Teraz jest 28 marca 2024, o 13:39 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Wysoka i zróżnicowana temperatura

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Wysoka i zróżnicowana temperatura

Postprzez kiciaczek88 » 28 maja 2012, o 13:24

Witam!
Chciałabym zrobić uczciwie obserwacje chociaż jednego cyklu do poradni (przed ślubem). Nie wiem gdzie mierzyć temperaturę, mam bardzo dobry termometr (a przynajmniej za tą cenę powinien być dobry :) ).
Temp zaraz po obudzeniu bez wstawania:
czoło - 36,6
pod pachą - 37,2
w ustach - 37,7 - 38,2

Doczytalam się, ze w NPR można też mierzyć temp w ustach oprócz pochwy i odbytu, jednak jest ona bardzo wysoka, nieco spada w ciągu dnia. Sprawdziłam na 4 domownikach, nikt nie miał w ustach poniżej 37 stopni.
Proszę o radę którą temp powinnam zapisywać.
kiciaczek88
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 13:19

Re: Wysoka i zróżnicowana temperatura

Postprzez kotek33 » 29 maja 2012, o 10:58

cześć :D
stosując npr mierzymy temperaturę w ustach, odbycie lub pochwie, zawsze o stałej godzinie, zaraz po przebudzeniu, bez wstawania z łóżka, po co najmniej 3 - godzinnym śnie.
Jakiego używasz termometru elektronicznego? jak się nazywa? dobrze by było, gdyby miał 2 miejsca po przecinku.
Jeżeli uważasz, że temp mierzona w ustach z samego rana jest za wysoka, to być może jest ona zaburzona przez krótki sen, wstawanie w nocy, wypity alkohol, stres.. Nie mówili tego w poradni na spotkaniu?:P
pozdrawiam serdecznie:)
kotek33
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 kwietnia 2012, o 20:44

Re: Wysoka i zróżnicowana temperatura

Postprzez kiciaczek88 » 29 maja 2012, o 11:52

Termometr Microlife IFR100. Temperatura mierzona zawsze po przynajmniej 7godzinnym śnie, o tej samej porze.
Zakłócenia.. w skrócie napiszę, że nie mogę brać psychotropów, lekarz twierdzi, że nie powinnam ale kiedyś brałam i było lepiej, teraz tylko terapia.
Więc mam zapisywać te wysokie temp z buzi, czy nie ma sensu przy takich wynikach?
kiciaczek88
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 13:19

Re: Wysoka i zróżnicowana temperatura

Postprzez magna » 29 maja 2012, o 13:42

Wysokość temperatury zależy od momentu cyklu, więc prawdopodobnie nie będziesz miała cały czas tak wysokich temperatur. A nawet jeśli będą stosunkowo wysokie, to najważniejsze jest i tak to, czy następuje w cyklu skok temperatury. Po prostu mierz w jednym miejscu np. ustach, rano, po przebudzeniu, zapisuj i będzie ok. Tylko oczywiście nie jedz i nie pij wcześniej... Zawsze jest sens.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Wysoka i zróżnicowana temperatura

Postprzez kiciaczek88 » 2 czerwca 2012, o 14:05

A czy ktoś wie dlaczego termometrem na podczerwien w ustach wychodzi temp 37,7-38,3 a takim z metalową dotykająca koncówką 36,7-36,8?
kiciaczek88
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 13:19

Re: Wysoka i zróżnicowana temperatura

Postprzez pidgin » 4 czerwca 2012, o 13:13

Bez względu na to, jaki termometr wybierzesz i jaką będzie początkowo pokazywał temperaturę, zawsze sugeruj się tymi samymi danymi. Ja np. do temperatury podanej przez mój termometr musiałam zawsze dodawać 0,2, więc normalna temperatura to była 36,4.
pidgin
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 czerwca 2012, o 20:05

Re: Wysoka i zróżnicowana temperatura

Postprzez beata41 » 28 lipca 2012, o 12:00

Witam serdecznie
Chciałabym się dowiedzieć jak to jest u was z tym pomiarem temperatury
kotek napisał:

"stosując npr mierzymy temperaturę w ustach, odbycie lub pochwie, zawsze o stałej godzinie, zaraz po przebudzeniu, bez wstawania z łóżka, po co najmniej 3 - godzinnym śnie " - przecież nie zawsze można spełnić warunki, że godzina przebudzenia jest stała.

I tak właśnie pisze w podręczniku NPR. Ale co jest ważniejsze - czy temperatura tuż po obudzeniu, np mierzona o 4 rano, czy godzina pomiaru - ustalona na ok. godz. 6 rano. Np. dzisiaj obudziłam się o 4 rano i temp. po przebudzeniu wyniosła 36,6, ale leżałam jeszcze do godziny 6 - i temp. podniosła się o jeden stopień. Trochę denerwuję się jak tak muszę bezczynnie leżeć i czekać na godz. 6, żeby pomiar był wykonany ok. godz. 6. Którą temp. mam zapisać na karcie obserwacji. Różnica o jeden stopień będzie istotna w ustaleniu kiedy zaczyna się 3 faza.
Pozdrawiam
beata41
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 marca 2012, o 18:26


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron