Teraz jest 28 marca 2024, o 22:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Śluz nieoczywisty- pomocy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Śluz nieoczywisty- pomocy

Postprzez desperatedesperado » 19 listopada 2012, o 11:59

Witam, trochę się zmartwiłam i bardzo proszę o odpowiedź. Nie potrafię rozpoznać cech śluzu płodnego który u mnie w wyglądzie podręcznikowym (białko jaja, rozciągliwość przezroczystość) po prostu nie występuje. Mój śluz wygląda następująco: jest mętny albo biały, owszem rozciąga się na maksimum 3, 4 cm a potem rwie, lub na pół cm i wydaje się bardziej kleisty, nie mam odczucia sucho- mokro itp. uczę się dopiero NPR, na razie nie współżyję, chcę znać model mojej płodności, temperatura często też świruje, przeważnie dziennie pojawia mi się kilka rodzajów śluzu które opisałam ale nigdy nie ma przezroczystego, rozciągliwego, co z tym robić? Jestem skołowana i zaczynam się martwić, proszę o odpowiedź i ewentualne porady,
desperatedesperado
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 listopada 2012, o 11:56

Re: Śluz nieoczywisty- pomocy

Postprzez anabelka87 » 5 grudnia 2012, o 14:37

desperatedesperado napisał(a):Witam, trochę się zmartwiłam i bardzo proszę o odpowiedź. Nie potrafię rozpoznać cech śluzu płodnego który u mnie w wyglądzie podręcznikowym (białko jaja, rozciągliwość przezroczystość) po prostu nie występuje. Mój śluz wygląda następująco: jest mętny albo biały, owszem rozciąga się na maksimum 3, 4 cm a potem rwie, lub na pół cm i wydaje się bardziej kleisty, nie mam odczucia sucho- mokro itp. uczę się dopiero NPR, na razie nie współżyję, chcę znać model mojej płodności, temperatura często też świruje, przeważnie dziennie pojawia mi się kilka rodzajów śluzu które opisałam ale nigdy nie ma przezroczystego, rozciągliwego, co z tym robić? Jestem skołowana i zaczynam się martwić, proszę o odpowiedź i ewentualne porady,


a czym się martwisz,że nie masz śluzu jak białko kurzego jaja ? :? ja tak iwidziałam zaledwie kilka razy odkąd miesiączkuję :wink: jak śluz się rozciąga jest płodnym śluzem,może być wtedy nawet metny,mój płodny śluz to wodnisty

Najlepiej zacząć od samego krwawienia
krew...po skończonym krwawieniu powinnaś mieć odczucie suchości czyli brak śluzu ale może się pojawić ale powinien być białawy i lepki,wszystko zależy od długości Twoich cykli bo jeśli masz krótkie to nie musisz mieć odczucia suchości po krwawieniu bo odrazu może pojawić się śluz wyglądający na płodny.
Potem powinien pojawić się śluz który zmienia swoją konsystencję i wygląd czyli np.z białego na mętny i rzadszy,potem powinien być szczyt śluzu płodnego czyli odczucie mokrości i powinien być albo rozciągliwy albo wodnisty,po owulacji (po skoku temperatury) śluz mętnieje,robi sie bardziej lepki lub może go nei być wcale.

Zapisuj codziennie odczucia,jak wygląda śluz i jaką masz temperaturę,ew bóle jajnika,piersi...temperaturę mierz w jednym miejscu,albo w ustach pod językiem albo w pochwie,tym samym termometrem i o tej samej godzinie np.po 7 czy też po 8,9...
Po kilku cyklach powinnaś załapać o co chodzi :D
anabelka87
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 grudnia 2012, o 13:54


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron