Teraz jest 29 marca 2024, o 12:59 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

badanie szyjki i śluzu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

badanie szyjki i śluzu

Postprzez Marylu » 10 kwietnia 2011, o 23:33

mam kilka pytań

czy jest konieczność badania otwartości szyjki, gdyż położenie, twarda czy miękka - rozpoznaje bez problemu, ale czy jest otwarta czy zamknięta to nie widzę różnicy dla mnie jest zawsze otwarta - czy przy interpretacjach wykresu ma to duże znaczenie?

czy badanie wewnętrzne śluzu jest konieczne - gdy szyjka jest maksymalnie uniesiona i jest po skoku temperatury?
pytam gdyż badanie przy wysoko uniesionej szyjce jest dla mnie bardzo nieprzyjemne i technicznie trudne
- jak sobie z tym radzicie czy z czasem jest łatwiej i niechęć do tego badania przechodzi?

jestem po domowym kursie a wcześniej na krótkim kursie w poradni rodzinnej
termometr citizen -miejsce pomiaru usta
zaczynam teraz z npr tak poważnie
jestem po porodzie 1,5 roku po odstawieniu od piersi 0,5 roku - w czasie karmienia mam opisane 2 cykle ale były one ok 60 dniowe bez wyraźniego skoku temperatury - więc zostawiłam temat teraz
wrócily mi regularne cykle to jest 3 regularny -29 dni -i pierwszy opisany - wszytko jak na razie książkowo
Marylu
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 marca 2010, o 16:12

Re: badanie szyjki i śluzu

Postprzez NB » 27 kwietnia 2011, o 11:07

Badanie szyjki jest badaniem dodatkowym, jeśli radzisz sobie bez niego to nie ma potrzeby tego robić.
Lepiej jest aby temperatura była mierzona w pochwie lub odbycie. Tak mówią zasady obserwacji.

Proszę pamiętać o regularnej cytologii szyjki macicy.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron