Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 13:00 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Badanie szyjki macicy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Badanie szyjki macicy

Postprzez Augusta » 20 listopada 2004, o 23:25

Niedługo ślub :D
Chcemy stosować NPR
ale juz dziś chcę się troszke przygotować i kilka cykli przebadać :)
temperartura -ok
śluz-ok
ale badanie szyji macicy? :oops: z tym musze poczekac do nocy poślubnej prawda? :oops: :oops: :oops: skoro jestem dziewicą :?:
proszę o pomoc.........
Augusta
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 20 listopada 2004, o 23:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 20 listopada 2004, o 23:53

Niekoniecznie musisz czekac, mozesz spokojnie badac szyjke, aczkolwiek..jest to trudniejsze technicznie :oops: i nie chodzi tu o psychologiczny opor jakis....ot, fizjologiczna sprawa, ale da się....I mysle ze warto, bo czesto dokladniej mozna w ten sposob zaobserwowoac sluz, ja np nie jestem w stanie wywynioskowac nic z obserwacji zewnetrznych.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kasiama » 21 listopada 2004, o 00:24

Ja słyszałam, że szyjki przed ślubem raczej nie można badać z powody błony dziewiczej, która:
1. przeszkadza
2.może zostać uszkodzona.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kateri » 21 listopada 2004, o 22:27

Ja nie miałam problemu z badaniem szyjki macicy w "czasach dziewiczych" :D ; niczego sobie nie uszkodziłam ani nic nie przeszkadzało. Może to kwestia indywidualnej budowy, może znalezienia odpowiedniej pozycji do badania...
kateri
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 grudnia 2003, o 19:43

Postprzez wika » 22 listopada 2004, o 12:47

ja też radze poczekać z badaniem szyjki po slubie, jeśli dobrze nauczysz sie obserwować i interpretować śluz i temp. spokojnie Ci to wystarczy :) ,obserwacji szyjki zawsze jeszcze zdążysz się nauczyc :P
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk

Postprzez kukułka » 22 listopada 2004, o 20:23

A ja sie niezbyt zgadzam z tym, ze zawsze sie zdazysz nauczyc, bo czasem nie mozna sie nauczyc przez dlugi cZas, np co do otwarcia szyjki ja mam problemy do tej pory. Ze swojje strony moge powiedziec, z eblony nie sposob uszkodzic za pomoca takiego badania, ale jest ono trudniejsze, bo blona ciut moze przeszkadzac. w kazdym rqazie ja doradzam badania, latwiej sluz rozpoznac w czasie obserwacji wewnetrznej, przynajmniej mnie.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kukułka » 22 listopada 2004, o 20:26

A ja sie niezbyt zgadzam z tym, ze zawsze sie zdazysz nauczyc, bo czasem nie mozna sie nauczyc przez dlugi cZas, np co do otwarcia szyjki ja mam problemy do tej pory. Ze swojje strony moge powiedziec, z eblony nie sposob uszkodzic za pomoca takiego badania, ale jest ono trudniejsze, bo blona ciut moze przeszkadzac. w kazdym rqazie ja doradzam badania, latwiej sluz rozpoznac w czasie obserwacji wewnetrznej, przynajmniej mnie.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Augusta » 22 listopada 2004, o 21:34

musze się jeszcze przyznać do jednego problemu... mianowicie mam bardzo gęstą błonę dziewiczą (ser szwajcarski) juz nie pamiętam jak ona się fachowo nazywa, ale napewno wiecie o którą mi chodzi i to jest gorsze od np. błony będącej tylko na ściankach... i chyba jednak uniemożliwia badanie :?: prawda :?:
Augusta
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 20 listopada 2004, o 23:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mfiel » 23 listopada 2004, o 09:43

Augusta, bez obserwacji szyjki, a na podstawie tylko temperatury i śluzu (szczególnie jak są zbliżone do książkowych :) ) można spokojnie funkcjonować, a NPR i tak jest skuteczne. Tak więc jeżeli masz wątpliwości, to spokojnie możesz sobie poczekać z szyjką do ślubu.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kręciołek » 23 listopada 2004, o 11:13

Tak budowa na pewno uniemożliwia badanie, lepiej nie ryzykuj.
Zresztą - tak jak dziewczyny piszą- obserwacja śluzu i temperatura zupełnie Ci wystarczą.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zielona » 23 listopada 2004, o 19:54

Ja też próbowałam badać, niby jakoś czasem udawało mi się tam dostać, ale miałam trudności, czasem blało. Trochę się pomęczyłam, ale w końcu postanowiłam czekać do ślubu.:)
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron