Teraz jest 29 marca 2024, o 00:23 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Pierwsze próby objawowo-termiczne i...planowana CIĄŻA :)

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Pierwsze próby objawowo-termiczne i...planowana CIĄŻA :)

Postprzez Kiaa » 15 września 2012, o 10:27

Witam serdecznie,

Po ślubie zakupiłam Microilife i zabrałam się do porannego mierzenia - aktualnie jestem 1-2 dni po spodziewanej miesiączce, temperatura nadal oscyluje przy 37 st. C, więc z niecierpliwości zakupiłam wczoraj test ciążowy - POZYTYWNY :)

Jako, że to był pierwszy wykres w życiu, zawarłam pod nim kilka pytań - nie mam pewności czy dobrze wyznaczyłam linię temperatur i owulację - choć fasolka wskazuje teraz na to, że poszło nie najgorzej ;)

Proszę o pomoc! Zerkniecie na http://enpr.pl/4197 ? Pod wykresem zawarłam kilka pytań, wielu rzeczy jeszcze nie zrozumiałam w metodach NPR.

A przede wszystkim w zaistniałej sytuacji proszę o pomoc czy te wysokie temperatury wyglądają "dobrze", bo nie wiem czy to w porządku, że tak się waha ta wysoka temperatura? Radzicie zrobić badanie krwi na HCG czy po prostu udać się do lekarza na badanie manualne? Jeśli tak, to kiedy? Jestem całkowicie zielona, wiem :)

Każdą radę przyjmę z prawdziwą wdzięcznością.

Karolina
Kiaa
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 września 2012, o 10:15

Re: Pierwsze próby objawowo-termiczne i...planowana CIĄŻA :)

Postprzez magna » 17 września 2012, o 14:40

Nie wiem, czy do czegoś Ci potrzebna odpowiedź, skoro i tak piszesz, że stosujesz antykoncepcję, a wykresik miał Ci jedynie pomóc zajść w ciążę, co Ci się udało... Ale generalnie pierwsza wyższa oznaczona jedynką w kółeczku to jeszcze dzień płodny - bo miałaś tam śluz "białko kurze". Gdybyś usiłowała wyznaczyć dni niepłodne, to ten dzień się nie liczy. Dopiero od tego oznaczonego dwójką w kółeczku musiałabyś liczyć.
Co do pozostałych pytań - na Twoim miejscu do lekarza poszłabym później, bo na razie stwierdzi, co już wiesz. Może poczekać na bijące serduszko? A na razie zrobić sobie Hcg, nawet ze dwa razy, by zobaczyć wzrost.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Pierwsze próby objawowo-termiczne i...planowana CIĄŻA :)

Postprzez Kiaa » 17 września 2012, o 17:48

Dziękuję za radę. Antykoncepcji nie stosuję - "stosowałam" i to z zalecenia lekarza, natomiast jest to już przeszłością - na szczęście. A ciekawa byłam odpowiedzi mimo zajścia w ciążę bo taka już moja natura, nie przyda się teraz skoro udała się tak szybko planowana ciąża, ale kiedy indziej może się przydać.

A z wizytą rzeczywiście poczekam do wiarygodnego USG, zapisałam się na 28.09. bo podobno serduszko powinno już pikać, chyba, że...rzeczywiście do zapłodnienia doszło później niż przypuszczałam. Hmm. Trudno, wówczas pójdę raz jeszcze.
Kiaa
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 września 2012, o 10:15

Re: Pierwsze próby objawowo-termiczne i...planowana CIĄŻA :)

Postprzez anabelka87 » 5 grudnia 2012, o 14:48

Kiaa napisał(a):Dziękuję za radę. Antykoncepcji nie stosuję - "stosowałam" i to z zalecenia lekarza, natomiast jest to już przeszłością - na szczęście. A ciekawa byłam odpowiedzi mimo zajścia w ciążę bo taka już moja natura, nie przyda się teraz skoro udała się tak szybko planowana ciąża, ale kiedy indziej może się przydać.

A z wizytą rzeczywiście poczekam do wiarygodnego USG, zapisałam się na 28.09. bo podobno serduszko powinno już pikać, chyba, że...rzeczywiście do zapłodnienia doszło później niż przypuszczałam. Hmm. Trudno, wówczas pójdę raz jeszcze.


odkąd zaczęłam starania myślałam że pójdzie łatwo,udało mi się dopiero po ponad roku starań i to dzięki mierzeniu temperatury bo w pierwszym cyklu mierzenia się udało,po poronieniu znowu udało mi się dzięki pomiarom temperatury :D
co do skoków temperatury w fazie lutealnej bywa różnie,wystarczy stres,niewyspanie...
A na usg można iść po 6 tc
anabelka87
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 grudnia 2012, o 13:54


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron