Geratherm Basal Digital

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Termometr Geratherm Basal Digital

Postprzez adiksw » 2 maja 2014, o 09:35

Mamy właśnie ten termometr, jednak trochę dziwnie mierzy on temperaturę. Wszyscy go polecają, zachwalają, jednak mam obawy co do jego skuteczności.

Otóż pomiar trwa około 10 sek i wskazuje np 36,50, po czym zgodnie z instrukcją po chwili termometr zaczyna mierzyć dalej i dochodzi nawet do 36,8, więc jak mają się do siebie obie te temperatury? Dlaczego on tak szybko kończy pomiar jak stopnie cały czas rosną?

Odesłaliśmy nawet pierwszy do sprzedawcy bo myśleliśmy że z nim jest coś nie tak, ale kolejny mierzy tak samo...
adiksw
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 09:30

Re: Termometr Geratherm Basal Digital

Postprzez Kejsi » 4 maja 2014, o 21:50

Ja akurat używam wersji klasycznej tego termometru (nie ufam termometrom cyfrowym), ale wydaje mi się, że szukając w necie informacji o tym termometrze natknęłam się na opis podobnej sytuacji, jak Twoja. Przeszukaj dokładnie różne fora traktujące o termometrach do NPR.
Kejsi
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 kwietnia 2014, o 21:17

Re: Termometr Geratherm Basal Digital

Postprzez Barbarossa » 27 czerwca 2014, o 19:24

Ja miałam przez ok rok termometr elektroniczny Microlife 16c2, nie jestem nim zachwycona, bo właśnie tak mierzył jak ten Geratherm digital raz szybko po paru sekundach, raz po minucie. Zawsze jakieś dziwne wykresy mi wychodziły i za niskie temp. Po kilku sekundach była inna temp a po 5 min inna, za każdym razem, wykres wychodził w zęby. Kupiłam Geratherm Basal szklany i mam normalne wykresy, fakt trzeba uważać aby się nie stłukł, ale wolę to niż potem zachodzenie w głowę czy mam skok temp czy nie. Do NPR- INER poleca tylko szklane termometry rtęciowe, bezrtęciowe, owulacyjne, ale szklane a nie elektroniczne, bo się rozkalibrowują dając nam fałszywy poziom temperatur.
Barbarossa
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 marca 2014, o 10:58

Re: Termometr Geratherm Basal Digital

Postprzez AnnaJo » 28 czerwca 2014, o 21:25

Ja używam Geratherm Basal, pierwszy jaki kupiłam nie 'trzymał' , po odjęciu termometru od ciała natychmiast słupek spadał :x na szczęście reklamację przyjęli i przysłali mi nowy. Ten sprawuje się bez zarzutu.
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron