Teraz jest 28 marca 2024, o 10:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NPR pczy PCO

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

NPR pczy PCO

Postprzez Aga2319 » 21 listopada 2012, o 23:04

Witam Wszystkich,

Dopiero zaczynam moją przygodę z NPR. Mam zdiagnozowane PCO. Mój organizm nie funkcjonuje w pełni prawidłowo. Nie chcę się truć tabletkami itd, więc pomimo trudności zaczęłam obserwować swoje cykle. Do tej pory zaobserwowałam dopiero 3 pełne, teraz jestem w 4. I z tym zaczęły się komplikacje. Dzisiaj jestem w 24 dniu cyklu (moje cykle trwają około 36 dni). Do 17 d.c. moja temperatura skakała 36,51 - 36.61 tylko dwa razy była inna, raz podskoczyła do 36,76 w 14 d.c., ale wtedy byłam po alkoholu. Później znów wróciła do swojej normy. Zmiany zaczęły się w 20 dc i kolejno miałam takie temperatury: 36,6, 36,61, 36,35, 36,54, 36,38. Dodam, że mam teraz mały katar, ale nie wiem czy to ma wpływ.
Mam śluz, ale gęsty i wodnisty, przez chwile wydawało mi się, że zmienia się w bardziej płodny, ale powrócił do gęstego, a teraz zupełnie zanika.

Może mi ktoś powiedzieć, co oznaczają te spadki? I czego mogę się w związku z nimi spodziewać w najbliższych dniach?

Pozdrawiam
Aga2319
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 listopada 2012, o 22:46

Re: NPR pczy PCO

Postprzez anabelka87 » 12 grudnia 2012, o 21:30

Katar ma znaczenie
Co do PCO,leczysz je ? Moim zdaniem powinnaś,są rzeczy ważniejsze,ja kiedyś miałam torbiele na jednym jajniku,wyleczyłam je za pomocą tabletek antykoncepcyjnych bo je mi przepisano na to,a potem dopiero rozpoczęłam starania o ciążę.Temperatury mi tak nie skakały i było wyraźnie widać skoki i spadki temperatury
anabelka87
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 grudnia 2012, o 13:54

Re: NPR pczy PCO

Postprzez carusia87 » 13 grudnia 2012, o 11:33

A tak z ciekawości, co zaburza katar przy obserwacjach?
Obserwowałam się przez 4 lata, bardzo często jestem chora i nigdy ból gardła ani żaden katar nie zaburzał mi cyklu. Dopiero gorączka zmieniała obraz temperatury.
Lekko jestem zdziwiona, że lekki katar ma jakieś znaczenie :roll:
carusia87
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 23:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: NPR pczy PCO

Postprzez anabelka87 » 18 grudnia 2012, o 11:01

carusia87 napisał(a):A tak z ciekawości, co zaburza katar przy obserwacjach?
Obserwowałam się przez 4 lata, bardzo często jestem chora i nigdy ból gardła ani żaden katar nie zaburzał mi cyklu. Dopiero gorączka zmieniała obraz temperatury.
Lekko jestem zdziwiona, że lekki katar ma jakieś znaczenie :roll:



ale co ma Twój organizm do autorki ? nie porównuj swoich odczuć i reakcji do odczuć i reakcji drugiej osoby,bo to trochę dziwne..."ból gardła ani żaden katar nie zaburzał mi cyklu"
Chodzi o temperaturę a nie samą chorobę,u mnie zaburza więc czasami/często ma znaczenie
Tak jak alkohol,brak snu,podróże,stres...
anabelka87
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 grudnia 2012, o 13:54


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron