Teraz jest 28 marca 2024, o 18:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NPR a moralność

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

NPR a moralność

Postprzez brunette » 29 stycznia 2013, o 22:04

Jesteśmy małżeństwem 2,5 lata. Przed ślubem chodziliśmy z mężem na nauki przedślubne i tam nauczyliśmy się rozpoznawać moją płodność objawowo-termiczną. W ten sposób na pół roku przed ślubem potrafiłam określić dość dokładnie moje dni płodne i niepłodne. Po ślubie stosowaliśmy tę metodę około rok po czym zrezygnowaliśmy z niej, z wielu "błahych" a wówczas ważnych dla nas powodów. Teraz ze względu na Naszą moralność znowu chcemy wrócić do NPRu.
I oto moje pytanie. Ostatnio doszło do nas do zbliżenia ale na tamten czas nie miałam jeszcze dokładnie prowadzonego kalendarzyka. Jednak byłam pewna na 100%, że na następny dzień będę miała okres ( Czuje to po piersiach - gdy po dużym bólu piersi, przestają mnie boleć. Wtedy wiem, że na następny dzień będę miała okres).
Zasugerowałam mężowi aby się nie obawiał i spokojnie mógł się cieszyć tą chwilą i skończyć we mnie, a ja będę miała spokojne sumienie, że nie zgrzeszymy przeciwko Bogu i wciąż będę mogła przystępować do Sakramentu Komunii Świętej.
Mąż jednak bał mi się zaufać i odmówił. Za moją zgodą mieliśmy w końcu stosunek przerywany a ja faktycznie na następny dzień dostałam okres.

Jeśli byłam otwarta na to współżycie i na prawdę nie obawiałam się "otwartego" współżycia ale pomimo obaw męża uległam jemu i wyraziłam zgodę na stosunek przerywany to czy mam grzech ciężki i powinnam z tym iść do spowiedzi?
brunette
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 stycznia 2013, o 21:49

Re: NPR a moralność

Postprzez kami79 » 30 stycznia 2013, o 00:04

Powinnas isc do spowiedzi. A na przyszlosc warto pamietac ze stosunek przerywany nie stanowi zadnego pewnego zabezpieczenia przed ciąza. Pozdrawiam
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron