Teraz jest 25 kwietnia 2024, o 11:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

bardzo długie cykle

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

bardzo długie cykle

Postprzez Gonia1987 » 12 stycznia 2012, o 16:05

od roku obserwuję swoje cykle i wahają się od 28 do 45 dni. Najczęściej to ok 34 dni. Dwa razy w roku zdarzyły mi się cykle 45 dniowe. Czy to oznaka, że coś jest nie tak? Czy długie, ale w miarę regularne mogą oznaczać , że coś złego dzieje się w organizmie? Jakieś torbiele czy tym podobne?
Gonia1987
Przygodny gość
 
Posty: 46
Dołączył(a): 12 stycznia 2011, o 09:45

Re: bardzo długie cykle

Postprzez beatka19 » 13 stycznia 2012, o 21:36

Aż takie długie to one nie są ;)
najważniejsze żeby były dwufazowe (faza niższych temperatur i wyższych, i żeby tych wyższych było przynajmniej 10).
Co do torbieli to musisz iść do ginekologa (dobrego!!!) i niech zrobi ci usg. Ja miałam podobny problem (przed ciążami, moje cykle trwały od 30 do 50 dni). Moja lekarka zbadała mi poziom poszczególnych hormonów w odpowiednich dniach cyklu dla danej kobietki !!! Czasami zaburzony poziom prolaktyny powoduje długie nieregularne cykle, a oprócz tego FSH, LH, testosteron. TO co mogę ci bezproblemowo polecić na uregulowanie cyklu to magnez z wit. B6(miesiąc 2x2tabl.) w potem w kolejnych 2 miesiącach 2x1tabl. (ważne aby dobrej firmy, chodzi o wchłanianie), spróbuj przynajmniej w pierwszej fazie cyklu spać w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, albo zakładaj opaskę na oczy (tutaj chodzi o melatoninę), albo przez 3 miesiące na czczo rano zażywaj castagnus (zioło) które pomaga w regulacji cyklu.
powodzenia
Beatka
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Re: bardzo długie cykle

Postprzez NB » 9 lutego 2012, o 13:37

Warto zrobić badania hormonalne u endokrynologa.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron