Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 03:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Co z moją fazą lutealną?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Co z moją fazą lutealną?

Postprzez zielona » 7 listopada 2004, o 12:21

Dziś policzyłam długość fazy lutealnej w moich ostatnich pięciu cyklach (wcześniejszych zapisków nie mam przy sobie). Nie wiem, czy prawidłowo, bo z pierwszą wyższą temperaturę brałam taką, która osiągnęła poziom wyższy, choć zdażały mi się taki pomiędzy poziomem niższym a wyższym.
Odczytałam rewelacje. Otóż fazy te w kolejnych cyklach miały długość: 12, 14, 12, 10, 11. To oznacza, że rozstrał pomiędzy najkrótszą fazą lutealną a najdłuższą wynosi 4 dni, a z tego, co wiem, powinien wynosić najwyżej 2. A może coś źle rozumiem???

Byłabym wdzięczna za odpowiedź :)
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez wika » 8 listopada 2004, o 18:28

z tego co ja wiem faza lutealna może trwac 10-16 dni i jeśli oscyluje w tych granicach to jest wszystko w porządku :D ,dodam że u mnie własnie tak bywa a urodziłam bez problemu dwójkę zaplanowanych chłopaków więc myslę że nie masz sie czym przejmować :D ,,grunt ze nie jest krótsza niz 10 dni bo to by mogło świadczyć o zaburzeniach ciałka żółtego, ale z tego co podałas jest ok
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk

Postprzez Kinia » 10 listopada 2004, o 18:18

Czy faza lutealna i faza ciałka żółtego to to samo??? Wydaje mi się, że nie, ale nie wiem jak to rozpoznać... Możecie mi pomóc???
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez kasiama » 10 listopada 2004, o 19:13

Faza lutealna i faza ciałka żółtego to jest dokładnie to samo
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Co z moją fazą lutealną?

Postprzez admin » 11 listopada 2004, o 14:35

zielona napisał(a):Dziś policzyłam długość fazy lutealnej w moich ostatnich pięciu cyklach (wcześniejszych zapisków nie mam przy sobie). Nie wiem, czy prawidłowo, bo z pierwszą wyższą temperaturę brałam taką, która osiągnęła poziom wyższy


Czas trwania fazy lutealnej liczymy nie od temperatury osiągającej dopiero tzw. poziom wyższy, tylko od pierwszego dnia okołoowulacyjnego wzrostu temperatury. Proszę policzyć jeszcze raz i nie troskać się niepotrzebnie. Problemy z zajściem w ciążę mogłyby się pojawić, gdyby faza lutealna trwała krócej niż 10 dni.

O interpretacji temperatury - tutaj: http://www.lmm.pl/npr/kurs/4.html
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez zielona » 13 listopada 2004, o 18:45

Bardzo dziękuję! Rozwialiście wszystkie moje wątpliwości:)
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez Gość » 14 listopada 2004, o 13:55

a co z moją fazą lutaelną (liczona od pierwszego - wg mojej oceny- wzrostu)? 12, 13, 12, 9, 9, 12, 10, 10, 7, 10, 7, 10, 11, 10, 6, 10,11. Brałam castagnus, magnez, wit. E i nie widzę większej różnicy.
pozdrawiam
Gość
 

Postprzez SR » 15 listopada 2004, o 18:20

Atka napisał(a):a co z moją fazą lutaelną

Wczoraj znajoma ginekolog-endokrynolog powiedziała tak: to wszystko zależy od tego po co Ci regularna faza lutealna. Jeśli chcesz aby było jak w książce - to nie musisz nic robić. Ale jeśli Twoje wątpliwości wynikają z troski choćby o zdrowie, to idź do doktora. Na oko, nie musi to być nic ważnego, ale... czasem jest. Ta lekarka bez gruntownego wywiadu z pacjentem (Tobą) ani mrumru. Lekarzy, do których mozesz się udać znajdziesz na http://www.lmm.pl/przychodnia/lista1.html Na oko najbliżej Ciebie będą dr dr Maria Szczawińska z Krakowa i Monika Małecka-Holerek z Bielska.
Wiele dobrego.
SR
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 68
Dołączył(a): 25 maja 2004, o 21:38

Postprzez Gość » 16 listopada 2004, o 11:11

Dzięki, ale to niekonicznie jest proste wybrać sie do lekarza 100 km... Poza tym pewnie trzeba zrobić jakieś badania, iść do kontroli.
Martwi mnie to o tyle, że niedługo planuję dziecko, a lekarka w Lublinie powiedziała mi, że te temp. są na dodatek za niskie, oprócz tego że za krótko. Może jakoś uda mi sie znaleźć kogoś na Górnym Śląsku :?: . pozdrawiam
Gość
 

Postprzez mfiel » 16 listopada 2004, o 19:24

Atka napisał(a):Martwi mnie to o tyle, że niedługo planuję dziecko, a lekarka w Lublinie powiedziała mi, że te temp. są na dodatek za niskie, oprócz tego że za krótko. pozdrawiam


Co to znaczy za niskie? W końcu to zależy od miejsca pomiaru i cech indywidualnych. Na jakiej podstawie pani doktor wyraziła swoją opinię. Mimo wszystko jeżeli planujesz maleństwo, warto trochę się pomęczyć i zrobić badania.
Pozdrowionka :)
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron