Teraz jest 28 marca 2024, o 16:58 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Termometr...co on wyprawia ? :)

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Termometr...co on wyprawia ? :)

Postprzez setenka » 18 grudnia 2012, o 10:51

Postanowiłam posłuchać wskazówki innej osoby,by zmierzyć temperaturę,nie usuwać termometra po zmierzeniu temperatury,wyłączyć go i włączyć ponownie,bo bywa że termometr mierzy na przykład tylko 8 sekund,co czasami bywa za krótko.Wszystko było dobrze,ale dzisiaj temperatura wynosiła 36,9 po dźwięku wyłączyłam i włączyłam ponownie a on dobił do 36,9 skoczył na 37,0 i spadło na 36,9
Jak termometry zaokrąglają,bo mam ten do jednego miejsca po przecinku może być tak że temperatura była prawie 37 i dlatego spadało do 36,9 ? nie rozumiem takiej sytuacji
Ostatnio edytowano 19 grudnia 2012, o 11:53 przez setenka, łącznie edytowano 1 raz
setenka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 grudnia 2012, o 10:44

Re: Termometr...co on wyprawia ? :)

Postprzez magna » 19 grudnia 2012, o 09:40

Zastanawia mnie, po co w ogóle korzystasz z tego elektronicznego badziewia... :) Rozumiem, że możesz już nie dać rady kupić termometru rtęciowego, bo je wycofali (moim zdaniem i tak były najlepsze). Ale bez problemu kupisz taki Geartherm Basal, który wprawdzie trochę kosztuje, ale odpadną Ci kaprysy elektroniki...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Termometr...co on wyprawia ? :)

Postprzez setenka » 19 grudnia 2012, o 11:57

magna napisał(a):Zastanawia mnie, po co w ogóle korzystasz z tego elektronicznego badziewia... :) Rozumiem, że możesz już nie dać rady kupić termometru rtęciowego, bo je wycofali (moim zdaniem i tak były najlepsze). Ale bez problemu kupisz taki Geartherm Basal, który wprawdzie trochę kosztuje, ale odpadną Ci kaprysy elektroniki...



wisz co nie chcę w domu termometru rtęciowego,teściowa ma i bym mogła pożyczyć ale nie chcę bo mam dziecko autystyczne które już z autyzmu wychodzi,nie mogę ryzykować że termometr się rozbije kiedyś...

ten o którym piszesz nie jest znowu taki drogi jeśli by spojrzeć na bezpieczeństwo
setenka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 grudnia 2012, o 10:44

Re: Termometr...co on wyprawia ? :)

Postprzez kami79 » 20 grudnia 2012, o 22:09

Ja tam chwale sobie termometry elektroniczne. Tez slyszalam o tym sposobie mierzenia ktory opisalas i nawet kilka razy tak zrobilam ale w koncu dalam spokoj bo wychodzily mi straszne glupoty. Ja opieram sie na pierwszym pomiarze i ten zapisuje. I Tobie rowniez radze robic to samo i nie utrudnac sobie zycia :)
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: Termometr...co on wyprawia ? :)

Postprzez admin » 28 grudnia 2012, o 14:29

Zupełnie wystarczy jedno mierzenie; dodatkowo można przyjąć taką zasadę (ale wtedy trzymamy się jej przez cały cykl), że po sygnale dźwiękowym oznaczającym koniec pomiaru, trzymamy termometr jeszcze przez około minutę (termometry elektroniczne działają tak, że porównują wartości pomiaru w określonym przedziale czasu (np. Microlife co 8 sekund) i kończą pomiar, jeżeli różnica temperatur nie przekracza założonej dla danego termometru wartości (np. 0,01 stopnia C) - wydłużenie czasu mierzenia zwiększy więc okres takiego "próbkowania".

Warto kupić termometr elektroniczny przeznaczony do naturalnego rozpoznawania płodności, np.:
- Geratherm Basal digital GT-3220 (elastyczna końcówka, szybki - mierzy w ok. 10 sek., pamięć 10 ostatnich pomiarów):
http://www.geratherm.com/health-care/ho ... l-digital/
- Microlife 16C2 (popularny wśród praktykujących NPR, niedrogi):
http://www.microlife.pl/index.php?id=pr ... ductdb_pi1[pro_id]=38

Zwolennicy tradycyjnych termometrów mogą poszukać szklanego bezrtęciowego Geratherm Basal:
http://www.geratherm.com/health-care/ho ... ung/basal/
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Re: Termometr...co on wyprawia ? :)

Postprzez Ewa 88 » 3 stycznia 2013, o 22:24

kami79 napisał(a):Ja tam chwale sobie termometry elektroniczne. Tez slyszalam o tym sposobie mierzenia ktory opisalas i nawet kilka razy tak zrobilam ale w koncu dalam spokoj bo wychodzily mi straszne glupoty. Ja opieram sie na pierwszym pomiarze i ten zapisuje. I Tobie rowniez radze robic to samo i nie utrudnac sobie zycia :)



Kami79, czy mogłabyś napisać jakiego modelu termometru używasz? Ja mam Microlife wymieniony wyżej i właśnie z nim jest problem z tym przyrostem temperatury po sygnale dźwiękowym. Myślałam, żeby brać pod uwagę tą pierwszą wartość tuż po sygnale, ale końcowa (po kilku minutach) jest większa czasem o 0,2C czy nawet 0,3C. Czy korzystanie z tej pierwszej wartości nie wpłynie za bardzo na skuteczność metody?

Czy ktoś może zna model, który w miarę w krótkim czasie podaje ostateczną wartość?
Ewa 88
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 lipca 2012, o 12:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Termometr...co on wyprawia ? :)

Postprzez kami79 » 4 stycznia 2013, o 11:35

Ja mam AccuTerm, Microlifa tez mialam i kilka innych niemarkowych termometrow. Wszystkie dzialaly bez zarzutu, z ta roznica ze nie wszystkie zapamietywaly i wyswietlaly po jakims czasie ostatni pomiar. To co moge doradzic to zapisywac pierwszy pomiar i tego sie trzymac. Nie sugeruj sie ze tym ze za jakis czas temperatura na termometrze jest inna bo po co :)
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron