Teraz jest 28 marca 2024, o 20:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Dlaczego przed wstaniem z łóżka?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Dlaczego przed wstaniem z łóżka?

Postprzez Gośka1981 » 16 maja 2011, o 11:10

Powiedzcie mi proszę, dlaczego temperaturę należy mierzyć jeszcze przed wstaniem z łóżka? Czy wstanie z łózka może coś zmierzyć Kompletnie tego nie rozumiem. Mierzę temperaturę od kilku dni (dziś akurat nie zmierzyłam, mówiąc szczerze- "olałam"), a po termometr muszę wstać na chwilę. To naprawdę ma takie znaczenie, żeby przed wstanie zmierzyć? Nie umiem tego pojąć.
Gośka1981
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 października 2010, o 10:48
Lokalizacja: Gryfino

Re: Dlaczego przed wstaniem z łóżka?

Postprzez kamyczek » 17 maja 2011, o 23:28

Mierzenie przed wstaniem z łóżka jest z oczywistych względów zrozumiałe, gdy mierzy się w pochwie albo odbycie.

Oprócz tego wydaje mi się, że chodzi również o to żeby temperatura zawsze była mierzona w podobnych okolicznościach, żeby to było miarodajne. Jak się wstaje i coś zaczyna robić to temperatura naszego organizmu podnosi się lekko. Jak czytałam książkę Kippley'ów to tam było napisane, że należy mierzyć po przebudzeniu przed wstaniem z łóżka, lub wykonując lekkie czynności np. czesanie, jednak przestrzegali, że termometr wtedy może po prostu wypaść itp. Ważne żeby zawsze robić to tak samo, aby było miarodajne. Łatwiej jak dla mnie jest też skupić się nad tym, aby odpowiednio trzymać termometr w ustach kiedy nie jestem niczym zajęta.
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Re: Dlaczego przed wstaniem z łóżka?

Postprzez Amazonka » 29 maja 2011, o 15:59

Podstawowa temperatura ciała jest temperaturą SPOCZYNKOWĄ. Dlatego nie należy wstawać.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego przed wstaniem z łóżka?

Postprzez SleepingSun » 4 sierpnia 2011, o 13:30

Wstanie z łóżka to, jakby nie było, dla zaspanej osoby jakiś wysiłek (no dla mnie np. to megawysiłek ;), który może spowodować wzrost temperatury. A ja używam tego termometru: http://apt.republika.pl/ i wcale nie muszę mierzyć, bo on robi to za mnie w czasie snu :D
SleepingSun
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 sierpnia 2011, o 00:17


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron