Teraz jest 29 marca 2024, o 00:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Odczyt temperatury - problem

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Odczyt temperatury - problem

Postprzez Ewa 88 » 9 grudnia 2012, o 16:43

Niedawno zmieniłam termometr i nie jestem pewna, czy poprawnie odczytuję pomierzoną temperaturę. Używam termometru Microlife MT 16C2, temperaturę mierzę w ustach.

W instrukcji jest napisane, że pomiar kończy się sygnałem dźwiękowym, gdy przyrost temperatury w czasie 8s jest niższy niż 0,01C. Czas pomiaru do sygnału jest dosyć krótki, tak też zachwala go producent.

I tu pojawia się moja wątpliwość, bo po sygnale temperatura nadal przyrasta, tylko wolniej. Zdarzało się, że pomiędzy sygnałem a ustabilizowaniem się wyniki była różnica ponad 0,2C :? Nie wiem jaką temperaturę mam brać pod uwagę: tą po sygnale, czy tą po 8-9 minutach?

Nie wiem, czy bazowanie na tej pierwszej temperaturze jest dobrym rozwiązaniem, a ta końcowa... termometr sam się wyłącza, nie mam pewności, czy temperatura nadal by nie przyrastała. Dobrze, że przynajmniej zachowuje w pamięci ostatni wynik.

Czy ktoś mógłby ewentualnie polecić jakiś termometr o krótszym czasie pomiaru, czy inne raczej działają na podobnej zasadzie?

Byłabym bardzo wdzięczna za radę :)
Ewa 88
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 lipca 2012, o 12:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Odczyt temperatury - problem

Postprzez rabarbar » 9 grudnia 2012, o 21:14

Nie jestem specjalistą, ale z doświadczenia nie ufam termometrom elektronicznym. Mierzę temperaturę od lat tradycyjnym. Kilka miesięcy temu kupiłam elektroniczny - owulacyjny (pokazuje 2 miejsca po przecinku), ale chyba zaniżał pomiar. Faza niższych temperatur wychodziła nawet poniżej 36,00. Jak pokazałam wykres lekarzowi, to powiedział, że to może być "hiper... coś tam". Zaczęłam więc wykonywać dwa pomiary: termometrem elektronicznym i tradycyjnym (podobno to już nie jest rtęciowy) i różnica była o kilka kresek! Efekt: wróciłam do tradycyjnego.
rabarbar
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 grudnia 2012, o 19:41

Re: Odczyt temperatury - problem

Postprzez anabelka87 » 10 grudnia 2012, o 12:11

Zakup taki który mierzy do momentu w którym temperatura już nie rośnie,ja mam zwykłej firmy medex i dzięki pomiarom 2 razy udało mi się zajść w ciąże bo dobrze mierzy temperaturę a jakiś "owulacyjny" to on nie jest bo mierzy tylko do jednego miejsca po przecinku a nie 2.A może trafił Ci się jakiś bubel,napisz do producenta.
anabelka87
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 grudnia 2012, o 13:54

Re: Odczyt temperatury - problem

Postprzez Ewa 88 » 11 grudnia 2012, o 19:43

Dziękuję Wam za odpowiedzi :)

Korzystanie ze zwykłego termometru, to może być dobry pomysł.

Może ktoś zna jakieś modele termometrów elektronicznych, które pokazują już na pewno ten ostateczny wynik?
Ewa 88
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 lipca 2012, o 12:33
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron